strzałka do góry
Newsy/ Berek na Blu-ray i DVD!

Komediowy hit roku!

W rolach głównych: Ed Helms, Jeremy Renner, Jon Hamm, Isla Fisher i Rashida Jones.Ed Helms, Jeremy Renner, Jon Hamm, Isla Fisher i Rashida Jones spotkali się na planie komedii „Berek”, która podbiła serca widzów i krytyków. Jeden z najzabawniejszych filmów roku,  zadebiutuje na Blu-ray™ i DVD już 31 października.

Piątka lubiących rywalizację przyjaciół spotyka się co rok, aby przez miesiąc grać w berka, w którym wszystkie chwyty są dozwolone. Bawili się w ten sposób od pierwszej klasy. W imię podtrzymania młodości i przyjaźni ryzykują własną głową, pracą i związkami, aby wyłączyć resztę uczestników z gry, wykrzykując „Berek!”.

W tym roku gra zbiega się w czasie z weselem jedynego niepokonanego gracza z ich paczki, co wreszcie powinno uczynić go łatwym celem. Jednak on wie, że nadchodzą... i jest na to gotowy. Oparta na prawdziwej historii komedia „Berek” pokazuje, do czego potrafią się posunąć niektórzy ludzie, aby odnieść upragnione zwycięstwo.

Reżyserem filmu jest Jeff Tomsic (serial „Broad City”). W gwiazdorskiej obsadzie z Edem Helmsem (seria „Kac Vegas”) na czele znaleźli się Jon Hamm („Mad Man”), nominowany do Oscara® Jeremy Renner („Miasto złodziei”), Jake Johnson (serial „Jess i chłopaki”), Annabelle Wallis („Annabelle”), Hannibal Buress („Sąsiedzi”), Isla Fisher (serial „Znudzony na śmierć”), Rashida Jones (serial „Terapia w sieci”) oraz Leslie Bibb („Iron Man 2”).

W filmie „Berek” pięcioro przyjaciół, nie zważając na swój wiek, miejsce zamieszkania, aspekty dorosłego życia takie jak praca, choroba, partner czy dzieci, nie przestaje grać w kultową zabawę z dzieciństwa. Co roku, niezależnie od okoliczności, przez cały maj oddają się wygłupom, które uwielbiali w podstawówce. Trzymają się razem na przekór wszystkiemu. Pozwalanie sobie na nieskrępowaną zabawę w swoim towarzystwie, choćby raz do roku, w rzeczywistości umacnia łączącą ich przyjaźń i czyni z nich bardziej odpowiedzialnych dorosłych.

Na przestrzeni lat gra rozrastała się coraz bardziej. Teraz, kiedy Hoagie, Chilli, Sable, Callahan i Jerry nie są już małymi chłopcami, uganiają się za sobą, przemierzając całe Stany. Tylko jednemu z nich udawało się przez całe lata unikać bycia „berkiem”. Tą osobą był Jerry. Pozostali członkowie grupy są zdeterminowani, aby zakończyć jego panowanie, nawet jeśli oznacza to zrujnowanie jego wesela! Są w stanie posunąć się bardzo daleko na potrzeby swojej dorocznej gry. Nie ma dla nich żadnej świętości. Nie mają znaczenia okoliczności jak śluby czy pogrzeby. Gra toczy się dalej.

Prawdziwi przyjaciele na całe życie, którzy stali się inspiracją do nakręcenia filmu, zwani są Tag Brothers i kontynuują grę w berka od 30 lat. Ekranowi gracze, którzy ich portretują, to członkowie gwiazdorskiej obsady tworzący idealną komediową drużynę. Znaleźli się w niej Ed Helms, Jake Johnson, Hannibal Buress, Jon Hamm i Jeremy Renner.

Ed Helms wciela się w rolę Hogana „Hoagiego” Malloya był gotowy wziąć udział w filmie od razu po przeczytaniu scenariusza. – Pomyślałem, że też chciałbym grać w taką grę w berka z przyjaciółmi. Od czasu do czasu móc się „wyszaleć” jak dziecko i uciec od dorosłości i odpowiedzialności. Uganianie się za kimś, aby go klepnąć jako dorosły facet wydawało mi się szalenie zabawne, a fakt, że historia ta opiera się na prawdziwej grupie facetów, sprawiał, że było to jeszcze zabawniejsze – wyjaśnia aktor.

Rywalizujący ze sobą przyjaciele wprowadzają zamęt przebraniami i dywersjami, katapultowaniem się, parkourem czy podkładaniem min pułapek, a wszystko w imię odniesienia ostatecznego zwycięstwa.

Producent Todd Garner zdradza, że do nakręcenia filmu zainspirował go artykuł opublikowany na łamach „The Wall Street Journal”, opowiadający o niezwykłych wyczynach Tag Brothers, który zwrócił jego uwagę. – Pomyślałem, że sam fakt, że robią to od 30 lat, jest godny podziwu. Chciałem mieć swój udział w opowiedzeniu tej historii i pokazaniu, co to znaczy przyjaźnić się przez całe życie z ludźmi, którzy znają cię lepiej niż ktokolwiek inny. Chcieliśmy również, aby produkcja czerpała z faktu, że to dorośli mężczyźni, i przesuwała związane z tym granice – tłumaczy producent.

Zdjęcia do filmu, którego akcja rozgrywa się na przestrzeni trzech dni, powstawały latem w Atlancie w Georgii oraz w jej okolicach. Reżyser Jeff Tomsic zaprosił do współpracy scenografa Davida Sandefura, aby stworzyć odpowiednie otoczenie, jak również doświadczonego operatora Larry’ego Blanforda, aby osiągnąć pożądany efekt wizualny. Reżyser zachęcał aktorów do improwizacji i zabaw ze scenariuszem. – Jeff nie miał nic przeciwko improwizacji, co niekiedy sprawia problemy, bo w przypadku licznej obsady można wejść komuś w słowo. Na szczęście to była grupa świetnych aktorów. Wszyscy grali na wysokim poziomie i każdy odnalazł swój rytm – mówi aktor Jake Johnson. – Jeff ma świetne poczucie humoru, więc miło było go rozśmieszać. Wszyscy byli przezabawni, po prostu płynęli z prądem. To było niesamowite – dodaje Jeremy Renner.

Kilku prawdziwych członków Tag Brothers odwiedziło plan zdjęciowy w trakcie produkcji, a reżyser był z tego powodu wniebowzięty. – To wspaniali ludzie. Są bardzo entuzjastycznie nastawieni do filmu. Kiedy zobaczyli naszą pracę na planie, powiedzieli: „Właśnie tak się zachowujemy jako przyjaciele”. To był dla nas największy możliwy komplement. Mieliśmy poczucie, że udało nam się wiernie opowiedzieć tę historię – wspomina Jeff Tomsic.

Na ekrany światowych kin komedia „Berek” weszła na przełomie czerwca i lipca 2018 roku. Zrealizowany za „zaledwie” (jak na hollywoodzkie standardy) 28 milionów dolarów film w dystrybucji kinowej zarobił ponad 77 milionów dolarów.

 

DODATKI SPECJALNE  W WYDANIU BLU-RAY:

  • SPOTKANIE Z PRAWDZIWYMI GRACZAMI Mężczyźni, których historia stała się inspiracją dla filmu, odwiedzają plan i opowiadają o grze w berka trwającej niemal trzydzieści lat!
  • Gagi z planu
  • Sceny niewykorzystane

DODATKI SPECJALNE  W WYDANIU DVD:

  • SPOTKANIE Z PRAWDZIWYMI GRACZAMI Mężczyźni, których historia stała się inspiracją dla filmu, odwiedzają plan i opowiadają o grze w berka trwającej niemal trzydzieści lat!Artykuł przygotowany przez M.K.
Kup teraz on-line:

Znajdź w sklepach stacjonarnych:

Więcej newsów
LEGO® PRZYGODA 2, część 2 już 4K UHD Blu-ray™, Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i  DVD!

Kontynuacja kinowego hitu „LEGO® Przygoda”!
Znakomita zabawa dla całej rodziny.

Scooby-Doo! i klątwa 13. ducha już na DVD!

Odkryj tajemnicę z przeszłości! Tym razem Brygada Detektywów zajmie się schwytaniem jednego z najstraszniejszych duchów świata.

Władca Paryża na DVD!

Zrealizowana z niezwykłym rozmachem opowieść o legendarnym awanturniku i złodzieju, a jednocześnie twórcy współczesnej kryminalistyki...

Arktyka na DVD!

Znakomity film ze zdobywcą Złotej Palmy na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes - Madsem Mikkelsenem w roli głównej.
Trzymająca...

LEGO® Friends™, Część 9 na DVD!

Odwiedź Heartlake City, usiądź nad jeziorem w kształcie serca i dowiedz się, co słychać u Olivii, Mii, Andrei, Emmy i Stephanie!

Ralph Demolka w Internecie już na Blu-ray™ i DVD!

Ralph Demolka powraca, by przewrócić Internet do góry nogami i ocalić to, co najcenniejsze – prawdziwą przyjaźń!

Mary Poppins powraca na Blu-ray™ i DVD

Wszystko jest możliwe, nawet to, co niemożliwe! Ukochana bohaterka pokoleń, Mary Poppins powraca w oryginalnej ekranizacji studia Disney ponad 50 lat...

Kolekcja DC na Blu-ray i DVD!

Nie ocalisz świata w pojedynkę. Zobacz ulubionych bohaterów w akcji! Największe hity DC w wyjątkowej kolekcji!

LEGO® NINJAGO®: Obława, część 2 już na DVD!

Czy Ninja uda się wrócić do domu aby zjednoczyć siły i powstrzymać rządy okrutnego tyrana?

Aquaman na 4K UHD Blu-ray, Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD!

Superprodukcja DC, która w kinach na całym świecie zarobiła ponad miliard dolarów!
W rolach głównych: Jason Momoa, Amber Heard, Nicole Kidman,...

Narodziny gwiazdy na 4K UHD, Blu-ray i DVD

Zdobywca Oscara® i Złotego Globu w kategorii Najlepsza piosenka.
Znakomity film w reżyserii Bradleya Coopera.
W rolach głównych Bradley Cooper...

Dziadek do orzechów i cztery królestwa na Blu-ray™ i DVD

Jedna z najpiękniejszych baśni w gwiazdorskiej obsadzie z Keirą Knightley, Mackenzie Foy, Helen Mirren i Morganem Freemanem. Pełne...