strzałka do góry
Newsy/ Kolekcja Iconic Moments na DVD!


Najbardziej rozpoznawalne tytuły Warner Bros.,
które zyskały status produkcji kultowych
w nowej, całkowicie odświeżonej szacie graficznej.


ICONIC MOMENTS – to nowa kolekcja obejmująca najbardziej rozpoznawalne tytuły z biblioteki Warner Bros. - zarówno klasykę, jak i współczesne filmy, które zyskały już status produkcji kultowych. Kolekcja wydana w nowej i całkowicie odświeżonej szacie graficznej. Na okładkach znajdują się znane cytaty z filmów oraz ikony pozwalające na natychmiastową identyfikację tytułu.  Pierwsza odsłona kolekcji zawierająca 15 filmów zadebiutuje na DVD już 19 września i dostępna będzie wyłącznie w salonach empik i na empik.com.

 

Casablanca na DVD – premiera 14.11

Arcydzieło Michaela Curtiza wyróżnione 3 Oscarami®. Nieważne ile razy widziałeś ten film, za każdym razem odkryjesz go na nowo. II wojna światowa, Casablanca. Właściciel nocnego klubu, Rick Blaine, spotyka swoją dawną miłość, Ilsę, która okazuje się być żoną działacza czeskiego ruchu oporu. Dawne uczucia odżywają. W rolach głównych: Humphrey Bogart, Ingrid Bergman, Paul Henreid, Claude Rains, Conrad Veidt.

Bonnie i Clyde Edycja Specjalna na DVD – premiera 14.11

W czasach Wielkiego Kryzysu, podróżując przez południowy zachód Ameryki, Clyde Barrow i Bonnie Parker rozpoczynają wspólną, przestępczą drogę. Nikomu nie chcą wyrządzić krzywdy. Pragną jedynie przygody - i siebie nawzajem. Czy jesteście gotowi na dawkę przemocy? Dwupłytowa edycja specjalna. W rolach głównych: Warren Beatty, Faye Dunaway, Michael J. Pollard, Gene Hackman, Estelle Parsons.

Brudny Harry Edycja Specjalna na DVD – premiera 14.11

W swojej sztandarowej roli Clint Eastwood wcielił się w postać przebiegłego policyjnego detektywa z San Francisco, który jest najlepszy w tym co robi. Bezwzględny snajper Scorpio zabił już dwoje niewinnych ludzi. Harry Callahan zamierza się nim zająć... w taki czy inny sposób... bez względu na przepisy. W rolach głównych: Clint Eastwood, Reni Santoni, Harry Guardino, Andrew Robinson, John Mitchum.

Buntownik bez powodu na DVD – premiera 14.11

Opowieść o młodości, trudnym dorastaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości. Jim jest uczniem szkoły średniej, marzy o wstąpieniu do młodzieżowego gangu. Chce być kimś, aby zyskać uznanie w oczach rówieśników i narzeczonej. W rolach głównych: James Dean, Natalie Wood, Sal Mineo, Jim Backus, Ann Doran.

Operacja Argo na DVD – premiera 14.11

Oparty na prawdziwych wydarzeniach thriller w reżyserii Bena Afflecka. Historia tajnej operacji ratowania pracowników ambasady amerykańskiej, którzy stali się zakładnikami w ogarniętym rewolucją Teheranie w 1979 roku. Film nagrodzony Oscarem® w kategorii Najlepszy film. W rolach głównych: Ben Affleck, Bryan Cranston, Alan Arkin, John Goodman, Victor Garber.

Charlie i fabryka czekolady na DVD – premiera 14.11

Film w reżyserii Tima Burtona. Pan Wonka - właściciel fabryki czekolady - wymyśla niezwykłe smakołyki. Charlie, chłopiec z ubogiej rodziny, wygrywa jeden z pięciu złotych biletów do królestwa tajemniczego cukiernika. Czekają tam liczne niespodzianki… W rolach głównych: Johnny Depp, Freddie Highmore, David Kelly, Helena Bonham Carter, Noah Taylor.

Koszmar z ulicy Wiązów na DVD – premiera 14.11

Piątce przyjaciół mieszkających na jednej ulicy śni się ten sam, złowieszczy mężczyzna z oszpeconą twarzą, przerażającym głosem i ogrodowymi rękawicami z nożami zamiast palców. Oto nadszedł czas zapłaty za dług z przeszłości. Aby ocalić życie muszą zanurzyć się w umyśle przerażającego koszmaru: Freddy'ego Kruegera. W rolach głównych: Ronee Blakley, Heather Langenkamp, Amanda Wyss, Robert Englund, Jsu Garcia.

Północ – północny zachód na DVD – premiera 14.11

Cary Grant po raz ostatni w swojej karierze wystąpił w filmie Alfreda Hitchcocka i gra specjalistę od reklamy, który za sprawą Jamesa Masona i Eve Marie Saint wplątany zostaje w aferę szpiegowską, porwany, uwikłany w morderstwo, ścigany, atakowany przez samolot, walczy o życie na ogromnej skale Mount Rushmore. W rolach głównych: Cary Grant, Eva Marie Saint, James Mason, Jessie Royce Landis, Leo G. Carroll.

Lśnienie (1997, M. Garris) na DVD – premiera 14.11

Wyreżyserowany przez Stanleya Kubricka horror oparty na powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem. Opowieść o mrocznym hotelu, w kórym ożywają wspomnienia o okrutnej zbrodni popełnionej w tym miejscu. W rolach głównych: Jack Nicholson, Shelley Duvall, Danny Lloyd, Scatman Crothers, Barry Nelson.

Cool Hand Luke na DVD – premiera 14.11

Luke trafia do więzienia i szybko zyskuje sobie reputację twardziela. Przywódca więziennego gangu nienawidzi go i usiłuje złamać silną wolę Luke prowokując co chwila brutalne bijatyki. Nic jednak nie skutkuje, a wytrwałość Luke'a zdobywa mu szacunek innych więźniów. W rolach głównych: Paul Newman, George Kennedy, Lou Antonio, Robert Drivas, Strother Martin.

Bullitt Edycja Specjalna na DVD – premiera 14.11

Detektyw Frank Bullitt otrzymuje rozkaz ochrony człowieka, który ma zeznawać przeciwko mafii. Niestety informator ginie, a wszystko wskazuje na to, że zabójstwo zlecił ktoś z policji. Bullitt postanawia go odnaleźć. W rolach głównych: Steve McQueen, Robert Vaughn, Jacqueline Bisset, Simon Oakland, Norman Fell.

2001: Odyseja kosmiczna Edycja Specjalna na DVD

Filmowa wyprawa w krainę jutra. Mapa ludzkiego przeznaczenia, droga do nieskończoności i fascynująca opowieść o starciu człowieka z maszyną. Arcydzieło sztuki filmowej Stanleya Kubricka wyróżnione Oscarem® za efekty specjalne. Dwupłytowa edycja specjalna. W rolach głównych: Keir Dullea, Gary Lockwood, William Sylvester, Daniel Richter.

Mechaniczna pomarańcza Edycja Specjalna na DVD

Dwupłytowa edycja specjalna ekranizacji futurystycznej powieści A. Burgessa o punku, który po praniu mózgu zmienia się w porządnego obywatela. Porywająca przypowieść moralna w reżyserii Stanleya Kubricka, niezapomniane obrazy, niezwykła muzyka i fascynująca nowomowa, którą posługują się bohaterowie. W rolach głównych: Malcolm McDowell, Patrick Magee, Adrienne Corri, Warren Clarke.

Incepcja na DVD

Wizjonerska superprodukcja Christophera Nolana z niezwykłą akcją i gwiazdorską obsadą zabiera widza w podróż dookoła kuli ziemskiej oraz w głąb świata snów. Dom Cobb jest mistrzem w wykradaniu sekretów ukrytych w ludzkiej podświadomości. Zamiast skraść myśl, musi zaszczepić ją w czyimś umyśle. W rolach głównych: Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Ellen Page, Tom Hardy.

Matrix na DVD

Nasz świat jest złudzeniem, skomplikowanym oszustwem wymyślonym przez obdarzone sztuczną inteligencją potężne maszyny, które przejęły nad nami kontrolę. Bohaterowie stają na czele walki o wyzwolenie rodzaju ludzkiego. Zapierające dech w piersiach popisy kaskaderskie. Niezapomniane obrazy. Wciskająca w fotel akcja. W rolach głównych: Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss, Hugo Weaving.

Obywatel Kane na DVD

Arcydzieło Orsona Welles'a (nr 1 na liście Najlepszych Amerykańskich Filmów wg Amerykańskiego Instytutu Filmowego) olśniewa widzów już ponad 75 lat. Zdobywca Nagrody Akademii® za Najlepszy scenariusz oryginalny (1941), przedstawia historię życia magnata prasowego, poruszając tematy władzy i korupcji. W rolach głównych: Joseph Cotten, Dorothy Comingore, Agnes Moorehead, Ruth Warrick.

Mad Max: Na drodze gniewu na DVD

Reżyser George Miller, twórca postapokaliptycznej, legendarnej serii MAD MAX, powraca do świata Wojownika Szos. Prześladowany przez demony przeszłości Max Rockatansky uważa, że najlepszym sposobem na przeżycie jest samotna wędrówka. Zostaje jednak wciągnięty do grupy uciekinierów Imperatorki Furiosy. W rolach głównych: Tom Hardy, Charlize Theron, Nicholas Hoult, Hugh Keays-Byrne.

Lot nad kukułczym gniazdem na DVD

Nominowany do 9 Nagród Akademii. Zdobywca Oscarów® w tym za Najlepszy Film (1975). Zawiera oryginalne kinowe arcydzieło z komentarzem reżysera Milosa Formana, producentów Michaela Douglasa i Saula Zaentza, którzy scena-po-scenie wyjaśniają twórcze wybory, jakich musieli dokonać tworząc ten ponadczasowy film. W rolach głównych: Jack Nicholson, Christopher Lloyd, Danny DeVito, Vincent Schiavelli.

Siedem na DVD

Kultowy film w nowej odsłonie. Dwaj policjanci podążają śladami genialnego i nieprzewidywalnego mordercy, którego każda ofiara stanowi ucieleśnienie jednego z ‘Siedmiu grzechów głównych’. David Fincher prowadzi akcję z pełnym zrozumieniem tego, co przeraża nas najbardziej. W rolach głównych: Brad Pitt, Morgan Freeman, Kevin Spacey, Gwyneth Paltrow, R. Lee Ermey.

Grawitacja na DVD

Niezwykłe, kosmiczne widowisko Alfonso Cuaróna, trzymające w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty. Dr Stone i Mat Kowalsky są uczestnikami misji, których stacja kosmiczna zostaje prawie całkowicie zniszczona przez szczątki satelity. Stone i Kowalsky są jedynymi, którzy ocaleli. W rolach głównych: Sandra Bullock, George Clooney, Ed Harris, Phaldut Sharma.

Deszczowa piosenka na DVD

Arcydzieło komedii muzycznej. Gdy filmy nieme ustępują miejsca dźwiękowym, ulubieniec widzów, jego kumpel, przyszła ukochana i kapryśna partnerka muszą podjąć rzucone im wyzwanie. Film zremasterowany ze skanów w rozdzielczości 4K! W rolach głównych: Gene Kelly, Donald O'Connor, Debbie Reynolds, Jean Hagen.

300 na DVD

Okrutny obraz starożytnej Grecji i bitwy pod Termopilami w 480 roku p.n.e. Król Spartan Leonidas i jego 300 wojowników walczy do ostatniej kropli krwi z przeważającymi wojskami perskimi. Doskonała adaptacja komiksu Franka Millera w reżyserii Zacka Snydera. W rolach głównych: Gerard Butler, Lena Headey, Dominic West, David Wenham.

.

Przeminęło z wiatrem na DVD

W 1939 r arcydzieło Davida O. Selznicka, zdobywca Nagrody Akademii®, olśniło publiczność i zdefiniowało czym powinien wyróżniać się hollywoodzki hit: odważnym filmowaniem, pełnym rozmachu, pasji, dramatu i ponadczasowego romansu. Wróć do domu ze Scarlett O'Harą, Rhettem Butlerem i innymi kultowymi bohaterami. W rolach głównych: Vivien Leigh, Clark Gable, Leslie Howard, Olivia de Havilland.

Chłopcy z ferajny na DVD

Martin Scorsese zekranizował bestseller Nicholasa Pileggi i stworzył klasykę, która zmieniła oblicze filmów gangsterskich. Nominowany do Oscara® w sześciu kategoriach film (zdobywca Oscara® Joe Pesci), trafił na listę 100 najlepszych amerykańskich filmów AFI. Zobacz brutalny, mroczny i tajemniczy świat mafii. W rolach głównych: Robert De Niro, Ray Liotta, Joe Pesci, Lorraine Bracco.

Interstellar na DVD

Gdy okazuje się, że nasz czas na Ziemi dobiega końca, zespół odkrywców wyrusza na najważniejszą misję w dziejach ludzkości. Badacze podróżują poza granice naszej galaktyki, aby przekonać się, czy rasa ludzka ma szansę przetrwać wśród gwiazd. Przełomowy film sci-fi w reżyserii Christophera Nolana. W rolach głównych: Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, Michael Caine.

.

Imperium słońca na DVD

Szanghaj, II wojna światowa. Podczas okupacji miasta przez Japończyków 12-letni Jim, syn brytyjskich arystokratów, zostaje rozdzielony z rodziną i trafia do obozu dla internowanych. Młody Brytyjczyk stara się przetrwać w ekstremalnych warunkach. Klasyka kina wojennego w reżyserii Stevena Spielberga. W rolach głównych: Christian Bale, John Malkovich, Miranda Richardson, Nigel Havers.


Artykuł przygotowany przez K.M.
Kup teraz on-line:

Znajdź w sklepach stacjonarnych:

Więcej newsów
Opowieści ze Śródziemia po raz pierwszy na 4K UHD!

Dwie ponadczasowe ekranizacje, których nie może zabraknąć na półkach miłośników twórczości J.R.R.Tolkiena - po raz pierwszy w najwyższej...

Opowieści z Narnii. Pełna kolekcja na DVD!

Po raz pierwszy w jednym pakiecie DVD
kolekcja trzech magicznych filmów,
ekranizacji ponadczasowych powieści C.D. Lewisa.

Tenet na 4K ultra HD, Blu-ray i DVD!

Najnowsza superprodukcja wizjonera kina - Christophera Nolana!
Trzymająca w napięciu opowieść o manipulacji czasem, w której stawką jest...

Westworld, sezon 3 na Blu-ray™ i DVD!

Fascynująca opowieść o świecie, w którym każdy człowiek może zrealizować nawet najbardziej wyrafinowane fantazje.

James Bond. Kolekcja 24 filmów na DVD!

Kultowe filmy o najsłynniejszym agencie Jej Królewskiej Mości!
Piękne kobiety, czarne charaktery i charyzmatyczni odtwórcy roli agenta 007 od...

Dolina Bogów na Blu-ray, DVD i VOD!

Wielki powrót wielkiego wizjonera polskiego kina – Lecha Majewskiego!

Asystentka na DVD!

Poznaj jej historię, zanim to ty powiesz #metoo. "Asystentka" to historia skandalu, który może wydarzyć się wszędzie.

Filmy 20th Century Studios w ofercie Galapagos

Galapagos Sp. z o.o, lider na polskim rynku rozrywki domowej, w ramach współpracy z The Walt Disney Company, zostaje wyłącznym...

Fantastyczne zwierzęta 1+2 oraz pakiet filmów Wizarding World na Blu-ray i DVD!

Kolekcja 10 filmów to wyjątkowy pakiet zawierający w jednym wydaniu 8 filmów z serii „Harry Potter” oraz 2 części serii Fantastyczne...

Gra o tron. Kompletna kolekcja. Sezony 1-8 na 4K UHD.

Przełomowy serial. Światowy fenomen.
Niezapomniany epicki świat wynoszący sztukę opowieści na zupełnie nowy poziom.
Przeżyj to jak nigdy dotąd...

Kolekcja Disney Księżniczka

Bo każda dziewczynka chce być księżniczką!
Ekskluzywny zestaw najpiękniejszych baśni Disneya z księżniczkami w rolach głównych, zawiera...

Disney Uwierz w Magię - unikatowa kolekcja już na DVD!

Disney Uwierz w Magię, to unikatowa kolekcja 10 bestsellerowych filmów fabularnych studia Disney w kolekcjonerskich opakowaniach DVD.