strzałka do góry
Newsy/ Riverdale, Sezon 1 na DVD!

Serialowy fenomen!

Prawie 9 godzin serialu oraz niepublikowane wcześniej
materiały dodatkowe nareszcie na DVD!Riverdale” to jeden z najpopularniejszych seriali ostatnich lat, który podbił serca nastoletnich widzów na całym świecie! Na swoim koncie ma już siedemnaście prestiżowych nagród, m.in. Teen Choice Awards dla „Ulubionego serialu dramatycznego” oraz „Przełomowy serial telewizyjny”. W rolach głównych występują nominowani oraz zdobywcy statuetek Teen Choice Awards: KJ Apa, Lili Reinhart, Camila Mendes, Cole Sprouse, Madelaine Petsch oraz Luke Perry. Pierwszy sezon przebojowego serialu zadebiutuje na DVD już 19 września. Wydanie zawiera także prawie 40 minut materiałów dodatkowych odkrywających kulisy produkcji!

Rozpoczyna się nowy rok szkolny, a mieszkańcami Riverdale wstrząsa wiadomość o śmierci popularnego ucznia liceum Jasona Blossoma (Trevor Stines). Tragedia sprawia, że na światło dzienne wychodzi wiele sekretów kotłujących się tuż pod powierzchnią na pozór idyllicznego miasteczka. Archie Andrews (KJ Apa), typowy amerykański nastolatek, zastanawia się, czy ujawnić skandaliczną informację z dnia, w którym zaginął Jason. Betty Cooper (Lili Reinhart), klasyczna dziewczyna z sąsiedztwa, beznadziejnie kocha się w Archiem, tymczasem on jest zafascynowany obytą w świecie Veronicą Lodge (Camila Mendes). Cheryl Blossom (Madelaine Petsch) reaguje na śmierć brata bliźniaka, wyżywając się na koleżankach z zespołu cheerleaderek River Vixens, a outsider Jughead Jones (Cole Sprouse) przesiaduje w Pop’s Chock’lit Shoppe, próbując zrozumieć mrok ogarniający miasteczko. Zachwyć się przewrotną interpretacją ikonicznego świata wykreowanego przez wydawnictwo Archie Comics, zobacz 13 seksownych, inteligentnych i tajemniczych odcinków serialu „Riverdale”.

Serial „Riverdale” został zainspirowany bohaterami serii komiksów „Archie Comics”, które wydawane są w wielu różnych językach i sprzedają się w milionowym nakładzie na całym świecie. Postaci wykorzystywane są w animacjach („The Archie Show”) oraz filmach pełnometrażowych („Josie i kociaki”). Reżyserem serialu, którego premiera telewizyjna przyciągnęła niemal dwa i pół miliona widzów, jest Roberto Aguirre-Sacasa („Glee”), zaś producentem - Greg Berlanti („Blindspot: Mapa zbrodni”). W rolach głównych występują: KJ Apa („Był sobie pies”), Lili Reinhart („Królowie lata”), Camila Mendes („The New Romantic”), Cole Sprouse („Nie ma to jak statek”), Marisol Nichols („Agent XXL 2”), Madelaine Petsch („Klątwa Śpiącej Królewny”), Ashleigh Murray („Deidra i Laney okradają pociągi”), Mädchen Amick („Twin Peaks”) oraz Luke Perry („Beverly Hills, 90210”). Producentami wykonawczymi są Roberto Aguirre-Sacasa wraz z Sarah Schechter („Blindspot: Mapa zbrodni”) i Jonem Goldwaterem (dyrektor generalny Archie Comics).

- Riverdale jest pełne nostalgicznych elementów z Archie Comics, ale ta kompletnie nowa seria dostarcza widzom tajemnicy, uroku i zepsucia – i z pewnością zawstydziłaby ona pierwotną ekipę - mówi Rosemary Markson, wiceprezes Warner Bros. Home Entertainment, ds. Marketingu produktów TV - Jesteśmy szalenie podekscytowani możliwością zaprezentowania fanom tej mrocznej i zaskakującej przygody.

 

RIVERDALE, SEZON 1 - ODCINKI:

1. ROZDZIAŁ PIERWSZY: BRZEG RZEKI
Z początkiem roku szkolnego miasteczkiem Riverdale wstrząsa wiadomość o śmierci jednego z uczniów liceum – Jasona Blossoma. Archie Andrews, który dotąd wiódł życie typowego amerykańskiego nastolatka, po tragedii bardzo się zmienia.

2. ROZDZIAŁ DRUGI: DOTYK ZŁA
Wychodzą na jaw nowe szczegóły morderstwa brata Cheryl – Jasona. Jughead rozmyśla o sekrecie Archiego, który ten chce utrzymać w tajemnicy. Jesienne przygotowania szkolnej grupy cheerleaderek ruszają pełną parą.

3. ROZDZIAŁ TRZECI: DUBLER
Cheryl zostaje włączona w krąg osób podejrzanych o zabójstwo jej brata, Archie podejmuje decyzję w sprawie związku z Miss Grundy, a Betty reaktywuje szkolną gazetę Blue & Gold.

4. ROZDZIAŁ CZWARTY: OSTATNI SEANS
Nowe informacje mogą zagrozić przyjaźni Betty i Archiego, Veronica odbywa poważną rozmowę z matkąo spotkaniu z przedstawicielem Gangu Węży, Jughead próbuje uratować kino samochodowe, a Alice robi wszystko, aby zniszczyć wizerunek Archiego.

5. ROZDZIAŁ PIĄTY: JĄDRO CIEMNOŚCI
Zbliża się pogrzeb Jasona, podczas którego rodzina Blossomów ma zamiar namierzyć zabójcę. Veronica i Betty odgrzebują rodzinne sekrety, a Hermione otrzymuje nową wiadomość od Gangu Węży.

6. ROZDZIAŁ SZÓSTY: KOBIETA W OKNIE
Śledztwo w sprawie śmierci Jasona doprowadza Betty i Jugheada do ośrodka dla trudnych nastolatków, gdzie stają twarzą w twarz z siostrą Betty – Polly. W tym czasie Veronica przeżywa szok z powodu podwójnej zdrady.

7. ROZDZIAŁ SIÓDMY: SAMOTNOŚĆ
Plotki o domniemanym zabójcy Jasona przybierają na sile, kiedy ojciec Jugheada znowu wpada w kłopoty. Cheryl składa Betty nieoczekiwaną propozycję.

8. ROZDZIAŁ ÓSMY: OUTSIDERZY
Archie wraz z kolegami pomagają Fredowi, którego opuszcza ekipa budowlana. Jeden z chłopaków zostajebrutalnie zaatakowany na budowie. Jughead martwi się, jak przyjaciele zareagują na jego tajemnicę.

9. ROZDZIAŁ DZIEWIĄTY: WIELKIE ZŁUDZENIE
Cheryl przekazuje Archiemu użyteczne informacje o siostrze Betty. Hermione przeżywa rozterki, czy wyznać Fredowi prawdę, Alice jest gotowa zemścić się na rodzinie Blossomów.

10. ROZDZIAŁ DZIESIĄTY: UTRACONY WEEKEND
Plany Archiego, aby odzyskać Valerie, niweczy impreza urodzina Jugheada, którą organizuje Betty. Veronica rozważa, czy powinna zeznawać na rzecz uwolnienia ojca z więzienia.

11. ROZDZIAŁ JEDENASTY: POWRÓT DO PRZYSZŁOŚCI
Alice zwraca się do Betty, Archiego i Veroniki o pomoc w dochodzeniu w sprawie zabójstwa Jasona Blossoma. Jughead zastanawia się, czy dać ojcu kolejną szansę, a Fred ponownie rozważa sens swojego rozwodu.

12. ROZDZIAŁ DWUNASTY: ANATOMIA MORDERSTWA
Archie i Veronica muszą przyznać się rodzicom, co odkryli. Jughead, niechętnie, dołącza do nich w poszukiwaniu prawdy. Cheryl przeciwstawia się matce.

13. ROZDZIAŁ TRZYNASTY: SŁODKIE ŻYCIE PO ŚMIERCI
Veronica i Archie stają się sobie coraz bliżsi, konflikt Betty z mamą narasta, Jughead znajduje się w nieoczekiwanej sytuacji, a w finałowej scenie na światło dzienne wychodzi prawda o rodzinnym biznesie Blossomów.

 


KTO JEST KIM W ŚWIECIE RIVERDALE:

ARCHIE ANDREWS
Główna postać serialu „Riverdale”, uczeń Riverdale High School, zakochany w Veronice Lodge. Początkujący muzyk i zawodnik futbolu w drużynie Riverdale Bulldogs. Najlepszy przyjaciel Jugheada Jonesa oraz Betty Cooper. Nastolatek, który nie potrafi odnaleźć własnej ścieżki życiowej.

BETTY COOPER
Uczennica Riverdale High School. Beznadziejnie zakochana w Archiem, w końcu zostaje dziewczyną Jugheada Jonesa. Wydaje się być nieśmiała i cicha, jednak z czasem nabiera pewności siebie. Inteligentna i sprytna, co nieraz miała szansę udowodnić.

VERONICA LODGE
Nowa uczennica Riverdale High School, w związku z Archiem Andrewsem. Charyzmatyczna i pewna siebie, opływająca w luksusy. Przeprowadziła się do Riverdale wraz ze swoją matką po tym, jak jej ojciec trafił do więzienia w wyniku przestępstw finansowych.

JUGHEAD JONES
Narrator serialu. Syn FP Jonesa, byłego przywódcy Gangu Węży, najlepszy przyjaciel Archiego. Uczęszczał do Riverdale High School, jednak po aresztowaniu swojego ojca, kontynuuje naukę w liceum Southside. Bardzo tajemniczy, cyniczny, z niezwykle ironicznym poczuciem humoru.

KEVIN KELLER
Homoseksualny uczeń Riverdale High School, który nie wstydzi się tego, kim jest. Otwarty i towarzyski, jeden z najlepszych przyjaciół Betty Cooper. Zawsze chętnie pomaga najbliższym.

CHERYL BLOSSOM
Siostra bliźniaczka tragicznie zmarłego Jasona Blossoma. Uważana za „czarną owcę” w rodzinie. Jedna z najpopularniejszych licealistek Riverdale High School oraz kapitan drużyny cheerleaderek River Vixens. Wydaje się być wredna i arogancka, jednak w głębi duszy jest wrażliwa i potrzebuje osoby, która mogłaby się nią zaopiekować.

JOSIE MCCOY
Uczennica Riverdale High School. Córka burmistrz Riverdale. Liderka zespołu Josie and the Pussycats. Często zachowuje się arogancko i patrzy na innych z góry, co doprowadza do wielu konfliktów.

VALERIE BROWN
Uczennica Riverdale High School. Członkini zespołu Josie and the Pussycats. Była związana przez chwilę z Archiem, pomagała mu przy komponowaniu muzyki.

ALICE COOPER
Redaktorka i współwłaścicielka lokalnej gazety. W przeszłości była członkiem Gangu Węży. Sztywno trzyma się reguł i zasad. Uważana za mściwą i wybuchową, jednak dla swoich córek – Betty i Polly Cooper – oddałaby wszystko.

POLLY COOPER
Starsza siostra Betty Cooper. Była zaręczona z Jasonem Blossomem przed jego śmiercią. Znalazła się w szpitalu psychiatrycznym, za co jej rodzice winią tragicznie zmarłego chłopaka. Polly jest matką bliźniąt, których ojcem jest Jason.

FRED ANDREWS
Ojciec Archiego, właściciel firmy budowlanej Andrews Construction. Dba o swego syna najlepiej, jak potrafi. Bardzo szybko wybacza, stara się pomagać wszystkim, nawet jeśli sam znajduje się w trudnej sytuacji.

FP JONES
Ojciec Jugheada Jonesa. Były żołnierz oraz członek i lider Gangu Węży. Pracował w firmie budowlanej Freda Andrewsa, ojca Archiego, jednak został wyrzucony za kradzież – wtedy zaczął pić, a jego żona wraz z dziesięcioletnią córką wyjechały z Riverdale.

HERMIONE LODGE
Matka Veroniki. W młodości związana była z Fredem Andrewsem. Kiedy ich związek się rozpadł, Hermione poślubiła Hirama Lodge’a i wyjechała wraz z nim do Nowego Jorku. Wiele lat później, gdy Hiram został aresztowany za oszustwa finansowe, Hermione i Veronica wróciły do Riverdale.

 

MATERIAŁY DODATKOWE W WYDANIU DVD (PRAWIE 40 MINUT):

  • RIVERDALE: NOWA NORMALNOŚĆ – przekonaj się, jak komiksowy świat uwielbianych bohaterów – Archiego, Betty i Veroniki zmieniał się, aż stał się mroczny i tajemniczy
  • I GOT YOU – duet muzyczny „unplugged” w wykonaniu Archiego i Valerie
  • RIVERDALE: PANEL COMIC-CON 2016 – obsada i producenci o serialu podczas Comic-Con 2016 RIVERDALE: GRZECH ŚMIERTELNY – krótki dokument, który ujawnia, w jaki sposób jeden martwy pogrążył całe miasteczko w ciemności
  • THESE ARE MOMENTS I REMEMBER – klipy muzyczne prezentujące Archiego z Josie and the Pussycats
  • GAGI Z PLANU
  • SCENY NIEWYKORZYSTANE (prawie 15 minut) – sceny niewykorzystane w odcinkach 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10, 12, 13
Artykuł przygotowany przez K.M.
Kup teraz on-line:

Znajdź w sklepach stacjonarnych:

Więcej newsów
Księżniczka i smok na DVD!

Niezwykła animacja dla najmłodszych widzów z udziałem gwiazd polskiego dubbingu: Jarosława Boberka
i Edyty Herbuś już na DVD!

Mała Stopa na Blu-ray™ 3D, Blu-ray™ i DVD!

Szalona opowieść o przyjaźni, odwadze i radości odkrywania. Jeden z najpopularniejszych animowanych filmów 2018 roku.

Zakonnica na 4K UHD Blu-ray™, Blu-ray™ i DVD!

Najnowsza uczta grozy zagłębia się w szokującą historię demonicznej zakonnicy, którą można było po raz pierwszy zobaczyć w „Obecności...

Polański. Antologia Filmowa - Wydanie Kolekcjonerskie

Unikalny zbiór dzieł filmowych wyreżyserowanych przez Romana Polańskiego, jednego z najwybitniejszych twórców w dziejach światowej kinematografii...

My Little Pony: Przyjaźń to magia – Najlepszy prezent już na DVD!

Wyjątkowa świąteczna przygoda
z ukochanymi bohaterami dziewczynek.
Specjalne gwiazdkowe wydanie bestsellerowej serii już na DVD!

Filmy Disney•Pixar

Animacje Disney Pixar to rozrywka na najwyższym poziomie, pełna niezapomnianych bohaterów, akcji, przygód, nowatorskich pomysłów! Filmy produkowane...

Zaczarowana Kolekcja na Blu-ray i DVD

Ponadczasowi bohaterowie, niezapomniane przygody, piękna muzyka… Zaczarowana Kolekcja to wspaniałe opowieści, które dostarczą widzom w każdym...

Krzysiu, gdzie jesteś? już na DVD!

Disney przedstawia wzruszającą opowieść o potędze przyjaźni i wyobraźni. Uwielbiani przez widzów bohaterowie książek A.A. Milnego...

Kicia Rożek, Sezon 1, Część 1 na DVD!

Kicia Rożek, urocza księżniczka uwielbiana przez fanów przebojowego filmu LEGO® Przygoda doczekała się własnego serialu!

Ostre przedmioty, na DVD!

Nowy oryginalny serial HBO® w reżyserii zdobywcy Emmy® Jeana-Marca Vallée.
W roli głównej pięciokrotnie nominowana do Oscara® Amy Adams.

The Meg na 4K UHD Blu-ray, Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD!

Przebój kinowy!
Trzymające w napięciu, widowiskowe kino akcji.
W roli głównej Jason Statham.

Bajecznie bogaci Azjaci na Blu-ray i DVD!

Najbardziej dochodowa komedia romantyczna dekady.
Ekranizacja bestsellerowej powieści Kevina Kwana.
W rolach głównych: Constance Wu, Henry Golding...