strzałka do góry
Newsy/ Asystentka na DVD!

Poznaj jej historię, zanim to ty powiesz #metoo.
„Asystentka” to historia skandalu, który może wydarzyć się wszędzie.Jane (wyróżniona Nagrodą Emmy za rolę w serialu „Ozark” – Julia Garner) niedawno ukończyła studia i marzy o karierze producentki filmowej. Kiedy rozpocznie pracę jako asystentka potentata branży rozrywkowej, będzie w siódmym niebie. Nie wie jeszcze, że pod pozorami pracy, zamiast realizacji marzeń, czeka na nią droga do zatracenia.

Nie trzeba znać podstaw odważnego ruchu #MeToo ani historii hollywoodzkiego skandalu Harveya Weinsteina, żeby na własnej skórze poczuć oddech człowieka, który wykorzystuje pozycję, aby swoją ofiarę pozbawić marzeń.

NIEZWYKŁA HISTORIA

W roku 2017 opinią publiczną wstrząsnęła seria zarzutów o napaść seksualną, która odsłoniła brutalną prawdę o przemyśle rozrywkowym i sprawiła, że potężni i bezkarni do tej pory drapieżcy zostali zmuszeni do szukania schronienia. Kiedy kolejne odważne kobiety zaczęły opowiadać swoje historie, Kitty Green zrozumiała, że ma przed sobą temat swojego pierwszego filmu fabularnego. Nie chciała jednak opowiadać o przestępstwach jednej osoby. Jej celem było przedstawić zakorzeniony system, który na takie czyny pozwala.

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, „Asystentka” opowiada historię młodej i ambitnej kobiety, która musi zmierzyć się z wpływowym producentem filmowym – człowiekiem, który w swoich rękach dzierży władzę pozwalającą mu decydować o jej przyszłości.
Kitty Green, w skrupulatnie przeanalizowanej i napisanej historii, dokonuje wiwisekcji jednego z najpoważniejszych problemów dzisiejszych czasów: „co zrobić, kiedy pracownik niskiego szczebla mierzy się z głęboko zakorzenioną siecią nadużyć i wykorzystywań?”. Fabuła „Asystentki” została osadzona w świecie  produkcji  filmowej i telewizyjnej, ale równie dobrze mogłaby mieć miejsce w hierarchii biurowej każdej firmy.

Laureatka Nagrody Emmy Julia Garner tworzy przejmującą kreację. Jej postać, mimo że cicha i spokojna, krzyczy do każdego widza, opowiadając historię o władzy i jej nadużyciach.
„Asystentka” to akt oskarżenia wypowiedziany w imieniu wszystkich tych, którzy w swoim życiu doświadczyli tego problemu, ale nie mieli w sobie tyle odwagi, co bohaterki ruchu #MeToo.

OBSADA

JULIA GARNER
Laureatka Nagrody Emmy dla najlepszej aktorki drugoplanowej w serialu dramatycznym za „Ozark”. Julia Garner szybko zdobyła uznanie i popularność w świecie filmowym. Największą sławę przyniosła jej rola w filmie „Charlie”, a także w serialu „Ozark”.

MATTHEW MACFADYEN
Gwiazda wielokrotnie nagradzanego serialu produkcji HBO® „Sukcesja”.Za swoją rolę został nominowany do nagrody Critics’ Choice Awards. Laureat nagrody BAFTA za rolę w serialu „System sprawiedliwości”. Nominowany również do BAFTA za film „W kryjówce mojego ojca”.

TWÓRCY

KITTY GREEN
Wielokrotnie nagradzana australijska twórczyni filmowa. Reżyserka głośnego dokumentu NETFLIX „Casting na Jon Benét”, za który otrzymała główną nagrodę Australijskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (AACTA) dla najlepszego filmu dokumentalnego. Jej debiut dokumentalny „Ukraine is Not a Brothel” opowiadał o prowokującym ruchu feministycznym na Ukrainie. Po premierze na Międzynarodowym
Festiwalu Filmowym w Wenecji w 2013 r. film był pokazywany na ponad 50. festiwalach filmowych na całym świecie, zdobywając m.in. nagrodę AACTA dla najlepszego filmu dokumentalnego. Jej kolejnym projektem był krótkometrażowy dokument, pt. „Twarz Ukrainy – Casting na Oksanę Baiul”, za który została wyróżniona na festiwalu w Sundance.

JAMES SCHAMUS
Trzykrotnie nominowany do Oscara® producent i scenarzysta filmowy. Producent  „Tajemnicy  Brokeback  Mountain”,  za  którą  otrzymał  nominację do Oscara®, jest także współscenarzystą filmów Anga  Lee: „Ostrożnie, pożądanie” i „Przyczajony tygrys, ukryty smok”, za który otrzymał nominację  do najważniejszej nagrody filmowej. Był także prezesem firmy „Focus Features” odpowiedzialnej za takie dzieła jak: „Witaj w klubie”, „Między słowami”, „Obywatel Milk” i „Pianista”.
„Wzburzenie - opowieść o dojrzewaniu” – jego pełnometrażowy debiut reżyserski – był adaptacją powieści Philipa Rotha. W filmie wystąpili Logan Lerman, Sarah Gadon i Tracy Letts, a jego premiera odbyła się na festiwalach filmowych w Sundance i w Berlinie w 2016 roku.

SCOTT MACAULAY
Producent filmowy i prezes nowojorskiej firmy produkcyjnej „Forensic Films”. Do jego najnowszych produkcji należą: dokument Kitty Green „Casting na JonBenét”, dramat Elisabeth Subrin „Rola kobiety”, a także instalacja artystyczna Candice Breitz „Love Story”, która miała swoją premierę na Biennale w Wenecji.
W 1998 zdobył nagrodę Independent Spirit Award za swoją pracę na rzecz kina niezależnego, a w 2018 otrzymał nagrodę Cinereach Producing Award.

 

Artykuł przygotowany przez ŻS
Kup teraz on-line:

Znajdź w sklepach stacjonarnych:

Więcej newsów
Mowa ptaków już na DVD!

Mowa ptaków w reżyserii Xawerego Żuławskiego, ekranowy dialog pomiędzy ojcem i synem, nie pozwoli o sobie zapomnieć przez długie...

Mulan już na Blu-ray i DVD!

Disney przedstawia historię Mulan - nieustraszonej, młodej kobiety, która ryzykuje wszystko w imię miłości do rodziny i swojego kraju,...

Małe szczęścia - premiera DVD i VOD!

Pielęgnowanie przyjaźni czy samospełnienie?
Francuska komedia, która stała się hitem kinowym w czasach pandemii to świetny pomysł na pierwszy...

Nowi Mutanci już na DVD!

Najnowszy film kinowy z uniwersum X-Men!
Pełna strachu historia młodych mutantów, którzy próbują uciec od grzechów przeszłości!

Opowieści ze Śródziemia po raz pierwszy na 4K UHD!

Dwie ponadczasowe ekranizacje, których nie może zabraknąć na półkach miłośników twórczości J.R.R.Tolkiena - po raz pierwszy w najwyższej...

Opowieści z Narnii. Pełna kolekcja na DVD!

Po raz pierwszy w jednym pakiecie DVD
kolekcja trzech magicznych filmów,
ekranizacji ponadczasowych powieści C.D. Lewisa.

Tenet na 4K ultra HD, Blu-ray i DVD!

Najnowsza superprodukcja wizjonera kina - Christophera Nolana!
Trzymająca w napięciu opowieść o manipulacji czasem, w której stawką jest...

Westworld, sezon 3 na Blu-ray™ i DVD!

Fascynująca opowieść o świecie, w którym każdy człowiek może zrealizować nawet najbardziej wyrafinowane fantazje.

James Bond. Kolekcja 24 filmów na DVD!

Kultowe filmy o najsłynniejszym agencie Jej Królewskiej Mości!
Piękne kobiety, czarne charaktery i charyzmatyczni odtwórcy roli agenta 007 od...

Dolina Bogów na Blu-ray, DVD i VOD!

Wielki powrót wielkiego wizjonera polskiego kina – Lecha Majewskiego!

Asystentka na DVD!

Poznaj jej historię, zanim to ty powiesz #metoo. "Asystentka" to historia skandalu, który może wydarzyć się wszędzie.

Filmy 20th Century Studios w ofercie Galapagos

Galapagos Sp. z o.o, lider na polskim rynku rozrywki domowej, w ramach współpracy z The Walt Disney Company, zostaje wyłącznym...