strzałka do góry
Newsy/ Riverdale, Sezon 2 na DVD!

Pełen tajemnic drugi sezon oraz niepublikowane wcześniej materiały dodatkowe już na DVD!„Riverdale” to jeden z najpopularniejszych seriali ostatnich lat, który podbił serca nastoletnich widzów na całym świecie! Na swoim koncie ma już siedemnaście prestiżowych nagród, m.in. Teen Choice Awards dla „Ulubionego serialu dramatycznego” oraz „Przełomowy serial telewizyjny”. W rolach głównych występują nominowani oraz zdobywcy statuetek Teen Choice Awards: KJ Apa, Lili Reinhart, Camila Mendes, Cole Sprouse, Madelaine Petsch oraz Luke Perry. Drugi sezon przebojowego serialu zadebiutuje na DVD już 14 listopada. Wydanie zawiera prawie 2 godziny materiałów dodatkowych odkrywających kulisy produkcji!

Strzelanina w Pop’s Chock’lit Shoppe, w której zostaje ranny Fred Andrews (Luke Perry), ojciec Archiego (KJ Apa), wpędza miasteczko w mrok i paranoję. Archie tworzy straż obywatelską, próbując chronić ukochany dom. Jughead Jones (Cole Sprouse) przenosi się do liceum Southside i zacieśnia więzy z Wężami. W życiu Betty Cooper (Lili Reinhart) pojawia się nieznany i bardzo podejrzany brat Chic (Hart Denton), jednocześnie ktoś nęka ją tajemniczymi telefonami. Veronica Lodge (Camila Mendes) udaje grzeczną córkę i przygląda się, jak jej rodzice Hiram (Mark Consuelos) i Hermione (Marisol Nichols) robią kolejne brudne interesy. Między szkołami Northside i Southside narasta konflikt, tymczasem popularny nowy narkotyk Jingle Jangle zamienia nastolatki w potwory. Obejrzyj gorący i pełen tajemnic drugi sezon „Riverdale”. Zachwyć się przewrotną i odkrywczą interpretacją komiksowego świata wykreowanego przez wydawnictwo Archie Comics. 22 szokujące i wciągające odcinki sprawią, że serial „Riverdale” pozostanie twoją ulubioną grzeszną przyjemnością.

Serial „Riverdale” został zainspirowany bohaterami serii komiksów „Archie Comics”, które wydawane są w wielu różnych językach i sprzedają się w milionowym nakładzie na całym świecie. Postaci wykorzystywane są w animacjach („The Archie Show”) oraz filmach pełnometrażowych („Josie i kociaki”). Reżyserem serialu, którego premiera telewizyjna przyciągnęła niemal dwa i pół miliona widzów, jest Roberto Aguirre-Sacasa („Glee”), zaś producentem - Greg Berlanti („Blindspot: Mapa zbrodni”). W rolach głównych występują: KJ Apa („Był sobie pies”), Lili Reinhart („Królowie lata”), Camila Mendes („The New Romantic”), Cole Sprouse („Nie ma to jak statek”), Marisol Nichols („Agent XXL 2”), Madelaine Petsch („Klątwa Śpiącej Królewny”), Ashleigh Murray („Deidra i Laney okradają pociągi”),  Mädchen Amick („Twin Peaks”) oraz Luke Perry („Beverly Hills, 90210”). Producentami wykonawczymi są Roberto Aguirre-Sacasa wraz z Sarah Schechter („Blindspot: Mapa zbrodni”) i Jonem Goldwaterem (dyrektor generalny Archie Comics).

- Riverdale jest pełne nostalgicznych elementów z Archie Comics, ale ta kompletnie nowa seria dostarcza widzom tajemnicy, uroku i zepsucia – i z pewnością zawstydziłaby ona pierwotną ekipę - mówi Rosemary Markson, wiceprezes Warner Bros. Home Entertainment, ds. Marketingu produktów TV - Jesteśmy szalenie podekscytowani możliwością zaprezentowania fanom tej mrocznej i zaskakującej przygody.

 

RIVERDALE, SEZON 2 - ODCINKI:

1. ROZDZIAŁ CZTERNASTY: POCAŁUNEK PRZED ŚMIERCIĄ
Wszyscy wspierają wstrząśniętego Archiego. Fred walczy o życie. Jughead i Betty zastanawiają się nad motywami napastnika.

2. ROZDZIAŁ PIĘTNASTY: NOCNE MARKI
W Riverdale panuje napięta atmosfera. Archie martwi się, że ktoś chce skrzywdzić jego bliskich.

3. ROZDZIAŁ SZESNASTY: KTO CZYHA W LESIE?
Gdy w Riverdale dochodzi do kolejnego przestępstwa, Archie bierze sprawy w swoje ręce. Jughead zaczyna naukę w Southside High.

4. ROZDZIAŁ SIEDEMNASTY: MIASTO, KTÓRE BOI SIĘ ZACHODU SŁOŃCA
Nagranie Archiego wywołuje burzę w miasteczku. Jughead i Betty próbują rozwiązać zagadkę przysłaną przez Czarną Maskę. Veronicę odwiedza gość z przeszłości.

5. ROZDZIAŁ OSIEMNASTY: GDY DZWONI NIEZNAJOMY
Jughead próbuje utrzymać pokój, Węże pragną jednak odwetu. Czarna Maska ma zaskakujące informacje dla Betty.

6. ROZDZIAŁ DZIEWIĘTNASTY: DOWODY
Nick ma zapłacić za to, co zrobił, ale wina spada na Southside. Betty i Veronica szukają „Sugarmana”.

7. ROZDZIAŁ DWUDZIESTY: OPOWIEŚCI Z MROKU
Czarna Maska wysyła przerażający list, w którym grozi, że jeśli mieszkańcy Riverdale nie powstrzymają się od grzechu na 48 godzin, zostaną ukarani.

8. ROZDZAŁ DWUDZIESTY PIERWSZY: DOM SZATANA
Śledztwo w sprawie Czarnej Maski doprowadza Archiego i Veronicę do „domu szatana”.

9. ROZDZIAŁ DWUDZIESTY DRUGI: „CICHA NOC, KRWAWA NOC”
Zbliżają się święta. Veronica odkrywa niespodziankę w gabinecie Hirama. Betty otwiera przerażający prezent.

10. ROZDZIAŁ DWUDZIESTY TRZECI: SZKOLNA DŻUNGLA
Kiedy uczniowie ze szkoły Southside zostają przeniesieni do Riverdale High, wybucha konflikt. FBI rozmawia z Archiem. Betty poszukuje brata.

11. ROZDZIAŁ DWUDZIESTY CZWARTY: ZAPAŚNIK
Archie próbuje zbliżyć się do Hirama. Jughead poznaje szokującą przeszłość Riverdale. Betty odkrywa mroczne sekrety brata.

12. ROZDZAŁ DWUDZIESTY PIĄTY: ŹLI I ŚWIĘCI
Dochodzi do podejrzanego aktu wandalizmu. Veronica martwi się, że Archie pozna tajemnice rodziny Lodge’ów.

13. ROZDZIAŁ DWUDZIESTY SZÓSTY: SERCE PRAWDĘ CI POWIE
Betty odreagowuje noc pełną przemocy. Agent Adams wywiera nacisk na Archiego, podczas gdy rodzina Lodge’ów szykuje się do wojny.

14. ROZDZIAŁ DWUDZIESTY SIÓDMY: WZGÓRZA MAJĄ OCZY
Weekend nad jeziorem Lodge’ów ujawnia mroczne sekrety. Josie postanawia zdradzić Kevinowi bolesną prawdę.

15. ROZDZIAŁ DWUDZIESTY ÓSMY: AŻ POLEJE SIĘ KREW
Fred rozważa zmianę zawodu. Jughead postanawia rozpracować plan Hirama.

16. ROZDZIAŁ DWUDZIESTY DZIEWIĄTY: BARWY KAMPANII
Hermione dąży do zwiększenia szans w wyborach. Jughead postanawia rozpocząć protest. Impreza Cheryl przybiera mroczny obrót.
17. ROZDZIAŁ TRZYDZIESTY: PĘTLA SIĘ ZACISKA
Brudna polityka w Riverdale nabiera rozmachu. Toni, Veronica i Josie szukają odpowiedzi na pytania o Cheryl.

18. ROZDZIAŁ TRZYDZIESTY PIERWSZY: NOC, KTÓREJ NIGDY NIE ZAPOMNIMY
Trwają przygotowania do premiery musicalu „Carrie”. Życie w Riverdale szybko zaczyna przypominać sztukę.

19. ROZDZIAŁ TRZYDZIESTY DRUGI: WIĘŹNIOWIE
Krwawa tragedia wzbudza podejrzenie, że Czarna Maska wciąż pozostaje na wolności.

20. ROZDZIAŁ TRZYDZIESTY TRZECI: WĄTPLIWOŚCI
Między Buldogami a Wężami dochodzi do nowych spięć. Kampania wyborcza nabiera tempa.

21. ROZDZIAŁ TRZYDZIESTY CZWARTY: NOC SĄDU
Zamieszki przed posterunkiem policji przeradzają się w bitwę. Veronica poznaje straszną tajemnicę, a Betty staje oko w oko z Czarną Maską.

22. ROZDZIAŁ TRZYDZIESTY PIĄTY: NOWY WSPANIAŁY ŚWIAT
Po opanowaniu zamieszek i aresztowaniu ojca Betty wszyscy czekają na wyniki wyborów. Tymczasem gang chce ujawnić, kim jest druga Czarna Maska.

 


KTO JEST KIM W ŚWIECIE RIVERDALE:

ARCHIE ANDREWS
Główna postać serialu „Riverdale”, uczeń Riverdale High School, zakochany w Veronice Lodge. Początkujący muzyk i zawodnik futbolu w drużynie Riverdale Bulldogs. Najlepszy przyjaciel Jugheada Jonesa oraz Betty Cooper. Nastolatek, który nie potrafi odnaleźć własnej ścieżki życiowej.

BETTY COOPER
Uczennica Riverdale High School. Beznadziejnie zakochana w Archiem, w końcu zostaje dziewczyną Jugheada Jonesa. Wydaje się być nieśmiała i cicha, jednak z czasem nabiera pewności siebie. Inteligentna i sprytna, co nieraz miała szansę udowodnić. 

VERONICA LODGE
Nowa uczennica Riverdale High School, w związku z Archiem Andrewsem. Charyzmatyczna i pewna siebie, opływająca w luksusy. Przeprowadziła się do Riverdale wraz ze swoją matką po tym, jak jej ojciec trafił do więzienia w wyniku przestępstw finansowych.

JUGHEAD JONES
Narrator serialu. Syn FP Jonesa, byłego przywódcy Gangu Węży, najlepszy przyjaciel Archiego. Uczęszczał do Riverdale High School, jednak po aresztowaniu swojego ojca, kontynuuje naukę w liceum Southside. Bardzo tajemniczy, cyniczny, z niezwykle ironicznym poczuciem humoru.

KEVIN KELLER
Homoseksualny uczeń Riverdale High School, który nie wstydzi się tego, kim jest. Otwarty i towarzyski, jeden z najlepszych przyjaciół Betty Cooper. Zawsze chętnie pomaga najbliższym.

CHERYL BLOSSOM
Siostra bliźniaczka tragicznie zmarłego Jasona Blossoma. Uważana za „czarną owcę” w rodzinie. Jedna z najpopularniejszych licealistek Riverdale High School oraz kapitan drużyny cheerleaderek River Vixens. Wydaje się być wredna i arogancka, jednak w głębi duszy jest wrażliwa i potrzebuje osoby, która mogłaby się nią zaopiekować.

JOSIE MCCOY
Uczennica Riverdale High School. Córka burmistrz Riverdale. Liderka zespołu Josie and the Pussycats. Często zachowuje się arogancko i patrzy na innych z góry, co doprowadza do wielu konfliktów.

VALERIE BROWN
Uczennica Riverdale High School. Członkini zespołu Josie and the Pussycats. Była związana przez chwilę z Archiem, pomagała mu przy komponowaniu muzyki.

ALICE COOPER
Redaktorka i współwłaścicielka lokalnej gazety. W przeszłości była członkiem Gangu Węży. Sztywno trzyma się reguł i zasad. Uważana za mściwą i wybuchową, jednak dla swoich córek – Betty i Polly Cooper – oddałaby wszystko.

POLLY COOPER
Starsza siostra Betty Cooper. Była zaręczona z Jasonem Blossomem przed jego śmiercią. Znalazła się w szpitalu psychiatrycznym, za co jej rodzice winią tragicznie zmarłego chłopaka. Polly jest matką bliźniąt, których ojcem jest Jason.

FRED ANDREWS
Ojciec Archiego, właściciel firmy budowlanej Andrews Construction. Dba o swego syna najlepiej, jak potrafi. Bardzo szybko wybacza, stara się pomagać wszystkim, nawet jeśli sam znajduje się w trudnej sytuacji.

FP JONES
Ojciec Jugheada Jonesa. Były żołnierz oraz członek i lider Gangu Węży. Pracował w firmie budowlanej Freda Andrewsa, ojca Archiego, jednak został wyrzucony za kradzież – wtedy zaczął pić, a jego żona wraz z dziesięcioletnią córką wyjechały z Riverdale.

HERMIONE LODGE
Matka Veroniki. W młodości związana była z Fredem Andrewsem. Kiedy ich związek się rozpadł, Hermione poślubiła Hirama Lodge’a i wyjechała wraz z nim do Nowego Jorku. Wiele lat później, gdy Hiram został aresztowany za oszustwa finansowe, Hermione i Veronica wróciły do Riverdale.

 

MATERIAŁY DODATKOWE W WYDANIU DVD (PRAWIE 2 GODZINY):

  • PRACA NAD MUSICALEM – zajrzyj za kulisy produkcji musicalu „Carrie”
  • ROZGRZEWKI WOKALNE – członkowie obsady nauczą cię ćwiczeń wokalnych
  • UWIĘZIENI MIĘDZY ŚWIATAMI: JĄDRO CIEMNOŚCI – Archie, Betty, Veronica i Jughead badają mroczne zakamarki własnej psychiki
  • NIEZAPOWIEDZIANA KARTKÓWKA! – zobacz, co się stanie, gdy członkowie obsady zostaną wzięci z zaskoczenia
  • RIVERDALE – PANEL COMIC-CON 2017 – najlepsze momenty z udziałem obsady podczas Comic-Con 2017
  • GAGI Z PLANU
  • SCENY NIEWYKORZYSTANE – sceny niewykorzystane w rozdziałach 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35
Artykuł przygotowany przez K.M.Kup teraz on-line:

Znajdź w sklepach stacjonarnych:

Więcej newsów
Kolekcja DC na Blu-ray i DVD!

Nie ocalisz świata w pojedynkę. Zobacz ulubionych bohaterów w akcji! Największe hity DC w wyjątkowej kolekcji!

Aquaman na 4K UHD Blu-ray, Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD!

Superprodukcja DC, która w kinach na całym świecie zarobiła ponad miliard dolarów!
W rolach głównych: Jason Momoa, Amber Heard, Nicole Kidman,...

Narodziny gwiazdy na 4K UHD, Blu-ray i DVD

Zdobywca Oscara® i Złotego Globu w kategorii Najlepsza piosenka.
Znakomity film w reżyserii Bradleya Coopera.
W rolach głównych Bradley Cooper...

Dziadek do orzechów i cztery królestwa na Blu-ray™ i DVD

Jedna z najpiękniejszych baśni w gwiazdorskiej obsadzie z Keirą Knightley, Mackenzie Foy, Helen Mirren i Morganem Freemanem. Pełne...

CREED II na 4K UHD Blu-ray, Blu-ray i DVD!

Rocky Balboa po raz kolejny powraca w wielkim stylu. Znakomite widowisko docenione przez widzów i krytyków.
W rolach głównych: Michael B. Jordan...

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda na 4K UHD Blu-ray™, Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD

Powróćcie do Hogwartu w najnowszej produkcji ze Świata Magii J.K. Rowling. To druga z pięciu zaplanowanych nowych filmowych przygód od twórcy...

Jak pies z kotem na Blu-ray i DVD!

Film uhonorowany dwoma nagrodami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Inspirowana autentycznymi wydarzeniami opowieść o relacjach braci...

LEGO® Friends™, Część 8 na DVD!

Odwiedź Heartlake City, usiądź nad jeziorem w kształcie serca i dowiedz się, co słychać u Olivii, Mii, Andrei, Emmy i Stephanie!...

LEGO® NINJAGO®: Obława, część 1 już na DVD!

LEGO® NINJAGO®: Obława to pełen przygód nowy sezon uwielbianej przez młodych widzów serii, nominowanej w 2016 r. do amerykańskiej nagrody Kids...

"Kroniki Times Square" sezon 2 na DVD!

David Simon i George Pelecanos, twórcy głośnych seriali „Prawo ulicy” i „Treme” powracają drugim sezonem produkcji opowiadającej...

Księżniczka i smok na DVD!

Niezwykła animacja dla najmłodszych widzów z udziałem gwiazd polskiego dubbingu: Jarosława Boberka
i Edyty Herbuś już na DVD!

Mała Stopa na Blu-ray™ 3D, Blu-ray™ i DVD!

Szalona opowieść o przyjaźni, odwadze i radości odkrywania. Jeden z najpopularniejszych animowanych filmów 2018 roku.