strzałka do góry
Newsy/ Annabelle wraca do domu już na Blu-ray™ i DVD!

Trzecia część filmowej serii grozy opowiadającej historię Annabelle – złowieszczej lalki z uniwersum „Obecności” wykreowanego przez Jamesa WanaHorror „Annabelle wraca do domu” to trzecia część cieszącej się ogromną popularnością serii filmowej, opowiadającej historię Annabelle - złowieszczej lalki z uniwersum „Obecności”. Film w reżyserii Gary’ego Daubermana, współtwórcy „Zakonnicy”, zadebiutuje na Blu-ray™ i DVD już 13 listopada. Film dostępny będzie także w pakiecie DVD „Annabelle 1-3”.

Demonolodzy Ed (Patrick Wilson) i Lorraine Warren (Vera Farmiga) chcą za wszelką cenę uniemożliwić Annabelle dokonywanie kolejnych okrutnych czynów. Przywożą opętaną lalkę do zamkniętego pokoju z niezwykłymi przedmiotami w swoim domu. Układają ją „bezpiecznie” za poświęconym szkłem i proszą księdza o udzielenie błogosławieństwa. Mimo względnego spokoju w tym okresie wszystkie demoniczne przedmioty zgromadzone w domu Warrenów nadal pozostają narzędziami wykorzystywanymi przez siły zła, które wyczuwają obecność Annabelle. Rok później nadchodzi bezbożna noc. Po wizycie Judy (McKenna Grace), dziesięcioletniej córki Warrenów i jej przyjaciółek w tym pokoju, Annabelle się budzi... a wraz z nią budzą się wszystkie zamknięte w nim demony.

„Annabelle wraca do domu” to debiut reżyserski Gary’ego Daubermana, scenarzysty filmów „Annabelle”, „Annabelle: Narodziny zła” i „Zakonnica”. Główne role w filmie zagrali McKenna Grace („Obdarowani”), Madison Iseman („Jumanji: Przygoda w dżungli”), Katie Sarife (miniserial „Dziewczyna poznaje świat”), Michael Cimino (serial „Training Day”) i Samara Lee („Łowca czarownic”). Dwukrotnie nominowany do Złotego Globu Patrick Wilson („Aquaman”) i nominowana do Oscara® Vera Farmiga („Godzilla II: Król potworów”) ponownie wcielili się w role Eda i Lorraine Warrenów.

Mamy początek lat 70., niedługo po zakończeniu sprawy Perronów, którą śledziliśmy w „Obecności”. Gdy Warrenowie zaczynają pojawiać się w mediach, ludzie dowiadują się o ich profesji, co dla ich dziewięcioletniej córki Judy, z czego jeszcze demonolodzy nie zdają sobie sprawy, staje się coraz większym problemem – tłumaczy Gary Dauberman.

Chociaż fabuła tej produkcji przedstawia tylko pobieżnie zdarzenie opisane w prawdziwych aktach Warrenów, Dauberman stwierdził, że byłoby ciekawie doświadczyć świata zjawisk paranormalnych, w którym żyją rodzice Judy, właśnie jej oczami. − Jak to jest być ich córką i widzieć, jak wracają do domu po pracy, w której codziennie mają do czynienia z tymi przerażającymi zdarzeniami nie z tego świata? Albo, jak to jest mieszkać w pokoju, który od przedmiotów będących w zasadzie pamiątkami po wszystkich straszliwych dochodzeniach, dzieli tylko korytarz? – pyta reżyser.

Ciekawość wzięłaby pewnie górę w przypadku większości dzieci, ale Judy posłusznie omija tę część domu, mając na uwadze powagę ostrzeżeń dawanych jej przez mamę i tatę, aby nie wchodziła do zamkniętego pokoju. W pokoju oprócz lalki Annabelle znajdują się setki artefaktów, z których każdy został uznany za niebezpieczny na tyle, że musi pozostawać w zamknięciu i wymaga regularnego odprawiania błogosławieństwa przez księdza. Nic więc dziwnego, że takie miejsce budzi ciekawość koleżanki Judy, która postanawia sprawdzić co kryje się za drzwiami, których Ed i Lorraine Warrenowie nigdy nie pozwalają otwierać.

W naszej historii Warrenowie wyjeżdżają na noc, jak robili to już wielokrotnie ze względu na wykonywaną pracę, zostawiając Judy w domu z opiekunką Mary Ellen. Ponieważ główne wydarzenia rozgrywają się właściwie w ciągu tej jednej nocy, bardzo szybko podkręcamy tempo i nie zwalniamy przez większą część filmu – mówi producent Peter Safran.

Patrick Wilson, który ponownie wciela się w postać Eda Warrena, mówi, że zarówno on, jak i jego partnerka z planu Vera Farmiga, uwielbiają odgrywać te role, bo wiedzą, że z jednej strony będą mieli okazję wziąć udział w dramatycznych, a zarazem przerażających scenach, w których stawią czoła mrocznym siłom, z drugiej zaś strony otrzymają możliwość pokazania codziennego życia tej pary. W tym filmie w sposób szczególny zaakcentowano ich rolę jako kochających rodziców Judy. Vera Farmiga, która u boku Wilsona po raz kolejny wciela się w postać Lorraine Warren, dodaje, że tym, co przyciąga ją do tych historii, jest w głównej mierze czystość ich miłości i łącząca ich głęboka więź, dzięki czemu tworzą doskonały zespół. Swoją siłę czerpią z wiary będącej całkowitym przeciwieństwem ciemności, z którą stykają się każdego dnia.

To właśnie ta ciemność oraz fakt, że Warrenowie wyjechali, przyciąga przyjaciółkę Mary Ellen - Danielę, do ich domu. Jej niezwykle dociekliwa natura bierze w końcu górę. W zasadzie Daniela ma nawet własny, bardzo osobisty interes związany z tym, co robią Warrenowie. Już przez samo otwarcie szafki, w której znajdowała się Annabelle, uwalnia wiele z tych, z pozoru nieruchomych, przedmiotów. Zyskują one niepowstrzymaną siłę, z którą wszystkie trzy dziewczyny będą musiały stoczyć walkę... prawdopodobnie walkę na śmierć i życie.

Myślę, że widzowie docenią horror „Annabelle wraca do domu”, również dlatego, że tytułowa bohaterka zwraca na siebie uwagę każdego. Właśnie w miejscu, w którym powinna być zamknięta, a wszyscy powinni być bezpieczni, widzowie zobaczą ją w pełnej krasie, jak manipuluje nie tylko bohaterami historii, lecz także innymi zainfekowanymi przedmiotami z pokoju z artefaktami. Mam nadzieję, że ten czas spędzony na oglądaniu filmu okaże się zarówno świetną zabawą, jak i przerażającym doświadczeniem. Poza tym rozpoczynamy kilka nowych wątków, które mają potencjał na przyszłość. W pokoju z artefaktami zdecydowanie znajduje się jeszcze parę zainfekowanych przedmiotów, których historia jest warta opowiedzenia – mówi Gary Dauberman sugerując, że historia Annabelle będzie kontynuowana.

Zdjęcia do filmu „Annabelle wraca do domu” rozpoczęły się w październiku 2018 roku i trwały do połowy grudnia w Los Angeles i okolicach. Na planie produkcji, podobnie jak przy innych filmach z uniwersum „Obecności” nie zabrakło…księdza, który pobłogosławił produkcję. Niemniej w czasie realizacji zdjęć do każdego kolejnego filmu na planie działy się dziwne rzeczy, których świadkami wielokrotnie byli zarówno aktorzy, jak i członkowie ekipy. Horror „Annabelle wraca do domu” nie różnił się pod tym względem od pozostałych.

Przykładowo na etapie preprodukcji ławka pianina znajdująca się w pokoju z artefaktami kilkukrotnie przesuwała się w nocy, chociaż nikt z ekipy wówczas nie pracował, a plan zdjęciowy był zamknięty na klucz. Ponadto pewnego dnia, podczas wizyty dziennikarza na planie, jego zegarek zwariował, zmieniał czas, przyspieszał, a nawet przeskakiwał o kilka godzin do przodu. Gdy następnego dnia dziennikarz  zakładał zegarek, był przekonany, że rozładowała mu się bateria - okazało się jednak, że zegarek działa normalnie.

W czasie realizacji zdjęć McKenna Grace przyniosła na plan nowy polaroid, aby robić sobie zdjęcia z aktorami i członkami ekipy filmowej. Jednak za każdym razem, kiedy robiła zdjęcie z Annabelle, wychodziło ono czarne. Natomiast na zdjęciu z Patrickiem Wilsonem, w miejscu, gdzie wisiał noszony przez niego krzyż, pojawiła się czarna plama, która zaciemniła święty symbol.

Na ekrany światowych kin horror „Annabelle wraca do domu” wszedł w lipcu i czerwcu tego roku. Wyprodukowany za około 30 milionów dolarów film w samych tylko kinach wygenerował przychód w wysokości blisko 223 milionów dolarów odnosząc komercyjny sukces.

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU BLU-RAY:

  • Sceny niewykorzystane
  • Pokój artefaktów i okultyzm
  • Światło i miłość
  • Za kulisami: Przewoźnik-Demon, Krwawa panna młoda, Wilkołak

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU DVD:

  • Za kulisami: Wilkołak


 

Artykuł przygotowany przez M.K.
Kup teraz on-line:

Znajdź w sklepach stacjonarnych:

Więcej newsów
Hity kinowe Warner Bros. na 4K Ultra HD Blu-ray!

4K to obecnie najwyższa rozdzielczość obrazu, czterokrotnie wyższa niż w przypadku Full HD. Dzięki temu obraz jest dużo bardziej szczegółowy,...

Sukcesja, Sezon 2 na DVD!

2 Złote Globy®, 2 statuetki Emmy i nagroda Bafta! 18 nominacji do nagrody Emmy 2020!
Drugi sezon jednego z najlepszych seriali ostatnich lat...

Harry Potter Pełna Kolekcja 8 filmów na DVD!

Przeżyj magiczną przygodę w świecie Harry’ego Pottera!
Nowa edycja pakietu 8 filmów, które porwały miliony fanów na całym świecie już na...

Hity Marvel Studios w nowym, kolekcjonerskim wydaniu!

Kapitan Marvel oraz Avengers: Koniec gry w nowym kolekcjonerskim wydaniu na Blu-ray™ i DVD!

Już 20 tytułów w Kolekcji Marvel!

DC FANDOME już 22.08.2020!

Świętuj z nami! Zapraszamy na DC FANDOME - największe wydarzenie w świecie DC!
Niezwykłe 24-godzinne wirtualne spotkanie fanów...

Zaczarowana Kolekcja na Blu-ray i DVD

Ponadczasowi bohaterowie, niezapomniane przygody, piękna muzyka… Zaczarowana Kolekcja to wspaniałe opowieści, które dostarczą widzom w każdym...

Filmy Disney•Pixar

Animacje Disney Pixar to rozrywka na najwyższym poziomie, pełna niezapomnianych bohaterów, akcji, przygód, nowatorskich pomysłów! Filmy produkowane...

Mroczne materie, Sezon 1 na DVD!

Nowy serial HBO®.
Piękna, niepokojąca wizja świata w najnowszej adaptacji
kultowej trylogii fantasty Philipa Pullmana!

Piekielna głębia 3 na DVD!

Zabójcza jak nigdy!
Trzymające w napięciu, widowiskowe kino akcji
z drapieżnikami z głębin oceanu w roli głównej!

Outsider, Sezon 1 na DVD!

Strach ma wiele twarzy!
Serial HBO® na podstawie bestsellerowej powieści Stephena Kinga!
Gwiazdorska obsada: Ben Mendelsohn, Jason Bateman, Julianne...

Watchmen już na DVD!

Nowy serial HBO® osadzony w alternatywnym świecie w którym działalność superbohaterów zostaje zdelegalizowan. "Watchmen” wprost nawiązuje...

Droga powrotna na Blu-ray i DVD!

JEDEN RZUT MOŻE ZMIENIĆ WSZYSTKO!
Nowy film Gavina O’Connora, autora udanego „Księgowego”.
W roli głównej dwukrotny zdobywca Oscara® Ben...