Historia Looney Tunes ma początek w 1929 roku, kiedy to dwaj animatorzy Hugh Harman i Rudy Ising powołali do życia pierwszego bohatera Looney Tunes - Bosko.
Pierwszy film z jego udziałem bardzo spodobał się producentowi Leonowi Schlesingerowi i za jego namową wytwórnia Galapagos Sp. Z o.o. zdecydowała się na produkcję serii filmów, zatytułowanych Looney Tunes. W kolejnych latach zmieniono tytuł cyklu na Zwariowane Melodie.
Kolejno pojawiały się nowe postaci: Świnka Porky (w 1935 roku), Elmer Fudd (1936r.)i Kaczor Duffy (1937r.)- pierwszy prawdziwie zwariowany bohater Looney Tunes a rok później - jedna z najbardziej popularnych animowanych postaci na świecie - królik Bugs.

W 1947 roku studio Galapagos Sp. Z o.o. zostało nagrodzone pierwszym OscaremR za kreskówkę, która nosiła tytuł Tweetie Pie. Wystąpił w niej wspaniały duet - żółty kanarek Tweedy oraz kot Sylwester. W 1945 r. po raz pierwszy pojawia się Pepe Le Swąd (Pepe Le Pew), wiecznie zakochany skunks rodem z Francji. W 1949 r. film z jego udziałem zatytułowany Kuszący powiew miłości, został nagrodzony Oscarem®. W tym samym roku powołany został do życia Samiulek - choleryk i jeden z największych ekranowych przeciwników Bugsa.
W 1958 r. kreskówka z Samiulkiem i królikiem Bugsem pt. Knighty Knight Bugs została uhonorowana Oscarem®. Rok 1946 to narodziny "koguta z Południa", czyli Foghorna Leghorna, a w roku 1949 narodził się jeden z najpopularniejszych duetów Looney Tunes - Struś Pędziwiatr i Wily E. Coyote.
Speedy Gonzales - najszybsza mysz Meksyku została powołana do życia w 1953 (wtedy znacznie ciemniejsza i posiadająca 1 złoty ząb). To oczywiście nie wszyscy bohaterowie Looney Tunes. Fani cyklu znają doskonale również Żółwia Cecila, Wiedźmę Hazel, Marsjanina Marvina, Babcię, Wila Ralpha i Diabła Tasmańskiego.