strzałka do góry
BOB MARLEY: ONE LOVE
Najpierw zmienił muzykę, potem zmienił świat! Historia człowieka, którego muzyka niosąc przesłanie miłości i pokoju, zjednoczyła ludzi na całym świecie.
Godzilla i Kong: Nowe Imperium na 4K UHD™, Blu-ray™ i DVD
Monumentalna, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji walka trwa. Kong poszukuje rodziny wśród nieodkrytej warstwy Pustej Ziemi. To, co znajduje, okazuje się jednak największym, jak dotąd, zagrożeniem dla ludzkości.
Planeta małp. Trylogia na Blu-ray™
Jedna z najlepszych trylogii w historii kina. Kultowa rola Andy-ego Serkisa. Bądź świadkiem ewolucji Cezara od zielonookiego maleństwa po zahartowanego wojownika i przywódcę swojego królestwa.
Diuna: Część druga
Jesteśmy świadkami mesjanistycznej misji Paula Atrydy, który łączy siły z Chani i Fremenami, aby zemścić się na spiskowcach odpowiedzialnych za upadek jego rodziny. Paul, zmuszony do wyboru między miłością życia a losem wszechświata, stara się zapobiec tragicznej przyszłości, którą tylko on potrafi przewidzieć.
Życzenie już na DVD!
Nastoletnia Asha z pomocą przyjaciół oraz magicznej Gwiazdki z nieba stawia czoła złemu władcy, by ocalić swoją społeczność. Pełna magii animacja, stworzona na 100-lecie studia Disney.
Wonka już na Blu-ray™ I DVD!
Cudowna opowieść o tym, jak młody marzyciel Willy Wonka (w tej roli Timothée Chalamet) stał się największym na świecie wynalazcą, magikiem i mistrzem czekolady.
Aquaman i Zaginione Królestwo na 4K UHD™, Blu-ray™ i DVD!
Zupełnie nowy rozdział w historii jednego z kluczowych członków Ligi Sprawiedliwości. Jason Momoa powraca jako Aquaman w pełnym akcji widowisku rozgrywającym się w zapierających dech w piersiach lokacjach
Marvels na Blu-ray™ i DVD!
Kapitan Marvel oraz jej dwie nowe towarzyszki, z pomocą Nicka Fury'ego i niezwykłego kota Goose'a, stają do walki z nową liderką kosmicznej rasy Kree.
Jedna z najważniejszych bohaterek MCU powraca!
Psi Patrol: Wielki Film na DVD!
Uwielbiane psiaki powracają w kolejnej niesamowitej przygodzie! Tym razem nieoczekiwanie zyskują supermoce! Psi Patrol: Wielki film już 17 stycznia zadebiutuje na DVD.
Twórca już na DVD!
Okrzyknięty przez zagranicznych dziennikarzy „arcydziełem", widowiskowy thriller science-fiction o starciu ludzi ze sztuczną inteligencją w reżyserii Garetha Edwardsa (Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie).
Indiana Jones i artefakt przeznaczenia na Blu-ray™ i DVD!
Harrison Ford powraca w roli legendarnego bohatera w finałowej odsłonie kultowej serii.
Duchy w Wenecji już na DVD!
Kenneth Branagh jako słynny Hercules Poirot w świecie tajemniczych morderstw. Na podstawie powieści Agathy Christie.
Oppenheimer na 4K UHD™, Blu-ray™ i DVD!
Uznany reżyser/scenarzysta Christopher Nolan przedstawia arcydzieło, które trzeba zobaczyć. OPPENHEIMER to opowieść o człowieku i chwili, które na zawsze zmieniły oblicze historii.
OFICJALNY SKLEP Blu‑Ray™ i DVD!
☆ Natychmiastowa realizacja zamówienia
☆ Unikatowe i kolekcjonerskie wydania
☆ Darmowa dostawa od 150 zł
☆ Oryginalne wydania z polską wersją językową
Ogólne warunki korzystania z serwisu

REGULAMIN KORZYSTANIA Z SERWISU INTERNETOWEGO
WWW.GALAPAGOS.COM.PL

§ 1. Postanowienia ogólne

 1. Niniejszy dokument zatytułowany „Regulamin korzystania z serwisu internetowego www.galapagos.com.pl” („Regulamin”) określa zakres i warunki świadczenia usług drogą elektroniczną przez spółkę działającą pod firmą:Galapagos spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Jordanowska 12, 04-204 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:0000280546,o kapitale zakładowym: 50.100,00 zł, NIP:5213445409 („Galapagos”) za pośrednictwem serwisu internetowego udostępnionego przez Galapagos pod adresem: www.galapagos.com.pl („Serwis”).
 2. Regulamin jest regulaminem świadczenia usług drogą elektroniczną w rozumieniu przepisu art. 8 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tekst jednolity: Dz. U. z 2019 roku, poz. 123, 730 z późniejszymi zmianami) („Ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną”).
 3. Serwis (z wyłączeniem stron, do których prowadzą ewentualne linki zamieszczone w ramachSerwisu) jest prowadzona przez Galapagos jako jej administratora.Serwis może zawierać odesłania (np. w formie linków aktywnych, bannerów lub przycisków) do innych stron internetowych, które dotyczą lub są bezpośrednio lub pośrednio związane z treściami zamieszczonymi przez Galapagos w ramach Serwisu. Nie oznacza to jednak automatycznie, że Galapagos jest administratorem tych innych strony internetowych, czy też jest w jakikolwiek sposób powiązany (w tym kapitałowo, osobowo, czy też umownie) z takimi stronami internetowymi lub ich administratorami.
 4. Osoba fizyczna odwiedzająca lub korzystająca z funkcjonalności Serwisu, jak też korzystająca z usług świadczonych przez Galapagos drogą elektronicznąw ramach Serwisu („Użytkownik”) zobowiązana jest, przed rozpoczęciem odwiedzania i korzystania z Serwisu oraz powyższych usług, zapoznać się z treścią Regulaminu i przestrzegać jego postanowień. Jeżeli Użytkownik nie wyraża zgody na którekolwiek z postanowień Regulaminu, nie powinien odwiedzać, ani korzystać z Serwisu oraz powyższych usług.

§ 2. Usługi świadczone przez Galapagos w ramach Serwisu

 1. Za pośrednictwem SerwisuGalapagos świadczy nieodpłatnie drogą elektroniczną (w rozumieniu przepisów Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną) w zakresie i na warunkach określonych w Regulaminie następujące usługi:
  1. usługę informacyjną, która polega na zapewnieniu Użytkownikowi dostępu do materiałów tekstowych, graficznych i multimedialnych o różnorodnej tematyce, które są udostępniane za pośrednictwem Serwisu w taki sposób, aby Użytkownik miał do nich dostęp w dowolnym miejscu i czasie przez siebie wybranym;
  2. usługę wyszukiwania, która polega na umożliwieniu Użytkownikowi zdalnego wyszukiwania, sortowania i wyświetlania danych, treści i informacji zawartychw Serwisie za pomocą udostępnionej przeglądarki umożliwiającej wyszukiwanie proste, zaawansowane oraz alfabetyczne, jak również za pomocą kalendarium wydawniczego udostępnionego na Serwisie umożliwiającego wyszukiwanie informacji o wydarzeniach i imprezach po dokonaniu wyboru określonej daty;
  3. usługę pobierania, która polega na umożliwieniu Użytkownikowi pobierania fragmentów treści lub całych plików udostępnionych w Serwisie;
  4. usługę kontaktu, która polega na umożliwieniu Użytkownikowi wysłania do Galapagos zapytania lub prośby o podjęcie kontaktu w dowolnym celu;
  5. usługę Newsletter, która polega na przesyłaniu przez Galapagos do Użytkowników, którzy wcześniej dokonali rejestracji w Serwisie poprzez założenie konta w ramach PRESSROOM lub dokonali zapisu na Newsletter przy wykorzystaniu dedykowanego formularza elektronicznego dostępnego w Serwisie podali swój adres e-mail (a tym samym wyrazili swoją zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną od Galapagos w rozumieniu przepisu art. 10 Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną), informacji określonych w postanowieniu § 3 ust. 1 Regulaminu;
  6. usługę PRESSROOM, która polega na możliwości rejestracji i utworzenia konta przez Użytkownika będącego dziennikarzem w ramach Serwisuorazzapewnieniu dostępu do określonych treści o produktach dystrybuowanych przez Galapagos;
  (pojedynczo „Usługa” lub łącznie „Usługi”).
 2. Umowa o świadczenie Usług za pośrednictwem Serwisu zostaje zawarta z chwilą dokonania przez Użytkownika odpowiednich czynności w ramach Serwisu, takich jak:(i) wejście do Serwisu oraz przeglądanie jego treści (Usługa informacyjna);(ii) wpisanie hasła do wyszukiwarki, ustawienie parametrów wyszukiwania zaawansowanego lub dokonanie wyboru daty w ramach kalendarium wydawniczego (Usługa wyszukiwania); (iii) pobranie określonych treści lub plików (Usługa pobierania);bądź (iv) prawidłowe wypełnienie oraz przesłanie odpowiedniego formularza elektronicznego zamieszczonego w ramach Serwisu dedykowanego do danej Usługi(Usługa kontaktu, Usługa Newsletter oraz Usługa PRESSROOM).
 3. Umowa o świadczenie Usługi informacyjnej, Usługi wyszukiwania, Usługi pobieranialub Usługi kontaktu za pośrednictwem Serwisu zostaje zawarta na czas oznaczony, a mianowicie na czas faktycznego korzystania przez Użytkownika z danej Usługi. Użytkownik może w dowolnym momencie zrezygnować z odwiedzania oraz korzystania z Serwisu, jak też korzystania z Usługi informacyjnej, Usługi wyszukiwania lub Usługi pobierania świadczonych przez Galapagos w ramach Serwisu.
 4. Umowa o świadczenie Usługi Newsletteri Usługi PRESSROOM za pośrednictwem Serwisu zostaje zawarta na czas nieoznaczony. Zaprzestanie korzystania z Usługi Newsletter lub Usługi PRESSROOM następuje na zasadach określonych w § 3 ust. 5, 6 i 7, § 4 ust. 6, 7, 8 i 9 lub § 7 ust. 3Regulaminu.

§ 3. Usługa Newsletter

 1. Usługa Newsletter polega na przesyłaniu przez Galapagos na podany przez Użytkownika adres poczty elektronicznej wiadomości zawierających informacje o nowych usługach i produktach, linkach do nowych usług i produktów oferowanych przez Galapagos lub zaufanych partnerów handlowych Galapagos, jak również listy premier filmowych, kinowych, telewizyjnych, na Blu-ray i na DVD wraz częściowym opisem ich zawartości, informacje o wydarzeniach filmowych, udziałach i nagrodach w konkursach i festiwalach filmowych, akcjach promocyjnych, konkursach, opiniach i materiałach prasowych dotyczących branży filmowej itp.
 2. Użytkownik, zawierając umowę o świadczenie Usługi Newsletter z Galapagos, udostępnia swój adres poczty elektronicznej (e-mail), które podaje w formularzu elektronicznym zapisu na Newsletter udostępnionym w ramach Serwisu. Po prawidłowym wypełnieniu formularza elektronicznego Użytkownik otrzyma od Galapagos wiadomość e-mail na wskazany przez siebie w formularzu adres e-mail z linkiem, w który należy kliknąć celem potwierdzenia rejestracji, jak również z pełną informacją odnośnie zasad przetwarzania danych osobowych Użytkownika przez Galapagos. Zaleca się, aby Użytkownik niezwłocznie dokładnie zapoznał się z treścią przesłanej informacji o zasadach przetwarzania przez Galapagos jego danych osobowych.
 3. Rozpoczęcie świadczenia Usługi Newsletter nastąpi po zawarciu umowy o korzystanie z Usługi Newsletter. Częstotliwość przesyłania do Użytkownika wiadomości elektronicznych w ramach Usługi Newsletter zależy wyłącznie od decyzji Galapagos.
 4. Usługa Newsletter jest bezpłatna. 
 5. Umowa o korzystanie z Usługi Newsletter zostaje zawarta na czas nieoznaczony.Użytkownik ma prawo zrezygnować z Usługi Newsletter (tj. wypowiedzieć umowę o korzystanie z Usługi Newsletter) w dowolnym momencie. Taka rezygnacja (wypowiedzenie) ma skutek natychmiastowy. W celu rezygnacji z Usługi Newsletter (wypowiedzenia umowy)Użytkownik kieruje oświadczenie w tym przedmiocie (np. o treści „Rezygnuję z Usługi Newsletter Galapagos”) do Galapagos na następujący adres e-mail: RODO@galapagos.com.pl lub klikając w link aktywny o treści: „Rezygnuję z subskrypcji Newslettera” zamieszczony w stopce każdej wiadomości Newsletter przesłanej do Użytkownika. 
 6. Galapagos zastrzega sobie prawo do zawieszenia, bądź zakończenia świadczenie Usługi Newsletter w dowolnym momencie oraz bez konieczności podawania przyczyny lub uzasadnienia, po uprzednim poinformowaniu Użytkowników na podane przez nich adresy e-mail.
 7. Galapagos zastrzega sobie prawo do usunięcia nieprawidłowego lub nieistniejącego adresu e-mail podanego przez Użytkownika w ramach dokonywania zapisu na Usługę Newsletter. 
 8. Wszelkie treści, grafiki, zdjęcia, rysunki, jak również ich fragmenty, przesyłane do Użytkowników w ramach Usługi Newsletter, stanowią utwory w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 04 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. z 2018 roku, poz. 1191, 1293, 1669, 2245,  2339 z późniejszymi zmianami) („Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych”) i jakiekolwiek korzystanie z nich przez Użytkowników jest dozwolone w granicach określonych postanowieniami § 5 Regulaminu.

§ 4. Usługa PRESSROOM

 1. Usługa PRESSROOM polega na umożliwieniu przez Galapagos dostępu do indywidualnego konta Użytkownika w ramach Serwisu, w ramach którego Użytkownik - po dokonaniu prawidłowego zarejestrowania na stronie http://www.galapagos.com.pl/rejestracja.php i uzyskaniu akceptacji przez osoby upoważnione w Galapagos - ma możliwość dostępu do zasobów PRESSROOM-u zlokalizowanych na http://www.galapagos.com.pl/pressroom.php.
 2. Galapagos ocenia nadesłane zgłoszenie od Użytkownika w oparciu o następujące kryteria:
  1. weryfikacja, czy aplikujący Użytkownikzawodowo trudni się dziennikarstwem, jak również czyzwiązany jest z redakcją, czy jest freelancerem;
  2. weryfikacja, czy Galapagos współpracujez aplikującym Użytkownikiem.
 3. Jeśli formularz rejestracyjny aplikującego Użytkownika jest niekompletny, a podane przez niego dane osobowe budzą wątpliwości Galapagos (np. brak nazwy redakcji, profesjonalnego adresu mailowego itp.) Galapagos zastrzega sobie prawo do niedokonania pozytywnego rozpatrzenia takiego zgłoszenia, a tym samym do niezałożenia konta w ramach Usługi PRESSROOM dla takiego aplikującego Użytkownika.
 4. Użytkownik, zawierając umowę o świadczenie Usługi PRESSROOM z Galapagos, udostępnia swoje następujące dane osobowe: imię i nazwisko, adres e-mail, reprezentowana redakcja (nazwa mediów, dla których Użytkownik lub na rzecz której świadczy usługi), numer telefonu, które podaje w formularzu elektronicznym zapisu do Usługi PRESSROOM udostępnionym w ramach Serwisu. Po prawidłowym wypełnieniu formularza elektronicznego Użytkownik otrzyma od Galapagos wiadomość e-mail na wskazany przez siebie w formularzu adres e-mail z linkiem, w który należy kliknąć celem potwierdzenia rejestracji, jak również z pełną informacją odnośnie zasad przetwarzania danych osobowych Użytkownika przez Galapagos. Zaleca się, aby Użytkownik niezwłocznie dokładnie zapoznał się z treścią przesłanej informacji o zasadach przetwarzania przez Galapagos jego danych osobowych. Rozpoczęcie świadczenia Usługi PREESROOM nastąpi po zawarciu umowy o korzystanie z Usługi PRESSROOM.
 5. Zasobami PRESSROOMU-u, o których mowa w ust. 1 niniejszego paragrafu, są następujące materiały i treści:
  1. materiały prasowe (w formie tekstowej);
  2. okładki DVD, Blu-ray, Blu-ray 3D, 4K UHD Blu-ray;
  3. fotosy.
  Częstotliwość udostępniania Użytkownikowi materiałów i treści w ramach Usługi PRESSROOM zależy wyłącznie od decyzji Galapagos. Powyższe materiały i treści mogą stanowić utwory w rozumieniu przepisów Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz podlegają wykorzystaniu przez Użytkownika korzystającego z Usługi PRESSROOM, czyli zarejestrowanego w Serwisie, na zasadach określonych postanowieniami § 5 Regulaminu.
 6. Usługa PRESSROOM jest bezpłatna. Użytkownik ma prawo zrezygnować z Usługi PRESSROOM (tj. wypowiedzieć umowę o korzystanie z Usługi PRESSROOM) w dowolnym momencie. Taka rezygnacja (wypowiedzenie) ma skutek natychmiastowy. W celu rezygnacji z Usługi PRESSROOM (wypowiedzenia umowy) Użytkownik kieruje oświadczenie w tym przedmiocie (np. o treści „Rezygnuję z Usługi PRESSROOM Galapagos”) do Galapagos na następujący adres e-mail: RODO@galapagos.com.pl.
 7. Jakiekolwiek naruszenie zasad wykorzystania materiałów i treści udostępnionych przez Galapagos Użytkownikowi w ramach Usługi PRESSROOM uprawnia Galapagos - niezależnie od podjęcia wszelkich innych środków ochrony swoich interesów prawnych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa - do czasowego zablokowania lub usunięcia konta Użytkownika w ramach Usługi PRESSROOM.
 8. Galapagos zastrzega sobie prawo do zawieszenia, bądź zakończenia świadczenie Usługi PRESSROOM w dowolnym momencie oraz bez konieczności podawania przyczyny lub uzasadnienia, po uprzednim poinformowaniu zarejestrowanych Użytkowników na podane przez nich adresy e-mail.
 9. Galapagos zastrzega sobie prawo do usunięcia nieprawidłowego lub nieistniejącego adresu e-mail podanego przez Użytkownika w ramach dokonywania zapisu na Usługę PRESSROOM.

§ 5. Tytuł własności i prawa autorskie

 1. Galapagos lub jej licencjodawcy są właścicielami wszystkich Praw Własności Intelektualnej w odniesieniu do Serwisuoraz jej treści; teksty, zdjęcia, grafiki, dźwięk, animacje i filmy, a także ich układ w Serwisie, oraz sam Serwis, są chronione prawem autorskim oraz innymi prawami własności intelektualnej (,,Treść”).
 2. Korzystanie przez Użytkownika z Serwisu (w tym z jej zawartości) nie oznacza nabycia jakichkolwiek praw na dobrach niematerialnych, w tym w szczególności praw autorskich majątkowych do utworów. Użytkownik może zapoznać się z tymi treściami i korzystać z nich jedynie w zakresie dozwolonego użytku wyznaczonego przepisami Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
 3. Jeżeli co innego nie wynika z postanowień Regulaminu, wszelkie znaki towarowe, znaki handlowe, logotypy oraz inne oznaczenia umieszczone w Serwisie („Znaki”) są prawnie chronione. Zgoda na korzystaniez Serwisu przez Użytkownika nie jest jednoznaczna z pozwoleniem na używanie Znaków pojawiających się w Serwisie. Wszelkie użycie Znaków, bądź podobnych znaków lub nazw, jest zabronione, chyba że Galapagos wyrazi na piśmie zgodę albo przepis prawa stanowi inaczej.
 4. Z wyłączeniem zakresu objętego zezwoleniem udzielonym w ramach Regulaminu, nie wolno Państwu kopiować, pobierać, rozprowadzać, publikować, zmieniać lub wykorzystywać Treści lub jej części, jak również wszystkich Praw Własności Intelektualnej na jakiejkolwiek stronie internetowej lub w sieci komputerowej (w szczególności przy zastosowaniu jakichkolwiek środków rozpowszechniania elektronicznego) lub wykorzystywania Treści w jakikolwiek inny sposób, bez otrzymania uprzedniej pisemnej zgody Galapagos.
 5. W przypadku pobierania przez Państwa oprogramowania z Serwisu(w tym plików, obrazów zawartych w oprogramowaniu lub przez nie generowanych oraz danych towarzyszących oprogramowania), Galapagos udziela Państwu jednorazowej licencji na korzystanie z tego oprogramowania (łącznie "Oprogramowanie"). Galapagos nie przenosi na Państwa prawa do Oprogramowania. Posiadacie Państwo nośnik, na którym Oprogramowanie jest nagrane, ale Galapagos zachowuje pełne prawo do Oprogramowania oraz wszystkie Prawa Własności Intelektualnej z nim związane. Nie wolno Państwu dokonywać redystrybucji, sprzedawać, dekompilować, odtwarzać, demontować lub w inny sposób redukować oprogramowania do formy dostrzegalnej przez użytkownika (z wyjątkiem zakresu dozwolonego przez prawo).
 6. W odniesieniu do jakichkolwiek informacji lub materiałów, które przekazujecie Państwo Galapagos korzystając z Serwisu, udzielacie Państwo Galapagos nieodpłatnej niewyłącznej licencji na korzystanie z tych treści (w całości lub w jakiejkolwiek części) na terytorium Polski i całego świata, na początkowo czas oznaczony 5 lat, przy czym po upływie 5 lat umowa przekształci się na zawartą na czas nieoznaczony, a użytkownikowi będzie przysługiwało prawo wypowiedzenia licencji udzielonej na czas nieoznaczony za 2 letnim okresem wypowiedzenia, z prawem do udzielania sublicencji, na wszystkich znanych obecnie polach eksploatacji, a w szczególności:
  1. utrwalenia, zwielokrotnienia i opublikowania treści w prasie, telewizji, Internecie, telefonii mobilnej lub innych mediach elektronicznych (w tym w portalach społecznościowych jak np. Facebook, YouTube) i nieelektronicznych,
  2. zwielokrotnienia dowolnymi technikami drukarskimi i poligraficznymi w formie druków, plansz, plakatów, ogłoszeń, bannerów itp., publiczne wykonanie, wystawienie, wyświetlanie odtworzenie, nadawanie, reemitowanie,
  3. publicznego udostępnienia treści w taki sposób, aby każdy mógł mieć do nich dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym (w tym w sieci Internet, sieciach telefonii mobilnej i innych sieciach komunikacji elektronicznej, bez względu na ilość nadań, emisji i wytworzonych egzemplarzy),
  4. wprowadzania do obrotu, użyczenie oryginału albo egzemplarzy,
  5. promocji i reklamy, merchandisingu,
  6. wyrażania zgody na korzystanie i rozpowszechnianie utworów zależnych, w szczególności zmiany, tłumaczenia, korekty lub modyfikacji.
 7. Użytkownik wyraża zgodę na modyfikowanie treści oraz wykonywanie przez Galapagos zależnych praw autorskich do utworów zależnych od przekazanych treści oraz upoważnia Galapagos do udzielania zgody osobom trzecim na wykonywanie zależnych praw autorskich. Galapagos może używać dostarczonych treści według swojego uznania, w tym z oznaczeniem autorstwa lub bez. Galapagos nie ma obowiązku publikacji dostarczonych treści. Galapagos może wprowadzać zmiany, skracać lub usuwać w Serwisie treści, co do których Galapagos samodzielnie uzna, że stanowią one naruszenie wymogów dotyczących dostarczanych treści i innych postanowień Regulaminu. Galapagos nie gwarantuje użytkownikowi możliwości edytowania dostarczonych treści lub ich usuwania za pośrednictwem Galapagos.
 8. Informujemy, że w przypadku naruszenia powyższego zapewnienia lub innych postanowień zawartych w dziale "Tytuł własności i prawo autorskie" będziecie Państwo zobowiązani do wynagrodzenia Galapagos wszelkich związanych szkód, kosztów, strat, wydatków, kosztów postępowania i dochodzenia roszczeń.
 9. Galapagos będzie stanowczo egzekwowała swoje Prawa Własności Intelektualnej związane z Serwisemw pełnym zakresie dopuszczalnym przez prawo, w tym między innymi na drodze postępowania karnego.
 10. W Regulaminie "Prawa Własności Intelektualnej" oznaczają Treść, Znaki, Oprogramowanie oraz patenty, znaki towarowe, znaki usługowe, nazwy handlowe, prawa autorskie, prawa do publikacji, wszelkie prawa do baz danych (w tym prawa ekstrakcji), prawa do zastrzeżonych i nie zastrzeżonych wzorów, tajemnice handlowe oraz prawo do zachowania poufności informacji, jak również wszelkie prawa lub inne formy ochrony o podobnym charakterze, obowiązujące w dowolnej części świata, niezależnie od tego, czy którekolwiek z nich są zarejestrowane, czy też nie, a także prawa wynikające z wniosków o ich rejestrację.

§ 6. Treści prezentowane w Serwisie, w tym informacje o produktach i usługach

 1. Serwisoraz zamieszczone w nim treści mają wyłącznie charakter ogólnej informacji o Galapagos, jej działalności, jak również o produktach i usługach Galapagos oraz innych podmiotów, w tym zaufanych partnerów handlowych Galapagos.
 2. O ile w sposób wyraźny nie zostało to zastrzeżone w treściach zamieszczonych w Serwisie, treści te nie zmierzają do zawarcia, zmiany lub rozwiązania jakichkolwiek stosunków prawnych (poza umowami o świadczenie Usług drogą elektroniczną przez Galapagos w ramach Serwisu). Publikowane w Serwisie informacje dotyczące cen jakichkolwiek produktów lub usług są przedstawiane Użytkownikom tylko w celach informacyjnych i nie stanowią oferty sprzedaży. Galapagos zastrzega sobie prawo do dokonania zmiany informacje dotyczące cen w każdym czasie, bez konieczności wcześniejszego powiadomienia Użytkowników.
 3. Galapagos podejmuje odpowiednie działania w celu zapewnienia, aby wszelkie informacje i treściprezentowane w ramach Serwisu, w tym w szczególności informacje cenowe, były dokładne i aktualne. Treści te zostały zgromadzone przez Galapagos z najwyższą możliwą starannością.Jednakże, ponieważ wspomniane informacje są Użytkownikom udostępniane w ramach Serwisuwyłącznie dla celów informacyjnych, mogą one szybko stać się nieaktualne. Wobec powyższego Galapagos zaleca oraz rekomenduje, aby Użytkownicy korzystający z Serwisuoraz pragnące korzystać z Serwisu inaczej niż dla celów uzyskania ogólnych informacji o działalności Galapagosoraz produktach i usługach Galapagos i jej zaufanych partnerów handlowych, we własnym interesie dokonywali weryfikacji tych informacji w bezpośrednich źródłach.

§ 7. Niewłaściwe korzystanie z Serwisu

 1. Użytkownicy są zobowiązani do niekorzystania z Serwisu:
  1. w jakikolwiek sposób (w szczególności poprzez wysyłanie informacji za pośrednictwem Serwisu), który jest oszczerczy, obraźliwy, obelżywy, nieprzyzwoity, obsceniczny lub ma charakter groźby;
  2. w sposób, który narusza jakiekolwiek Prawa Własności Intelektualnej lub zobowiązanie do zachowania tajemnicy;
  3. w celu wyrządzenia szkody (majątkowej lub osobistej) jakiejkolwiek innej osobie;
  4. w sposób naruszający dobra (w tym dobra osobiste) osób trzecich, ogólnie przyjętych norm społecznych lub niezgodnych z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa;
  5. w celu wprowadzenia wirusa lub innego niszczącego programu;
  6. w jakikolwiek sposób stanowiący naruszenie obowiązujących przepisów prawa, dobrych obyczajów lub zasad współżycia społecznego;
  7. w jakikolwiek sposób nie objęty upoważnieniem Galapagos lub stanowiący naruszenie postanowień Regulaminu;
  8. w jakikolwiek sposób powodujący zaburzenia w pracy lub przeciążenie systemów teleinformatycznych Galapagos lub innych podmiotów biorących bezpośredni lub pośredni udział w świadczeniu Usług drogą elektroniczną w ramach Serwisu, w tym powodujących obchodzenie zabezpieczeń lub zamieszczanie treści w miejscach do tego nie przeznaczonych, korzystanie lub instalowanie złośliwego oprogramowania.
 2. Galapagosinformuje, że będzie w pełni współpracować z organami ścigania, sądami lub innymi organami wykonywania prawa, nakazującymi lub zalecającymi Galapagos ujawnienie tożsamości osoby wysyłającej drogą elektroniczną wiadomości lub materiały, o których mowa w postanowieniach niniejszego paragrafu.
 3. Niezależnie od postanowienia ust. 2 niniejszego paragrafu,Galapagoszastrzega sobie prawo do zawieszenia danemu Użytkownikowi dostępu do Serwisulub zablokowania/ usunięcia wszelkiej korespondencji elektronicznej lub innej przesyłki danego Użytkownika w przypadku jakiegokolwiek naruszenia przez takiego Użytkownikapostanowień Regulaminu (lub w przypadku uzasadnionego podejrzenia, że wspomniane naruszenie nastąpiło lub wkrótce nastąpi).

§ 8. Odpowiedzialność

 1. Galapagos podejmuje starania, aby wiadomości lub inne informacje uzyskane za pośrednictwem Serwisubyły poprawne i dokładne, jednakże nie podejmuje wobec Użytkowników zobowiązania do zapewnienia tego w każdym przypadku. W związku z tym Galapagos niniejszym informuje, że to w interesie Użytkownika jest dokonanie niezależnej weryfikacji tych wiadomości lub informacji w bezpośrednich źródłach.
 2. Galapagos ponosi odpowiedzialność za ewentualne szkody powstałe w wyniku używania Serwisu na zasadach określonych w powszechnie obowiązujących przepisach prawa.
 3. Galapagos nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku używania Serwisu oraz korzystania z Usług świadczonych przez Galapagos w ramach Serwisu w sposób sprzeczny z postanowieniami Regulaminu, a w szczególności na skutek podania przez Użytkowników nieprawidłowych lub fałszywych danych osobowych, bądź niedokonania niezwłocznej aktualizacji swoich danych osobowych.

§ 9. Tryb postępowania reklamacyjnego

 1. Użytkownikowi przysługuje prawo składania reklamacji w sprawach dotyczących Serwisu lub Usług.
 2. Reklamacja powinna zawierać co najmniej następujące dane:
  1. oznaczenie osoby i dane kontaktowe Użytkownika zgłaszającego reklamację (imię, nazwisko, adres korespondencyjny, adres poczty elektronicznej);
  2. dokładne określenie przedmiotu reklamacji i okoliczności uzasadniających reklamację, jak również opis, na czym polegały nieprawidłowości w reklamowanej Usłudze i jakie są oczekiwania wobec rozstrzygnięcia reklamacji.
 3. Reklamacje nie zawierające powyższych danych nie będą rozpatrywane przez Galapagos.
 4. Reklamacje należy składać za pośrednictwem poczty e-mail, wysyłając wiadomość na następujący adres: RODO@galapagos.com.pl.
 5. Zgłoszenia reklamacji będą na bieżąco rozpatrywane przez Galapagos w terminie nie dłuższym niż 21 (dwadzieścia jeden) dni kalendarzowych od daty otrzymania reklamacji przez Galapagos. Nie będą rozpatrywane reklamacje, które wynikają z nieznajomości Regulaminu, niezastosowania się przez Użytkownika do wskazówek udzielanych użytkownikom na bieżąco za pośrednictwem Serwisu lub bezpośrednio przez Galapagos.
 6. Odpowiedź na reklamację zostanie przesłana Użytkownikowi za pośrednictwem poczty elektronicznej, na adres poczty elektronicznej podany w reklamacji.

§ 10. Wymagania techniczne niezbędne do korzystania z Usług i/lub współpracy z systemem teleinformatycznym, którym posługuje się Galapagos

Podstawowym warunkiem technicznym korzystania z Serwisu oraz Usług świadczonych drogą elektroniczną za pośrednictwem Serwisu przez Galapagos jest posiadanie:

 1. urządzenia technicznego (w tym urządzenia mobilnego), takiego jak np. komputer, laptop, tablet, telefon komórkowy, umożliwiającego dostęp do Internetu oraz Serwisu;
 2. dostępu do Internetu oraz aktywnego połączenia z Internetem pozwalającego na obustronną komunikację przez protokół HTTPS;
 3. przeglądarki internetowej zainstalowanej prawidłowo na powyższym urządzeniu technicznym obsługującej następujące standardy:
  • HTTP i HTTPS;
  • HTML 5, XHTML i XML;
  • CSS 3;
  • JavaScript (w tym DHTML);
  • grafika w formatach: JPEG, PNG, GIF, SVG;
  • obiektowy model dokumentu (DOM);
  • ciasteczka (akceptacja ciasteczek to funkcja zwykle domyślnie włączona w przeglądarce);
 4. w odniesieniu do takich Usług jak Usługa Newsletter, Usługa Kontaktu oraz Usługa PRESSROOM - konta poczty elektronicznej (e-mail) w ramach dowolnej domeny.

§ 11. Dane osobowe Użytkowników

 1. Administratorem danych osobowych Użytkowników (w rozumieniu przepisu art. 4 ust. 1 i 7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) („RODO”) jest Galapagos, czyli spółka pod firmą: Galapagos spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Jordanowska 12, 04-204 Warszawa.
 2. Galapagos, jako administrator danych osobowych Użytkowników, przywiązuje dużą wagę do ochrony prywatności Użytkowników oraz do zachowania ich danych osobowych w tajemnicy, jak również deklaruje, że wdrożyła odpowiednie środki organizacyjne i techniczne celem zapewnienia przetwarzania danych osobowych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w zakresie ochrony danych osobowych, w tym zgodnie z przepisami RODO.
 3. Od Użytkowników Galapagos nie pobiera w ramach Serwisu automatycznie żadnych danych osobowych, poza przypadkami ich dobrowolnego przekazania przez Użytkowników za pomocą formularzy elektronicznych zawartych w ramach Serwisu, jak również poza adresami IP oraz danymi zawartymi w plikach typu cookies na zasadach opisanych w dokumencie zatytułowanym: „Polityka Prywatności Galapagos spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie”, udostępnionym przez Galapagos w ramach Serwisu pod następującym adresem: http://www.galapagos.com.pl/politykaprywatnosci.php(„Polityka Prywatności”).
 4. Ilekroć dla skorzystania z Usługi w ramach Serwisu niezbędne jest podanie Galapagos określonych danych osobowych Użytkownika, jest on zobowiązany jest do wprowadzania wyłącznie prawidłowych danych osobowych,zgodnych ze stanem faktycznym. W powyższym przypadku, w razie zmiany danych osobowych Użytkownika, jest on zobowiązany do ich niezwłocznej aktualizacji poprzez przesłanie Galapagos wiadomości e-mail na następujący adres: RODO@galapagos.com.pl.
 5. Galapagos, jako administrator danych osobowych Użytkowników, nie sprzedaje i nie użycza zgromadzonych danych osobowych Użytkowników innym osobom lub instytucjom.
 6. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych Użytkowników przez Galapagos, w tym wszystkie uprawnienia przysługujące Użytkownikom w związku z przetwarzaniem przez Galapagos ich danych osobowych (pełna klauzula informacyjna zgodna z przepisami RODO), zostały zawarte wPolityce Prywatności.
 7. Przed korzystaniem z Serwisu lub Usług świadczonych przez Galapagos w ramach Serwisu, a w szczególności przed podaniem Galapagos jakichkolwiek swoich danych osobowych za pomocą formularzy elektronicznych udostępnionych w ramach Serwisu, Użytkownik powinien się dokładnie zapoznać z postanowieniami Polityki Prywatności.

§ 12. Dane kontaktowe Galapagos

Jeśli macie Państwo pytania, sugestie, wątpliwości lub skargi odnośnie funkcjonowania Serwisu lub Usług świadczonych przez Galapagos drogą elektroniczną za pomocą Serwisu, skontaktuj się z nami:
Galapagosspółka z ograniczoną odpowiedzialnością
ul. Jordanowska 12
04-204 Warszawa
tel.: 22 885 26 75 (76), fax: 22 885 26 77
adres e-mail: kontakt@galapagos.com.pl

§ 13. Postanowienia końcowe

 1. Regulamin oraz korzystanie przez Użytkowników z Usług świadczonych za pośrednictwem Serwisu podlegają prawu polskiemu.
 2. W kwestiach nieuregulowanych postanowieniami Regulaminu i dotyczących umów o korzystanie z Usług przez Użytkowników stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego oraz innych ustaw.
 3. Użytkownicy mogą uzyskać nieodpłatnie dostęp do treści Regulaminu w każdym czasie za pośrednictwem linku aktywnego zamieszczonego na stronie głównej Serwisu, w formie, która umożliwia Użytkownikowi jego pobranie, zapisanie na dowolnym nośniku, utrwalenie i wydrukowanie.
 4. Galapagos zastrzega, że może dokonać zmiany całości lub któregokolwiek z postanowień Regulaminu w dowolnym czasie, publikując zmienioną wersję Regulaminu w Serwisie. Zmiana taka nie może naruszać praw nabytych Użytkowników, ani przepisów obowiązującego prawa. Zmiany będą publikowane na bieżąco w postaci ujednoliconego tekstu Regulaminie w Serwisie i będą obowiązywać po upływie 14 (czternastu) dni kalendarzowych od momentu ich publikacji w Serwisie. Korzystanie przez Użytkownika z Serwisu lub Usług świadczonych przez Galapagos drogą elektroniczną za pomocą Serwisu po wprowadzeniu zmian Regulaminu oznacza ich akceptację przez danego Użytkownika.
 5. Regulamin wchodzi w życie z dniem 24 lutego 2020 roku.