strzałka do góry
Newsy/ Przemytnik na 4K UHD Blu-ray, Blu-ray i DVD!

Najnowszy film w reżyserii legendarnego Clinta Eastwooda!

Oparta na faktach wojennego weterana
wplątanego w handel narkotykami.

Produkcja uznana za jedną z najlepszych w dorobku Eastwooda.„Przemytnik” to pierwszy od zrealizowanego w 2009 roku „Gran Torino” film, w którym laureat Oscara® Clint Eastwood pracował po obu stronach kamery – jako reżyser i odtwórca głównej roli. Oparta na faktach produkcja, w której obok Clinta Eastwooda wystąpili Dianne Wiest, Bradley Cooper i Laurence Fishburne zadebiutuje na 4K UHD Blu-ray™, Blu-ray™ i DVD 17 lipca! 

Earl Stone (Clint Eastwood) ma ponad 80 lat. Nie ma pieniędzy, jest samotny i grozi mu zajęcie przez bank zadłużonego biznesu. Właśnie wtedy otrzymuje ofertę pracy, która wymaga od niego jedynie jazdy samochodem. W ten prosty sposób Earl staje się kurierem narkotykowym na usługach kartelu, z czego zupełnie nie zdaje sobie sprawy. Dobrze sobie radzi. W zasadzie tak dobrze, że wielkość przewożonych przez niego ładunków stale wzrasta, a sam Earl dostaje pomocnika. Trafia także na celownik znanego ze swej determinacji agenta DEA Colina Batesa (Bradley Cooper). Mimo że problemy finansowe Earla odchodzą w niepamięć, błędy popełnione przez niego w przeszłości zaczynają doskwierać mu coraz bardziej. Nie wiadomo jednak, czy zdąży je naprawić, zanim dobiorą się do niego organy ochrony porządku publicznego albo egzekutorzy kartelu.

„Przemytnik” to najnowszy film wyreżyserowany przez Clinta Eastwooda i pierwsza od czasu „Gran Torino” produkcja, w której zagrał także główną rolę. Obraz powstał na podstawie autentycznej historii Leo Sharpa, weterana wojennego, który w latach 80. ubiegłego wieku pracował jako przemytnik narkotyków dla meksykańskiego kartelu Sinaloa. W obsadzie produkcji obok uhonorowanego czterema Oscarami® Eastwooda znaleźli się również: zdobywczyni dwóch Oscarów® Dianne Wiest („Strzały na Broadwayu”), nominowany do Oscara® Bradley Cooper („Narodziny gwiazdy”), nominowany do Oscara® Laurence Fishburne („Matrix”), nominowany do Oscara® Andy Garcia („Ojciec chrzestny III”), nominowany do nagrody Emmy® Clifton Collins Jr. („Capote”) oraz Michael Peña („Bogowie ulicy”).

Clint Eastwood wciela się w reżyserowanym i produkowanym przez siebie obrazie „Przemytnik” w postać 80-letniego Earla Stone’a. Właśnie teraz, u schyłku życia, Earl zaczyna sobie zdawać sprawę z tego, że wszystko, co do tej pory poświęcał, czyli czas, który mógłby spędzić z najbliższymi, to jedyna rzecz warta każdego poświęcenia.

Earl nigdy nie był przykładnym ojcem rodziny. Jednocześnie wmawiał sobie, że tak nie jest, rozprawiając wokoło o tym, jak należy utrzymywać dobre relacje z bliskim – mówi o swoim bohaterze Eastwood. – Teraz, kiedy chciałby powrócić na łono rodziny, okazuje się, że nie będzie to takie proste – dodaje reżyser i odtwórca głównej roli.

Ponieważ Earl nie wywiązał się z obietnicy częściowego pokrycia kosztów zbliżającego się wesela wnuczki, uważa, że to właśnie dzięki pieniądzom uda mu się dosłownie kupić ich serca. Gdyby tylko je miał... I oto nadarza się niezwykła okazja. Earl, który spędził całe lata w drodze, jeżdżąc z jednych targów ogrodniczych na kolejne, bez wątpienia opanował do perfekcji jedną czynność - jazdę samochodem. A biorąc pod uwagę jego wiek, któż mógłby go o cokolwiek podejrzewać? Postać zainspirowana prawdziwą historią skłoniła scenarzystę „Gran Torino”, Nicka Schenka, do napisania kolejnej roli dla cenionego aktora, jakim jest Eastwood.

Earl jest przeciwieństwem Walta Kowalskiego z „Gran Torino” – wyjaśnia Schenk. – Kiedy zbierałem informacje do filmu, spotkałem się z wieloma weteranami. Odniosłem wrażenie, że byli albo źli na cały świat, podobnie jak Walt, albo pozostawiali wojnę za sobą, roztaczając wkoło swój urok osobisty i rozluźniając atmosferę. To podejście posłużyło mi za fundament spokojnego usposobienia Earla, jegodefinicji dobrej zabawy i polotu. Oczywiście wszystkie te atrybuty były zarezerwowane dla jego przyjaciół i współpracowników. Jak zauważa jego była żona w jednej ze scen, wszyscy dostawali zabawną wersją Earla, podczas gdy jej i pozostałym członkom rodziny musiał wystarczyć facet, który nie mógł się doczekać, aż wyjdzie z domu – dodaje scenarzysta.

Earl znajduje się w złej sytuacji finansowej. Potrzebuje pieniędzy. W przeciwnym wypadku straci dom i dorobek całego życia – tłumaczy swojego bohatera Eastwood. – Kiedy zarabia pierwsze pieniądze, nie może się oprzeć pokusie bycia niczym Robin Hood, pomagania innym, usprawiedliwiając tym swoje poczynania. Nadal jednak pozostaje w konflikcie z prawem, co okazuje się niebezpieczne, zarówno dla niego, jak i dla innych osób, przysparzając mu zmartwień. Spodobał mi się ten facet, który musi sprostać wyzwaniom o charakterze fizycznym i emocjonalnym – dodaje reżyser.

W ostatnich latach Eastwood stawał przed kamerą zaledwie kilka razy, ale postać Earla skłoniła go dopodjęcia tego wysiłku kolejny raz. – Przeczytałem artykuł opublikowany w „New York Timesie” opowiadający o człowieku, który stał się niejako inspiracją dla postaci Earla. Pomyślałem, że fajnie byłoby zagrać kogoś w tym wieku, a w zasadzie w moim wieku. Lubię myśleć, że cały czas coś obserwuję i się czegoś uczę. Earl jest pod tym względem do mnie podobny. Im dłużej żyjesz na tym świecie, tym bardziej sobie uświadamiasz, jak mało o nim wiesz. Dlatego nie przestajesz się uczyć – mówi Clint Eastwood.

„Przemytnik” to zarówno film drogi dokumentujący nieoczekiwane podróże Earla Stone’a po całym kraju, wykonywane na zlecenie kartelu narkotykowego, podobnie jak miało to miejsce w przypadku jego rzeczywistego odpowiednika, jak i opowieść o jego skomplikowanym życiu rodzinnym. Aby przenieść tę historię na duży ekran, Eastwood zaprosił do współpracy operatora Yvesa Belangera, montażystę Joela Coksa, projektantkę kostiumów Deborah Hopper, scenografa Kevina Ishiokęoraz kompozytora Arturo Sandovala.

Większa część zdjęć do filmu powstała w Georgii. Produkcji udało się znaleźć plenery położone w różnych częściach stanu, które posłużyły jako rodzinne miasto Earla i otaczająca go okolica. Większość lokalizacji wykorzystanych w filmie, było usytuowanych w bazie ekipy produkcyjnej w Atlancie. Znalazły się wśród nich położone w środkowo-zachodniej części miasta biura DEA zajmowane przez bohaterów portretowanych przez Fishburne’a, Coopera i Peñę, jak również budynki takie jak m.in. dom Mary, miejsce spotkań weteranów, sala, w której odbywa się przyjęcie weselne Ginny, przydrożny motel.

Na potrzeby scen kręconych w fikcyjnym zakładzie wulkanizacyjnym kartelu produkcja przeniosła się do Nowego Meksyku, natomiast imponującą posiadłość Latona znaleziono w Las Cruces i udekorowano w taki sposób, aby odzwierciedlała bogactwo i klasę ekstrawaganckiego bossa kartelu. W tej historii Earl przewozi narkotyki przez terytorium kilku stanów, co widać w filmie. Aby nakręcić ujęcia na zewnątrz, pod koniec okresu realizacji zdjęć Eastwood wraz z niewielką ekipą filmową zabrali dwie furgonetki Earla: starą i nową, w prawdziwą trzydniową podróż.

Na ekrany amerykańskich kin „Przemytnik” wszedł 14 grudnia 2018 roku, gdzie został bardzo dobrze przyjęty przez widzów i krytyków, a David Ehrlich na łamach serwisu IndieWire nazwał go „jednym z najlepszych w dorobku Clinta Eastwooda”.

 

MATERIAŁY DODATKOWE W WYDANIU BLU-RAY:

  • Na planie „Przemytnika”: Nikt nie ucieka wiecznie: dołącz do Clinta Eastwooda, aktora, producenta i reżysera w jednej osobie oraz do gwiazdorskiej obsady i ekipy „Przemytnika” - brawurowego powrotu Eastwooda na wielki ekran
  • zobacz teledysk do piosenki Toby’ego Keitha "Don't Let The Old Man In"

MATERIAŁY DODATKOWE W WYDANIU DVD:

  • Na planie „Przemytnika”: Nikt nie ucieka wiecznie: dołącz do Clinta Eastwooda, aktora, producenta i reżysera w jednej osobie oraz do gwiazdorskiej obsady i ekipy „Przemytnika” - brawurowego powrotu Eastwooda na wielki ekran
Artykuł przygotowany przez M.K.
Kup teraz on-line:

Znajdź w sklepach stacjonarnych:

Więcej newsów
Film „Scooby-Doo! Powrót na Wyspę Zombie” już na DVD!

Nowe przygody najsłynniejszego psiego detektywa w filmie pełnometrażowym
już na DVD!

Aladyn już na Blu-ray™ i DVD!

Ekscytująca i pełna wartkiej akcji aktorska wersja uwielbianej, klasycznej animacji Disneya z Willem Smithem, Meną Massoudem i Naomi Scott...

Słońce też jest gwiazdą na DVD!

Ekranizacja bestsellerowej powieści Nikoli Yoon.
Wzruszająca opowieść o miłości, w której główne role zagrali Yara Shahidi i Charles Melton.

Detektyw, Sezon 3 na DVD!

Trzeci sezon serialu HBO® uznanego za jedną z najlepszych telewizyjnych produkcji ostatnich lat!
W roli głównej zdobywca Oscara i Złotego Globu® -...

Avengers: Koniec gry już na Blu-ray™ i DVD!

Najbardziej kasowy z filmów wszech czasów! Już na Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD!

Dumbo już na Blu-ray™ i DVD!

Jeden z największych przebojów filmowych Disneya, został opowiedziany na nowo przez mistrza wyobraźni - Tima Burtona!

Shazam! na 4K UHD Blu-ray, Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD!

Film uznany przez widzów krytyków za jedną z najlepszych komiksowych superprodukcji w historii wytwórni Warner Bros.!

Hity Marvel Studios w nowym, kolekcjonerskim wydaniu!

Kolekcja 18 filmów na Blu-ray™ i DVD!

Kapitan Marvel już na Blu-ray™ i DVD!

Bądź świadkiem narodzin superbohaterki!
KAPITAN MARVEL! 21 film ze świata Marvel Cinematic Universe, tworzonego od ponad dekady filmowego uniwersum,...

Nina już na DVD!

Reżyserski debiut Olgi Chajdas nagrodzony na festiwalach
Camerimage, w Gdyni, Rotterdamie, Karlskronie, Chicago i Paryżu.

Przemytnik na 4K UHD Blu-ray, Blu-ray i DVD!

Najnowszy film w reżyserii legendarnego Clinta Eastwooda!
Oparta na faktach wojennego weterana wplątanego w handel narkotykami.
Produkcja uznana za...

Córka trenera na DVD!

Film w reżyserii Łukasza Grzegorzka, autora głośnego „Kampera”.
Uhonorowany trzema nagrodami na festiwalu OFF Camera.
W rolach głównych:...