strzałka do góry
Newsy/ Mary Poppins powraca na Blu-ray™ i DVD

Słynna niania powraca!
Nominowana do Oscara®, mistrzowska ekranizacja powieści P. L. Travers z udziałem Emily Blunt!Wszystko jest możliwe, nawet to, co niemożliwe! Ukochana bohaterka pokoleń, Mary Poppins powraca w oryginalnej ekranizacji studia Disney ponad 50 lat po premierze amerykańskiego klasyka z Julie Andrews z 1964 r. Nominowany do Oscara w 4. kategoriach film „Mary Poppins powraca” to kino pełne rozmachu, wspaniałych tanecznych choreografii i przebogatych scenografii, zachwycające klasycznie musicalową ścieżką dźwiękową. W tytułowej roli zdobywczyni Złotego Globu, Emily Blunt. Czysta magia! Na Blu-ray™ i DVD od 8 maja 2019!

Film został wyreżyserowany przez Roba Marshalla („Tajemnice lasu”, Oscar za reżyserię „Chicago”), scenariusz na podstawie książek o Mary Poppins autorstwa P. L. Travers napisał David Magee („Życie Pi”), a muzykę z nowymi, oryginalnymi piosenkami skomponował Marc Shaiman („Hairspray”).

Obok  Emily Blunt („Tajemnice lasu”, „Dziewczyna z pociągu”) w filmie „Mary Poppins powraca” znalazła się prawdziwa plejada aktorów: zdobywca 2. nagród Grammy oraz Emmy Lin-Manuel Miranda („Niezwykłe życie Timothy Greena”, współtwórca piosenek do animacji „Vaiana. Skarb oceanu”), wyróżniony Złotym Globem oraz Emmy Ben Whishaw („Skandal w angielskim stylu”), Emily Mortimer (serial „Newsroom”, „Księgarnia z marzeniami”) oraz laureat Oscara i Złotego Globu Colin Firth („Jak zostać królem”, „Mamma Mia!”, „Bridget Jones”). Ponadto w epizodach: zdobywczyni 3. Oscarów i 9. Złotych Globów Meryl Streep („Żelazna dama”, „Sierpień w hrabstwie Osage”), 3-krotnie nominowana do Oscara laueartka 9. Złotych Globów Angela Lansbury („Napisała: Morderstwo”, „Małe kobietki”) oraz aktor znany z oryginalnej obsady filmu „Mary Poppins” z 1964 r., zdobywca 3. Złotych Globów Dick Van Dyke!

W polskiej wersji dubbingowej bohaterom głosów użyczyli Anna Dereszowska (Mary Poppins), Wojciech Brzeziński (Jack), Paweł Paprocki (Michael Banks), Ewa Dałkowska (Topsy) oraz Wojciech Malajkat (William Weatherall Wilkins).

Na początku była literatura

Mary Poppins, perfekcyjna guwernantka obdarzona niezwykłymi umiejętnościami, to postać stworzona przez australijską pisarkę Pamelę Lyndon Travers. Pierwsza powieść z nietypową dobrą wróżką ukazała się w 1934 r., a do 1988 r., kiedy miała premierę ostatnia część, powstało siedem kolejnych. Zrealizowany przez Walta Disneya film z Julie Andrews to ekranizacja pierwszego tomu cyklu.

Propozycja z Wytwórni Disneya, żebym wyreżyserował sequel „Mary Poppins” była dla mnie niesamowitym zaszczytem – powiedział Rob Marshall, który zajął się także produkcją filmu. – W dodatku w grę wchodziło stworzenie nowego musicalu od podstaw, bardzo rzadka okazja, by zrealizować nowe dzieło tego gatunku najpierw w wersji filmowej – dodał reżyser.

Kontynuacja filmu nie tylko dla dzieci

Tak powstała nowa opowieść o bohaterce świetnie znanej już kilku pokoleniom kinomanów. Jest rok 1930, Londyn, czasy Wielkiego Kryzysu. Mary Poppins (Emily Blunt) wraca na ulicę Czereśniową 17 do rodziny Banksów. Michael (Ben Whishaw) i Jane (Emily Mortimer) są już dorośli i muszą radzić sobie z życiem. Michaelowi nie wychodzi to najlepiej, zwłaszcza od czasu, gdy zmarła jego żona, a on pozostał sam z trojgiem dzieci, które zbyt szybko musiały dorosnąć. Mary Poppins przybywa w samą porę, by przywrócić młodym ludziom dziecięcą beztroskę, radość i chęć zabawy, a całej rodzinie równowagę po bolesnej stracie oraz ocalenie dla domu, na zajęcie którego czyha bezlitosny bankier.

„Mary Poppins” była pierwszym filmem, który obejrzałem jako dziecko – wspominał Marshall. – To właśnie on obudził we mnie miłość do filmów, a zwłaszcza musicali. Warto pamiętać, że nie jest to film tylko dla dzieci. To film dla dziecka, które jest w każdym z nas – zaznaczył reżyser i współtwórca choreografii.

Bohaterowie

MARY POPPINS (Emily Blunt) jest połączeniem perfekcyjnej niani i dobrej wróżki, która dzięki magii potrafi najzwyklejsze zajęcia zamienić w niesamowitą przygodę. Mary Poppins wraca do rodziny Banksów (minęło ponad 20 lat, a ona wcale się nie zmieniła!), by kolejnemu pokoleniu dzieci pomóc odnaleźć beztroskę i radość dzieciństwa, a wszystkim członkom rodziny dać wsparcie w żałobie po bliskiej osobie.

JACK (Lin-Manuel Miranda), przyjaciel Mary Poppins jeszcze z czasów jej pierwszej wizyty, urodzony optymista i zawodowy latarnik. Razem z nianią organizuje rodzeństwu Banksów kolorowe, magiczne przygody, dzięki którym radość i nadzieja wracają do domu przy ulicy Czereśniowej 17.

MICHAEL BANKS (Ben Whishaw) pamięta Mary Poppins z dzieciństwa, kiedy perfekcyjna guwernantka przybyła do domu Banksów po raz pierwszy. Dziś jest dorosłym mężczyzną, ojcem trojga dzieci, z poważną, choć mało stabilną pracą w Banku Fidelity Fiduciary w Londynie, tej samej instytucji finansowej, w której pracowali jego ojciec i dziadek. Nie potrafi pogodzić się ze śmiercią żony i nie radzi sobie z codziennymi problemami, także finansowymi.

JANE BANKS (Emily Mortimer), córka sufrażystki, odziedziczyła po matce entuzjazm dla szczytnych celów. W chwilach wolnych od walki o prawa pracownicze pomaga swemu bratu Michaelowi w prowadzeniu domu i wychowaniu dzieci. Podobnie jak brat poznała Mary Poppins w dzieciństwie i z entuzjazmem zgadza się, by perfekcyjna niania zajęła się jej bratankami.

ELLEN (Julie Walters), gosposia rodziny Banksów od niepamiętnych czasów. Dusza człowiek, ale coraz gorzej radzi sobie z utrzymaniem porządku w starym, niszczejącym domu przy ulicy Czereśniowej. 

ANNABEL BANKS (Pixie Davis), córka Michaela i siostra bliźniaczka Johna, spryciara i uparciuch. Po śmierci mamy musiała szybko dorosnąć, i razem z bratem przejąć część odpowiedzialności za sprawy domowe.

JOHN BANKS (Nathanael Saleh), najstarszy syn Michaela i brat bliźniak Annabel, jest spostrzegawczym i rozważnym młodzieńcem. Pomaga ojcu po śmierci mamy i opiekuje się swoim rodzeństwem.

GEORGIE BANKS (Joel Dawson), najmłodszy, ośmioletni członek rodziny Banksów. Jeszcze nie utracił dziecięcej radości, którą rozświetla smutek rodzinnego domu niczym słoneczny promyczek. To on najszybciej polubi Mary Poppins i pomoże rodzeństwu zaakceptować jej magię.

WILLIAM WEATHERALL WILKINS (Colin Firth) zarządza Bankiem Fidelity Fiduciary, instytucją finansową, w której pracuje Michael Banks. Na pierwszy rzut oka wydaje się człowiekiem sympatycznym i bezinteresownym, ale w rzeczywistości jest podstępnym, chciwym i bezlitosnym draniem.

TOPSY (Meryl Streep), daleka kuzynka Mary Poppins, właścicielka przedziwnego warsztatu, w którym można naprawić wszystko, pod warunkiem, że nie dzieje się to w drugą środę miesiąca.

MR DAWES JUNIOR (Dick Van Dyke) as w rękawie Banksów, choć nieprędko się o tym dowiedzą. Perełka i ciekawostka obsadowa – w pierwszej disneyowskiej ekranizacji „Mary Poppins” z 1964 r. Dick Van Dyke zagrał Berta, a także zarządcę Banku Fidelity Fiduciary, pana Dawesa, ale seniora. Tak więc w najnowszym filmie o Mary Poppins Van Dyke gra emerytowanego syna postaci, którą grał ponad pół wieku wcześniej!

PANI Z BALONAMI (Angela Lansbury) jest magiczną postacią, która w parku obok ulicy Czereśniowej sprzedaje balony, a całkiem za darmo rozdaje spacerowiczom złote myśli i dobre rady.

 

Wydanie Blu-ray™ „Mary Poppins powraca” wzbogacone zostało o funkcję odtwarzania filmu w trybie KARAOKE oraz oryginalne materiały dodatkowe:

  • Kulisy powstawania „Mary Poppins powraca”
  • Inny punkt widzenia: „Mary Poppins powraca” jako musical
  • Dick Van Dyke powraca na ulicę Czereśniową
  • Prawie doskonałe wpadki z planu
  • Sceny niewykorzystane
  • Niewykorzystana piosenka „Antropomorficzne Zoo”


 

Film dostępny także w wydaniu pakietowym:


Mary Poppins, Mary Poppins powraca – Kolekcja 2 filmów DVD

 

Artykuł przygotowany przez M.W.
Kup teraz on-line:Znajdź w sklepach stacjonarnych:

Więcej newsów
DIUNA: CZĘŚĆ DRUGA

Spektakularna kontynuacja wielkiego hitu już od 25 maja na 4K UHD™, BLU-RAY™ I DVD oraz w limitowanych wydaniach 4K UHD Steelbook...

Wonka już na Blu-ray™ i DVD!

Cudowna opowieść o tym, jak młody marzyciel Willy Wonka (w tej roli Timothée Chalamet) stał się największym na świecie wynalazcą, magikiem...

Aquaman i Zaginione Królestwo na 4K UHD™, Blu-ray™ i DVD!

Zupełnie nowy rozdział w historii jednego z kluczowych członków Ligi Sprawiedliwości. Jason Momoa powraca jako Aquaman w pełnym akcji...

Marvels na Blu-ray™ i DVD!

Kapitan Marvel oraz jej dwie nowe towarzyszki, z pomocą Nicka Fury'ego i niezwykłego kota Goose'a, stają do walki z nową liderką...

Psi Patrol: Wielki Film na DVD!

Uwielbiane psiaki powracają w kolejnej niesamowitej przygodzie! Tym razem nieoczekiwanie zyskują supermoce! Psi Patrol: Wielki film już 17 stycznia...

Indiana Jones i artefakt przeznaczenia na Blu-ray™ i DVD

Harrison Ford powraca w roli legendarnego bohatera w finałowej odsłonie kultowej serii.

Oppenheimer na 4K UHD™, Blu-ray™ i DVD!

Uznany reżyser/scenarzysta Christopher Nolan przedstawia arcydzieło, które trzeba zobaczyć. OPPENHEIMER to opowieść o człowieku i chwili,...

Barbie już na Blu-ray™ i DVD!

Barbie, wielki hit światowego box office i globalny fenomen nominowanej do Oscara® Grety Gerwig 4 na Blu-ray™ i DVD.

Transformers: Przebudzenie Bestii już na 4K UHD™, Blu-ray™ i DVD!

Transformers: Przebudzenie Bestii to kolejna odsłona filmowej serii o walkach wielkich robotów, powstałej w oparciu o zabawki firmy Hasbro....

Między nami żywiołami już na DVD!

Zachwycający energią i kreatywnością hit od Disney i Pixar. Iskra i Wodek zapraszają na niezwykłą przygodę w Mieście Żywiołów.

Mission: Impossible 7 - Dead Reckoning - Part One na 4K UHD™, BLU-RAY™ I DVD!

W najnowszym filmie Ethan Hunt i jego zespół IMF rozpoczynają swoją najniebezpieczniejszą misję, poszukując nowej, przerażającej broni, która...

Mała Syrenka. Film już na Blu-ray™ i DVD!

Kultowa historia uwielbianej Arielki i jedna z najpiękniejszych klasycznych animacji Disneya w nowej, aktorskiej odsłonie. Ta fabularna adaptacja...