strzałka do góry
Newsy/ LEGO® NINJAGO®: Film już na 4K Ultra HD Blu-ray™, Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD!

PIERWSZA PEŁNOMETRAŻOWA PRZYGODA BOHATERÓW
BESTSELLEROWEGO SERIALU LEGO® NINJAGO® NA 4K ULTRA HD
BLU-RAY™, BLU-RAY 3D™, BLU-RAY™I DVD OD 15 LUTEGO!Nowa przygodowa animacja LEGO® NINJAGO®: Film, to pełna akcji i humoru produkcja, która zachwyci wszystkich fanów tego popularnego serialu. Młodzi widzowie ponownie spotkają się z ukochanymi bohaterami, aby obserwować ich zmagania w bitwie o NINJAGO® City! Najnowsze przygody dzielnych wojowników ninja, tym razem w wersji pełnometrażowej, zadebiutują na 4K Ultra HD Blu-ray™, Blu-ray 3D™, Blu-ray™i DVD już 15 lutego!

Lloyd – uczeń za dnia, Zielony Ninja nocą – oraz jego przyjaciele stają do walki o NINJAGO® City pod wodzą Mistrza Wu. Odważni wojownicy muszą pokonać nikczemnego Lorda Garmadona, Najgorszego Gościa Wszech Czasów, który na dodatek jest również… ojcem Lloyda. W trakcie tej niebezpiecznej misji będą musieli wyzwolić swoją wewnętrzną moc i ocalić miasto podczas spektakularnej ostatecznej rozgrywki!

LEGO® NINJAGO®: Film – WYDANIE 4K Ultra HD Blu-ray™,
Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD

Ekipa ze studia Warner Bros. odpowiedzialna za sukces wcześniejszych filmów osadzonych w świecie LEGO® przedstawia zupełnie nową pełnometrażową przygodę – LEGO® NINJAGO®: Film. Najnowszy przebój wyreżyserowali Charlie Bean (Tron: Rebelia), Paul Fisher (Jak wytresować smoka) oraz Bob Logan (Klopsiki i inne zjawiska pogodowe). Scenariusz napisali Bob Logan, Paul Fisher, William Wheeler (Ghost in the Shell), Tom Wheeler (Kot w butach), Jared Stern (LEGO® BATMAN: Film, Toy Story 3, Ralph Demolka) i John Whittington (LEGO® BATMAN: Film) na podstawie inspirowanej klockami LEGO® historii autorstwa Hilary Winston (seriale Bad Teacher i Mam na imię Earl), Boba Logana, Paula Fishera, Williama i Toma Wheelerów oraz Dana i Kevina Hagemanów (LEGO® Przygoda, Ninjago: Mistrzowie spinjitzu). Produkcji filmu podjęli się Dan Lin (LEGO® BATMAN: Film i LEGO® Przygoda), Phil Lord i Christopher Miller (LEGO® Przygoda, LEGO® BATMAN: Film), Maryann Garger (Wpuszczony w kanał), Roy Lee (LEGO® Przygoda, Jak wytresować smoka) oraz Chris McKay (LEGO® BATMAN: Film, LEGO® Przygoda, serial Robot Chicken). Funkcję producentów wykonawczych pełnili Jill Wilfert (LEGO® BATMAN: Film i LEGO® Przygoda), Keith Malone (LEGO®: Liga Sprawiedliwości – Legion Zagłady, LEGO® Star Wars: Przygody Freemakerów) oraz Seth Grahame-Smith (LEGO® BATMAN: Film, horror TO). W skład ekipy filmowej weszli scenografowie Kim Taylor (Wielki Gatsby, LEGO® Przygoda) i Simon Whiteley (Babe – świnka z klasą, Matrix). Muzykę do filmu skomponował Mark Mothersbaugh (Klopsiki i inne zjawiska pogodowe, LEGO® Przygoda). Animację zrealizowało studio Animal Logic.

W oryginalnej wersji językowej bohaterom głosów użyczyli Dave Franco (The Disaster Artist, LEGO® Przygoda), Justin Theroux (Mulholland Drive, serial Pozostawieni), Fred Armisen (serial Portlandia), Abbi Jacobson (serial internetowy Broad City), Olivia Munn (X-Men: Apocalypse, Iron Man 2), Kumail Nanjiani (I tak cię kocham), Michael Peña (Miasto gniewu, American Hustle), Zach Woods (serial Dolina Krzemowa) oraz legendarny Jackie Chan (przebojowa seria Godziny szczytu).

W polskiej wersji językowej usłyszymy Jakuba Wieczorka (Garmadon), Stefana Knothe (Mistrz Wu), Laurę Breszkę (Koko), Aleksandra Sosińskiego (Lloyd) Grzegorza Drojewskiego (Jay), Grzegorza Kwietnia (Kai), Bartosza Martynę (Zane), Przemysława Stippę (Cole), Monikę Pikułę (Nya) oraz Filipa Chajzera i Annę Wendzikowską.

UNIWERSALNA ROZRYWKA

Twórcy filmu postawili sobie za cel stworzenie opowieści, która przemówi do widzów w każdym wieku. – Film opowiada o dzieciakach, które za dnia uczą się w szkole średniej i prowadzą normalne życie, aby potem nagle zmienić się w wojowników ninja walczących z siłami zła – wyjaśnia Zach Woods wcielający się w rolę Zane’a. – Myślę, że wiele dzieci fantazjuje o tym, że porzuca codzienną rutynę, aby stanąć do walki ze złymi ludźmi w gigantycznych mechach. Kto by tak nie chciał?

Jednak pomimo wielu zabawnych wygłupów, gagów wizualnych i prostego humoru skierowanych do młodszych widzów, dorośli również znajdą tutaj coś dla siebie. Jak mówi producent, Chris McKay: – Zrealizowaliśmy LEGO® NINJAGO®: Film z myślą o dziecku w każdym z nas. Może brzmi to banalnie, ale to prawda. Staramy się uchwycić nieszablonowość wyobraźni i jej epickie wytwory, które kreowaliśmy jako dzieci. Tworzyliśmy go także przez pryzmat miłości do filmów braci Shaw oraz filmów o potworach, więc fani mogą odnaleźć w nim mnóstwo odniesień.

Chcemy, aby dzięki filmom o LEGO®, ludzie zaczęli odczuwać radość. Chcemy, aby się śmiali – mówi producent Dan Lin. – (…) uwielbiamy zaskakiwać widzów emocjami. Dla nas wygląd i zachowanie tych ludzików jest naturalnie zabawny. Jeśli możemy zapewnić dobrą zabawę i śmiech, a w dodatku powiązać je z prawdziwymi emocjami w sposób, którego widz może się nie spodziewać, otrzymujemy pełnowymiarowy film. Reżyser Charlie Bean przyznaje mu rację: – Wierzę, że widzom spodobają się sceny akcji, humor i ekscytująca podróż, w którą wyruszają bohaterowie. (…) Jestem jednak przekonany, że tym, co zostanie z nimi po seansie, będzie główny wątek filmu, czyli relacje łączące Lloyda z rodziną i przyjaciółmi.

GŁĘBSZY WYMIAR

Twórcy przemycili też w filmie przesłanie dotyczące wszechobecnej technologii i jej negatywnego wpływu na nasze życie.  – To współczesne dzieciaki mające obsesję na punkcie technologii, podobnie jak każdy z nas – mówi o bohaterach Bean. – Ich nauczyciel, Mistrz Wu, usiłuje wpoić im, co to naprawdę znaczy być wojownikiem ninja, ale oni wolą raczej walczyć w swoich głośnych, lśniących mechach. Wu stara się ich nauczyć, że mechy można zniszczyć, a technologia bywa zawodna. Mistrz stara się nakłonić Lloyda i pozostałych wojowników ninja, aby zajrzeli w głąb siebie i odkryli drzemiącą w nich moc, umiejętności i wewnętrzny spokój. Twierdzi, że muszą przestać oczekiwać, iż maszyny będą wygrywać za nich bitwy.

W LEGO® NINJAGO®: Film poruszona też została kwestia przyjaźni i pracy zespołowej. Indywidualne umiejętności bohaterów wysuwają się na pierwszy plan, gdy zrzucają oni swój szkolny kamuflaż outsiderów i odkrywają tajną tożsamość, aby chronić NINJAGO® City przed Garmadonem. W miarę rozwoju akcji staje się jednak jasne, że współpracując ze sobą, mogą o wiele lepiej wykorzystać swoją moc. Dopóki nie nauczą się działać zespołowo i polegać na sobie nawzajem, nie zrealizują w pełni swojego potencjału.

WYDANIE 4K Ultra HD Blu-ray™, Blu-ray 3D™, Blu-ray™i DVD – DODATKI

Pierwsza pełnometrażowa przygoda z udziałem dzielnych wojowników ninja zadebiutuje w ofercie Galapagos Films już 15 lutego. Na płytach oprócz nowej przebojowej produkcji osadzonej w świecie LEGO® znajdą się również ekscytujące materiały dodatkowe:

  • W świecie serialu LEGO® NINJAGO®
  • Sceny niewykorzystane

 

Aby wziąć udział w konkursie:

  1. Wejdź na aplikację konkursową na stronie www.galapagos.com.pl/NINJAGO
  2. Zarejestruj swój unikalny kod z ulotki, którą znajdziesz w opakowaniu DVD LEGO® NINJAGO®: Film
  3. Rozwiąż krótki test ze znajomości filmu i stań do walki o supernagordy:

Konkurs trwa od 15.02.2018 r. do 2.06.2018 r.
Regulamin Konkursu dostępny na www.galapagos.com.pl/NINJAGO

 

BOHATEROWIE

LLOYD Nieustraszony, lecz skonfliktowany wewnętrznie i zepchnięty na margines uczeń szkoły średniej, a jednocześnie tajemniczy, zamaskowany wojownik, który pod opieką Mistrza Wu przygotowuje się do roli Zielonego Ninja. To uroczy dzieciak, pełen potencjału i dobrych intencji. Ciężko pracuje i jest wiernym przyjacielem, jednak łatwo wpada w gniew i rozpamiętuje przeszłość. Żyje w cieniu zniszczeń dokonanych przez ojca, Lorda Garmadona, który porzucił go, gdy Lloyd był jeszcze niemowlęciem, i ma już dość negatywnych komentarzy na swój temat. Pragnie odrobiny normalności, a jednocześnie chciałby poznać ojca i zrozumieć, dlaczego stał się Najgorszym Gościem Wszech Czasów.

GARMADON To narcyz do kwadratu, zgodnie okrzyknięty przez wszystkich Najgorszym Gościem Wszech Czasów, któremu żądza władzy uderzyła do głowy. Nie rozumie, dlaczego syn nie chce być taki jak on i mieć całego miasta u swoich stóp. Zawsze musi mieć rację… nawet gdy jej nie ma. Nie potrafi dogadać się ani z synem, ani z byłą żoną, a już na pewno nie z generałami, których wyrzuca z szeregów swojej armii za byle przewinienie. Garmadon nie utrzymuje dobrych relacji nawet z własnym bratem, powszechnie szanowanym Mistrzem Wu.

SENSEI WU Ten brodaty mędrzec odziany w białą tunikę potrafi grać na flecie, sypie sentencjami w stylu zen jak z rękawa i ma zaskakująco cięty język. Stanowi naturalną przeciwwagę dla Garmadona, który jest jego bratem, ale też największym wrogiem. Jeden z nich zszedł z drogi światła, a drugi na niej pozostał, dlatego teraz się nienawidzą. Wściekłość Garmadona pogłębia się, gdy odkrywa, że brat zajął się wychowaniem jego syna i uczy go, jak być dobrym.

KOKO Była żona Garmadona, która zna go lepiej niż ktokolwiek inny. Gdy zakochała się w Garmie, był tylko romantycznym, młodym megalomanem o bujnych włosach, snującym marzenia o zdobyciu władzy nad światem. Teraz Koko jest jedyną osobą w NINJAGO City, która nie boi się stawić mu czoła, spojrzeć w jego płonące czerwienią oczy i powiedzieć mu kilka słów do słuchu.

WOJOWNICY NINJA

Mistrz Wu trenuje nie tylko Lloyda, lecz także jego przyjaciół – piątkę tryskających energią, choć nieco roztrzepanych uczniów szkoły średniej: Cole’a, Nyę, Jaya, Kaia i Zane’a. Każde z nich ma szczególne zdolności, które zostały uwidocznione w ich indywidualnych stylach oraz spersonalizowanych mechach do walki. Jeśli na to zasłużą, zdolności te uzewnętrznią się w formie kontrolowanych przez nich mocy żywiołów: ziemi, wody, błyskawic, ognia i lodu.

COLE (Ninja Ziemi), to wyluzowany gość noszący czarne bezrękawniki, który ciężko pracuje na swój wizerunek luzaka. Nie chce, by ktokolwiek nazywał go hipsterem, ale kręcą go winyle i rzeczy w stylu vintage. Uwielbia muzykę i jako jedyny członek grupy otwarcie docenia grę Mistrza Wu na flecie. Jego Quake Mech to w zasadzie ogromny radiomagnetofon wyposażony we wbudowane podwójne gramofony i głośnik basowy, którego intensywne fale dźwiękowe rozbijają w drobny mak mechy przeciwników.

NYA (Mistrzyni Wody) jeździ na motocyklu, nosi skórzaną kurtkę i steruje gigantycznym mechem Water Striderem. Nya jest wyjątkowo pewna siebie, twardo stąpa po ziemi i lepiej nie wchodzić jej w drogę. Jest wprawdzie młodszą siostrą Kaia, lecz jeśli chodzi o umiejętności, nie ma sobie równych.  To pełna energii, ambitna i bardzo niezależna dziewczyna, która z czasem stała się pełnoprawnym członkiem tajnych sił ninja i odgrywa kluczową rolę w każdej misji. Nya rozumie wartość pracy zespołowej, zawsze wspiera przyjaciół i stara się znaleźć rozwiązanie każdego problemu.

JAY (Ninja Błyskawic), nosi niebieską bluzę, a dla kontrastu owija się pomarańczowym szalikiem –  na wypadek gdyby później się ochłodziło. Jak na kogoś, kto lata mechem o nazwie Lightning Jet i emituje prąd elektryczny, Jay bywa przesadnie ostrożny, ale to część jego uroku osobistego. Nie zalicza się do grona popularnych dzieciaków i dotkliwie odczuwa brak akceptacji ze strony szkolnych kolegów, którzy nie mają pojęcia, iż tak naprawdę jest jednym z uwielbianych przez nich wojowników ninja. Nerwowość Jaya i jego brak wiary w siebie oddalają go nieco nawet od pozostałych członków ekipy, jednak przyjaciele wiedzą, że w krytycznej sytuacji Jay potrafi się wykazać bezprzykładną odwagą. Gdyby tylko tak samo dobrze szło mu w kontaktach z obiektem jego westchnień, Nyą...

KAI (Ninja Ognia), brat Nyi, adekwatnie do swojego imienia ubrany na czerwono, strzela ognistymi płomieniami z dwóch luf Fire Mecha i ma nadzieję, że kiedyś będzie potrafił robić to samo, używając wyłącznie palców. Bywa w gorącej wodzie kąpany i brakuje mu cierpliwości, ale jest za to niezwykle lojalny i opiekuńczy. Pierwszy rzuca się w wir walki i niejednokrotnie jako pierwszy oferuje wsparcie, gdy któryś z jego przyjaciół jest przygnębiony

ZANE (Ninja Lodu) jest pół-człowiekiem pół-robotem. Jego przewody wypełnia freon, a w miejscu serca ma zespół obwodów elektrycznych. Ubiera się na biało od stóp do głów, jak oldskulowa lodówka. Strzela strumieniami lodu ze swojego mecha, Ice Tanka, który wyglądem przypomina arktyczny ciągnik o szerokich gąsienicach. Zane chciałby być zwykłym nastolatkiem, jednak zautomatyzowany proces myślenia bez przerwy mu to utrudnia. Ale chociaż zawsze postępuje bardzo logicznie i metodycznie, jednocześnie potrafi doskonale odczytywać emocje, a lojalność znajduje się u niego na pierwszym miejscu. Pragnienie bycia akceptowanym należy do najbardziej wzruszających z jego ludzkich cech.
Artykuł przygotowany przez E.K.

 Kup teraz on-line:

Znajdź w sklepach stacjonarnych:

Więcej newsów
Dziadek do orzechów i cztery królestwa na Blu-ray™ i DVD

Jedna z najpiękniejszych baśni w gwiazdorskiej obsadzie z Keirą Knightley, Mackenzie Foy, Helen Mirren i Morganem Freemanem. Pełne...

CREED II na 4K UHD Blu-ray, Blu-ray i DVD!

Rocky Balboa po raz kolejny powraca w wielkim stylu. Znakomite widowisko docenione przez widzów i krytyków.
W rolach głównych: Michael B. Jordan...

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda na 4K UHD Blu-ray™, Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD

Powróćcie do Hogwartu w najnowszej produkcji ze Świata Magii J.K. Rowling. To druga z pięciu zaplanowanych nowych filmowych przygód od twórcy...

Jak pies z kotem na Blu-ray i DVD!

Film uhonorowany dwoma nagrodami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Inspirowana autentycznymi wydarzeniami opowieść o relacjach braci...

LEGO® Friends™, Część 8 na DVD!

Odwiedź Heartlake City, usiądź nad jeziorem w kształcie serca i dowiedz się, co słychać u Olivii, Mii, Andrei, Emmy i Stephanie!...

LEGO® NINJAGO®: Obława, część 1 już na DVD!

LEGO® NINJAGO®: Obława to pełen przygód nowy sezon uwielbianej przez młodych widzów serii, nominowanej w 2016 r. do amerykańskiej nagrody Kids...

"Kroniki Times Square" sezon 2 na DVD!

David Simon i George Pelecanos, twórcy głośnych seriali „Prawo ulicy” i „Treme” powracają drugim sezonem produkcji opowiadającej...

Księżniczka i smok na DVD!

Niezwykła animacja dla najmłodszych widzów z udziałem gwiazd polskiego dubbingu: Jarosława Boberka
i Edyty Herbuś już na DVD!

Mała Stopa na Blu-ray™ 3D, Blu-ray™ i DVD!

Szalona opowieść o przyjaźni, odwadze i radości odkrywania. Jeden z najpopularniejszych animowanych filmów 2018 roku.

Zakonnica na 4K UHD Blu-ray™, Blu-ray™ i DVD!

Najnowsza uczta grozy zagłębia się w szokującą historię demonicznej zakonnicy, którą można było po raz pierwszy zobaczyć w „Obecności...

Polański. Antologia Filmowa - Wydanie Kolekcjonerskie

Unikalny zbiór dzieł filmowych wyreżyserowanych przez Romana Polańskiego, jednego z najwybitniejszych twórców w dziejach światowej kinematografii...

My Little Pony: Przyjaźń to magia – Najlepszy prezent już na DVD!

Wyjątkowa świąteczna przygoda
z ukochanymi bohaterami dziewczynek.
Specjalne gwiazdkowe wydanie bestsellerowej serii już na DVD!