strzałka do góry
Newsy/ TO: Rozdział 2 już na 4K UHD, Blu-ray™ i DVD!

Druga część znakomitej ekranizacji na motywach bestsellerowej powieści Stephena Kinga.
W rolach głównych nominowana do dwóch Oscarów® Jessica Chastain oraz nominowani do Złotych Globów® James McAvoy i Bill HaderJeden z najwyżej ocenionych horrorów powraca. „TO: Rozdział 2” to kontynuacja przerażającej historii zapoczątkowanej w poprzedniej produkcji. Film wyreżyserowany przez Andy’ego Muschiettiego z Jessicą Chastain, Jamesem McAvoy’em i Billem Haderem w rolach głównych zadebiutuje na 4K UHD Blu-ray™, Blu-ray™ i DVD  już 15 stycznia.

„TO: Rozdział 2” to kontynuacja entuzjastycznie przyjętego przez krytyków przeboju kinowego z 2017 roku. Horroru, który na nowo zdefiniował ten gatunek filmowy, a zarazem wyszedł poza jego ramy, stając się częścią kulturowego ducha epoki. W związku z tym, że zło wkrada się do miasteczka Derry, w stanie Maine, co 27 lat, film „TO: Rozdział 2” ponownie gromadzi jego bohaterów, z których każdy już dawno poszedł w swoją stronę - tym razem jako dorosłych, prawie trzydzieści lat po wydarzeniach przedstawionych w filmie z 2017 roku.

Demoniczny klaun znany z filmu „TO” powraca i znowu zabija. Kiedy wieść o tym dociera do Mike’a Hanlona (Isaiah Mustafa), jednego z „Klubu Frajerów”, ten zwołuje dawnych kolegów i koleżanki, by dotrzymali obietnicy jaką dali sobie kilkanaście lat wcześniej – jeśli Pennywise powróci, ponownie stawią mu czoła. Większość z nich ma mgliste wspomnienia na temat dramatycznych wydarzeń z dzieciństwa. Wyjątkiem jest Stanley Uris (Andy Bean), który po telefonie Mike’a odbiera sobie życie. Pozostali, czyli Bill Denbrough (James McAvoy), Ben Hanscom (Jay Ryan), Beverly Marsh (Jessica Chastain), Richie Tozier (Bill Hader) i Eddie Kaspbrak (James Ransone) wracają do Derry, gdzie przygotowują się do kolejnej walki z Pennywisem. Nie wiedzą, że ich przeciwnikiem będzie nie tylko klaun, ale również ich dawny prześladowca Henry Bowers (Teach Grant), który z pomocą Pennywise’a uciekł ze szpitala psychiatrycznego i jest gotów na wszystko, by pomścić upokorzenie jakiego – jak uważa – doznał przed laty ze strony „Klubu Frajerów”.

„TO: Rozdział 2” jest dziełem reżysera Andy’ego Muschiettiego, który dzięki filmowi „TO" z 2017 trafił do grona najbardziej rozchwytywanych filmowców w Hollywood. W rolach głównych w kontynuacji wystąpili: dwukrotnie nominowana do Oscara® Jessica Chastain („Służące”), nominowany do Złotego Globu® James McAvoy („Glass”), dwukrotnie nominowany do Złotego Globu Bill Hader (serial „Barry”), Isaiah Mustafa („Szefowie wrogowie”), Jay Ryan (serial „Tajemnice Laketop”), James Ransone (seria „Generation Kill. Czas wojny”) oraz Andy Bean (serial „Power”). W rolę Pennywise’a ponownie wcielił się fenomenalny Bill Skarsgård („Deadpool 2”).

Od samego początku planowałem opowiedzieć historię wymyśloną przez Stephena Kinga w dwóch częściach. Nie było innej możliwości. Pierwszy film kończy się obietnicą powrotu zarówno Pennywise’a jak i Klubu Frajerów. Nakręcenie kontynuacji było więc koniecznością. Poza tym, bez niej, ta opowieść nie jest kompletna – wyjaśnia reżyser Andy Muschietti.

Dla Gary’go Daubermana, który monumentalną powieść Stephena Kinga przerobił na scenariusz filmowy, praca nad „TO” była procesem twórczym, który zajął mu kilka lat. – Od samego początku przerzucaliśmy się z Andym pomysłami. Tak było przy pierwszym filmie. Tak było i przy drugim. Zżyliśmy się z bohaterami tej historii i ich światem. Ciężko było nam się z tym rozstać – wyznaje Dauberman.

Powieść Stephena Kinga liczy ponad 1100 stron, a pierwszy film opowiada o wydarzeniach opisanych na pierwszych 300  – dodaje producentka Barbara Muschietti. – Od samego początku mieliśmy  świadomość, że „TO: Rozdział 2” będzie znacznie trudniejszym filmem od części pierwszej. Z większą ilością bohaterów, którzy dodatkowo pojawiają się zarówno jako dzieci jak i dorośli. Te film jest większy w każdym znaczeniu. Jest głębszy, poważniejszy i bardziej przerażający – mówi producentka.

W swojej książce Stephen King opowiedział historię Klubu Frajerów walczących z Pennywisem płynnie przeskakując pomiędzy różnymi okresami czasowymi. Pierwsza część filmu „TO” traktowała tylko o wydarzeniach rozgrywających się w dzieciństwie bohaterów. W drugiej na pierwszym planie są dorośli Frajerzy, ale fabuła cofa się również do lata roku 1989 roku przybliżając widzom wydarzenia, których ci jeszcze nie znają.

Uwielbiam sposób w jaki w książce te dwa różne plany czasowe nawzajem się uzupełniają. Pracując nad „TO: Rozdziałem 2” chciałem zastosować podobne rozwiązanie w filmie. Obraz opowiada o wydarzeniach dziejących się 27 lat później, ale wraz z widzami powracamy do roku 1989, by opowiedzieć o wydarzeniach z dzieciństwa, które okażą się kluczowe podczas kolejnego starcia z Pennywisem – tłumaczy Andy Muschietti.

Jednym z powodów, dla których film „TO” odniósł tak gigantyczny sukces, była rola Pennywise’a brawurowo odtworzona przez Billa Skarsgårda. Młodego aktora nie zabrakło, oczywiście, w drugiej części. – Tym razem naprawdę wycisnęliśmy z Billa ile tylko mogliśmy. A on się na to zgodził. Pennywise pojawia się na ekranie wielokrotnie i w różnych formach. Pozostaje poza jakąkolwiek kontrolą, a Bill doskonale się w tym odnalazł – chwali aktora Andy Muschietti.  

Największa różnica jaka jest pomiędzy „TO” a „Rozdziałem 2” dotyczy Pennywise’a – dodaje producentka Barbara Muschietti. – W pierwszym filmie, to główni bohaterowie szukali klauna. W drugim, doskonale wiedzą kim i gdzie jest, ale on sam jest już znacznie mądrzejszy i sprytniejszy niż 27 lat wcześniej. Miał blisko trzy dekady, by zaplanować swoją zemstę, a Klub Frajerów boleśnie się o tym przekona – mówi Muschietti.

Prace na planie filmu rozpoczęły się 19 czerwca 2018 roku w Pinewood Toronto Studios. Większość zdjęć do filmu powstała w kanadyjskim mieście Port Hope, które na dużym ekranie „zagrało” fikcyjne miasto Derry. Zdjęcia trwały 86 dni i zakończyły się na początku listopada 2018 roku.

Na ekrany kin horror „TO: Rozdział 2” wszedł na początku września 2019 roku. Z powodu sukcesu, jaki odniosła część pierwsza, produkcja spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem widzów i po pierwszym weekendzie wyświetlania w USA miała już ponad 91 milionów dolarów przychodu w notowaniach amerykańskiego box office. Do tej pory w kinach na całym świecie film zarobił ponad 470 milionów dolarów.

DODATKI SPECJALNE W WYDANIACH BLU-RAY:

  • Komentarz reżysera Andy’ego Muschiettiego

 

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU DVD:

  • W poszukiwaniu świateł śmierci


 

Artykuł przygotowany przez M.K.
Kup teraz on-line:

Znajdź w sklepach stacjonarnych:

Więcej newsów
Mowa ptaków już na DVD!

Mowa ptaków w reżyserii Xawerego Żuławskiego, ekranowy dialog pomiędzy ojcem i synem, nie pozwoli o sobie zapomnieć przez długie...

Mulan już na Blu-ray i DVD!

Disney przedstawia historię Mulan - nieustraszonej, młodej kobiety, która ryzykuje wszystko w imię miłości do rodziny i swojego kraju,...

Małe szczęścia - premiera DVD i VOD!

Pielęgnowanie przyjaźni czy samospełnienie?
Francuska komedia, która stała się hitem kinowym w czasach pandemii to świetny pomysł na pierwszy...

Nowi Mutanci już na DVD!

Najnowszy film kinowy z uniwersum X-Men!
Pełna strachu historia młodych mutantów, którzy próbują uciec od grzechów przeszłości!

Opowieści ze Śródziemia po raz pierwszy na 4K UHD!

Dwie ponadczasowe ekranizacje, których nie może zabraknąć na półkach miłośników twórczości J.R.R.Tolkiena - po raz pierwszy w najwyższej...

Opowieści z Narnii. Pełna kolekcja na DVD!

Po raz pierwszy w jednym pakiecie DVD
kolekcja trzech magicznych filmów,
ekranizacji ponadczasowych powieści C.D. Lewisa.

Tenet na 4K ultra HD, Blu-ray i DVD!

Najnowsza superprodukcja wizjonera kina - Christophera Nolana!
Trzymająca w napięciu opowieść o manipulacji czasem, w której stawką jest...

Westworld, sezon 3 na Blu-ray™ i DVD!

Fascynująca opowieść o świecie, w którym każdy człowiek może zrealizować nawet najbardziej wyrafinowane fantazje.

James Bond. Kolekcja 24 filmów na DVD!

Kultowe filmy o najsłynniejszym agencie Jej Królewskiej Mości!
Piękne kobiety, czarne charaktery i charyzmatyczni odtwórcy roli agenta 007 od...

Dolina Bogów na Blu-ray, DVD i VOD!

Wielki powrót wielkiego wizjonera polskiego kina – Lecha Majewskiego!

Asystentka na DVD!

Poznaj jej historię, zanim to ty powiesz #metoo. "Asystentka" to historia skandalu, który może wydarzyć się wszędzie.

Filmy 20th Century Studios w ofercie Galapagos

Galapagos Sp. z o.o, lider na polskim rynku rozrywki domowej, w ramach współpracy z The Walt Disney Company, zostaje wyłącznym...