strzałka do góry
Newsy/ Gdzie jest Dory na Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD!

Długo wyczekiwana kontynuacja oscarowej animacji „Gdzie jest Nemo”! Ponad 800 tysięcy widzów w polskich kinach!

Mówi się trudno i płynie się dalej! Życiowe motto Dory z „Gdzie jest Nemo” stało się inspiracją dla milionów widzów. Teraz studio Disney Pixar przedstawia ekscytującą kontynuację przeboju sprzed 13 lat, której fabuła skupi się właśnie na losach uroczej, zapominalskiej rybki! Niesamowita opowieść o potędze przyjaźni i rodzinnych więzów zadebiutuje na Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD już 23 listopada.

Twórcy nagrodzonego Oscarem® „Gdzie jest Nemo” (Najlepszy pełnometrażowy film animowany, 2003) prezentują pełną wyobraźni, humoru i wzruszeń podmorską przygodę. Gdy cierpiąca na zanik pamięci krótkotrwałej rybka Dory nagle przypomina sobie, że ma rodzinę, która być może jej szuka, wraz z Marlinem i Nemo wyrusza w niesamowitą podróż, by odnaleźć bliskich… Z pomocą przyjdą jej również zrzędliwa ośmiornica Hank, wątpiący w swoje zdolności echolokacyjne wal biały Bailey oraz krótkowzroczna samica rekina wielorybiego imieniem Nadzieja! Zanurz się w oceanie niezapomnianych postaci i najwyższej klasy animacji!

GDZIE JEST DORY – WYDANIE BLU-RAY 3D™, BLU-RAY™ i DVD

Nad powstaniem Gdzie jest Dory pracowała doborowa ekipa, odpowiedzialna za takie przeboje jak „WALL-E” oraz „Gdzie jest Nemo” – film, który w 2008 roku został umieszczony przez Amerykański Instytut Filmowy na liście 10 najlepszych animowanych produkcji wszechczasów! Reżyserii podjęli się Andrew Stanton („Gdzie jest Nemo”, „WALL-E”) oraz Angus MacLane („Toy Story: Horror”). Stanton odpowiada również za scenariusz, który napisał wraz z Bobem Petersonem („Gdzie jest Nemo”, „Odlot”) i Victorią Strouse . Film wyprodukowała Lindsey Collins (współproducentka „WALL-E”), a producentem wykonawczym został John Lasseter („Zwierzogród”, „Dobry dinozaur”). Muzykę skomponował słynny, długoletni współpracownik Stantona, Thomas Newman („Most szpiegów”, „WALL-E”, „Gdzie jest Nemo”). 

W znakomitej polskiej wersji językowej bohaterom głosów użyczyli między innymi: Joanna Trzepiecińska (Dory), Rafał Sisicki (Marlin), Karol Kwiatkowski (Nemo), Andrzej Grabowski (Hank), Anna Cieślak (Nadzieja), Rafał Cieszyński (Bailey), Ewa Błaszczyk (Jenny), Marek Barbasiewicz (Charlie), Olaf Linde-Lubaszenko (Idol), Mirosław Baka (Luzak), Zbigniew Zamachowski (Koja) oraz Krystyna Czubówna jako… Krystyna Czubówna.

POWRÓT DO OCEANU  

W Pixar Animation Studios rządzi historia. Zakończenie „Gdzie jest Nemo” w pełni usatysfakcjonowało twórców i fanów, ale reżyser Andrew Stanton nie potrafił zapomnieć o postaci Dory: – Zdałem sobie sprawę, że (…) nie dowiedzieliśmy się, jak straciła pamięć krótkotrwałą i jakie były tego konsekwencje. Co jeśli znów się zgubi? Czy da sobie radę? (…) Uświadomiłem sobie, że musimy wyjaśnić widzom, co się stało, kiedy Dory była mała. Według Stantona w Dory zawsze drzemało naturalne pragnienie odkrycia, kim jest i skąd pochodzi. – Zawsze miałem dużo pomysłów dotyczących przeszłości Dory i zdecydowaliśmy, że nadszedł czas opowiedzieć jej historię.

W najnowszej animacji Disney Pixar twórcy powrócą do znanego fanom podmorskiego świata i ulubionych postaci, a jednocześnie powołają do życia nowych przesympatycznych bohaterów i stworzą urzekające lokalizacje, aby zachęcić widzów do kolejnej, ekscytującej wyprawy przez ocean.

KTO JEST KIM W GDZIE JEST DORY

Dory to błękitny cyrulik o pogodnej osobowości. Cierpi na utratę pamięci krótkotrwałej, co zazwyczaj nie rzutuje na jej pozytywne nastawienie – do czasu, gdy zda sobie sprawę, że zapomniała o czymś naprawę ważnym: o swoich najbliższych. Wprawdzie w towarzystwie Marlina i Nemo czuje się jak w domu, ale dręczy ją przekonanie, że ktoś gdzieś na nią czeka. Jest radosną optymistką, jednak w głębi duszy obawia się, co się stanie, jeśli ponownie się zgubi. Dory nie potrafi przypomnieć sobie dokładnie czego lub kogo szuka, ale nie podda się, dopóki nie odkryje swojej przeszłości i nie odnajdzie po drodze czegoś jeszcze: samoakceptacji.

Marlin już raz przepłynął ocean, co nie oznacza, że chciałby to powtórzyć. Nie skacze z radości na myśl o towarzyszeniu Dory w podróży do wybrzeży Kalifornii. Jednak wie, jakie to uczucie, stracić kogoś bliskiego, a to właśnie Dory pomogła mu odnaleźć Nemo zaledwie rok wcześniej. Błazenek nie jest wprawdzie zabawny, ale nie można mu zarzucić braku lojalności wobec przyjaciół.

Nemo powrócił do szkoły i wiedzie spokojne życie u boku taty i sąsiadki Dory. Wstrząsająca przygoda sprzed roku nie osłabiła jego hartu ducha. Jako pierwszy oferuje pomoc przyjaciółce. Jest tylko małym błazenkiem ze szczęśliwą płetwą, ale z całego serca wierzy w Dory. Ostatecznie doskonale rozumie, co to znaczy być innym.

Hank jest ośmiornicą, a właściwie to „siedmiornicą”- stracił jedną mackę wraz z całym poczuciem humoru. Mimo wszystko jest sprawny jak inne ośmiornice. Mistrz ucieczki i kamuflażu, jako pierwszy wita Dory w Instytucie Oceanografii. Hank nie szuka przyjaciół i ma tylko jedno marzenie – bilet na ciężarówkę do przytulnego zakładu w Cleveland, gdzie będzie mógł wieść spokojne życie w samotności.

Nadzieja nie jest najlepszą pływaczką, ale ma wielkie serce. Właściwie ma wielkie wszystko – rekin wielorybi to największa znana ryba... Nadzieja mieszka w Instytucie Oceanografii i wstydzi się swojego braku wdzięku, ale dzięki wsparciu i komplementom Dory zaczyna odzyskiwać wiarę w siebie.

Bailey to wal biały zamieszkujący Instytut Oceanografii. Wątpi w swoje zdolności echolokacyjne, chociaż lekarze zapewniają, że nic mu nie dolega. Skłonność Baileya do dramatyzowania denerwuje jego sąsiadów. Pomimo wszelkich starań Nadzieja nie potrafi przemówić mu do rozsądku. Może Bailey posłucha nowej przyjaciółki Dory, która zdaje się mieć tak dużo szalonych pomysłów?

Jenny i Charlie zrobiliby wszystko dla swojej jedynej córki, Dory. Pragną ją chronić, a jednocześnie wyposażyć w umiejętność poruszania się po świecie mimo wadliwej pamięci. Jenny może wydawać się radosna i trochę lekkomyślna, ale jest troskliwą matką i wzorem do naśladowania. Charlie lubi żartować, ale jego priorytet, to nauczyć zapominalską córkę sztuki przetrwania.

MAGIA PODWODNEGO ŚWIATA

Pracując nad kontynuacją hitu z 2003 roku, twórcy stanęli przed ciekawym wyzwaniem. Mieli do dyspozycji najnowocześniejsze technologie, jednak byli przywiązani do designu i klimatu panującego w oryginalnym filmie. Ostatecznie udało im się oddać atmosferę świata stworzonego ponad dekadę wcześniej, a jednocześnie wykreować nowe, śmiałe lokalizacje, których widz jeszcze nie doświadczył. Przemycili też do filmu wiele ulepszeń technicznych, wzbogacając faunę i florę o liczne szczegóły oraz rozbudowując oświetlenie. Fabuła przenosi widza ze znajomej rafy koralowej, gdzie mieszkają Marlin i Nemo, w głębiny oceanu i do Instytutu Oceanografii w Kalifornii.

Rafa symbolizuje tu zabawę, rodzinny dom i związane z nim wygody. Barwne korale i wodorosty zapewniają schronienie morskim stworzeniom. – Rafa koralowa jest bardziej fantazyjną i dynamiczną wersją tej z pierwszego filmu – wyjaśnia Stanton. Jednak ta lokalizacja stanowi tylko krótkie preludium do wielkiej, oceanicznej przygody.

Las wodorostów znajdujący się na zewnątrz Instytutu Oceanografii to ponure, a jednocześnie magiczne i intrygujące miejsce, które Stantonowi przypomina „podwodny las sekwoi”. Jak opowiada drugi reżyser, Angus MacLane: – Było niesłychanie trudno stworzyć komputerowo las wodorostów, zwłaszcza realistyczne efekty wodne wokół roślin. Nie mieliśmy takich możliwości w czasach „Gdzie jest Nemo”. Teraz, wyposażeni w nowe oświetlenie i narzędzia do renderowania, byliśmy w stanie wykreować bardziej realistyczne oświetlenie wody, które sprawiło, że las wygląda wiarygodnie.

Instytut Oceanografii to centrum ratunkowe i rehabilitacyjne oraz imponujące akwarium z szeregiem basenów i wystaw edukacyjnych. – Jest naprawdę nowoczesne i w pełni poświęcone ochronie przyrody – wyjaśnia Stanton. – Jego zadaniem jest szerzenie wiedzy na temat fauny i flory morskiej oraz ich współistnienia z człowiekiem. Wykreowanie tej przestrzeni nastręczało animatorom wiele trudności. – Jeśli znajdujesz się w szklanym pudełku wypełnionym wodą, odbicia są zniekształcone w dziwaczny sposób. Obraz załamuje się. Wszyscy znamy ten widok. Widz się go spodziewa, ale nie myśli o tym świadomie. Na szczęście mogliśmy wykorzystać dostępną technologię, aby załamania i odbicia wyglądały realistycznie.

GDZIE JEST DORY - DODATKI BLU-RAY 3D™, BLU-RAY™ I DVD

Gdzie jest Dory, wzruszająca i przezabawna opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości i korzeni zadebiutuje na Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD w ofercie Galapagos Films już 23 listopada! Na płytach znajdą się również atrakcyjne materiały dodatkowe:

 

WYDANIE BLU-RAY 3D™ i BLU-RAY™:

 • Pisklak – film krótkometrażowy
 • Wywiad-ocean
 • Studio Pixar w uścisku siedmiu macek
 • Jaki był temat na tapecie?
 • Podwózka
 • Ryby mają głos
 • Zgłębić głębię
 • Przepis na rybę
 • Komentarz do filmu

WYDANIE DVD:

 • Komentarz do filmu
 • Pisklak – film krótkometrażowy

Film dostępny także w wydaniach pakietowych:

 • Gdzie jest Dory/Gdzie jest Nemo -  Pakiet 2 filmów (Blu-ray™)
 • Gdzie jest Dory/Gdzie jest Nemo -  Pakiet 2 filmów (DVD)
Kup teraz on-line:

Znajdź w sklepach stacjonarnych:

Więcej newsów
Wcielenie na Blu-Ray™ i DVD

krwawy i bezkompromisowy horror w reżyserii Jamesa Wana - twórcy serii "Obecność".

Wyprawa do dżungli na Blu-ray™ i DVD

Inspirowana słynną atrakcją parku rozrywki Disneyland opowieść o pełnej przygód wyprawie do amazońskiej dżungli charyzmatycznego kapitana...

Mistrz na DVD, Blu-ray™ i VOD

Historia Tadeusza "Teddy'ego" Pietrzykowskiego, legendarnego pięściarza z KL Auschwitz! Jeden z najgłośniejszych filmów tego roku...

Reminiscencja już na DVD i Blu-ray™

Kinowy debiut Lisy Joy, reżyserki serialu Westworld. Nominowany do Oscara Hugh Jackman oraz gwiazda Diuny Rebecca Ferguson, przeniosą nas do przyszłości,...

Kosmiczny mecz: Nowa era na 4K UHD™, Blu-ray™ i DVD

Zobacz niezapomniane mecze koszykówki z udziałem gwiazd NBA, Królika Bugsa i reszty animowanej paczki!
Druga część kultowego Kosmicznego...

Czarna Wdowa na DVD, Blu-ray™ i Blu-ray™ Steelbook

Długo oczekiwany film Marvela, po raz pierwszy w pełni prezentuje prawdziwą historię Natashy Romanoff. Czarna Wdowa jest jedną z najbardziej...

Raya i ostatni smok już na DVD!

Ekscytująca, epicka podróż do fantastycznego świata Kumandry, w którym dawno, dawno temu ludzie i smoki żyli razem w harmonii.

Harry Potter i Kamień Filozoficzny w wersji Magical Movie Mode

Specjalne, rocznicowe wydanie filmu z wersją Magical Movie Mode, pozwala w nowy sposób doświadczyć magii pierwszej części serii, dając fanom...

Legion samobójców. The Suicide Squad już na 4K UHD™, Blu-ray™ i DVD

Najgorsi superbohaterowie wszech czasów powracają! Druga część historii najbardziej zdegenerowanych opryszków ze świata DC na 4K UHD™,...

Luca już na DVD!

Pełna humoru przygoda na Riwierze Włoskiej! Najnowsza animacja Disney i PIXAR – jednen z najchętniej oglądanych filmów w kinach...

Śródziemie. Kompletna kolekcja na 4K UHD i Blu-ray™

Epickie trylogie "Władca Pierścieni" i "Hobbit" w zupełnie nowej odsłonie jako "Śródziemie. Kompletna kolekcja" w najwyższej jakości...

Ci, którzy życzą mi śmierci na Blu-ray™ i DVD

Nagrodzona Oscarem Angelina Jolie wciela się w rolę Hannah, strażaczki rozpamiętującej śmierć trzech osób, których nie zdołała uratować...