strzałka do góry
Newsy/ Opowieści z Narnii. Pełna kolekcja na DVD!

PO RAZ PIERWSZY W JEDNYM PAKIECIE DVD
KOLEKCJA TRZECH MAGICZNYCH FILMÓW,
EKRANIZACJI PONADCZASOWYCH POWIEŚCI C.S. LEWISA

Wejdź do świata pełnego magii i niezwykłych sekretów z Łucją, Edmundem, Zuzanną oraz Piotrem. Dzięki fantastycznym stworzeniom, porywającym przygodom i niezwykłym efektom specjalnym ten kolekcjonerski zestaw trzech filmów „Opowieści z Narnii” oczaruje cię na wieczność! Po raz pierwszy w jednym pakiecie na DVD już 9 grudnia!

Niezwykle popularna filmowa seria jest adaptacją trzech z siedmioczęściowego cyklu powieściowego autorstwa Clive’a Staplesa Lewisa (1898-1963), angielskiego pisarza, filozofa i wykładowcy literatury renesansowej na uniwersytetach w Oksfordzie i Cambridge. Książki o fantastycznej krainie Narnii powstały w latach 1950-56 i osiągnęły wielki sukces w Europie i USA. Weszły do kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej, sprzedały się w ponad stu milionach egzemplarzy i przetłumaczono je na pięćdziesiąt języków.
Filmy zrealizowane na podstawie trzech pierwszych tomów były hitami kinowymi w latach 2005-2010. W Polsce obejrzało je w kinach łącznie ponad 3 mln widzów. Ekranizacje wciąż cieszą się nieustającym zainteresowaniem fanów filmów familijnych, a szczególnie chętnie są oglądane w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Dwie pierwsze części sagi o produkcje Disneya, podczas gdy ostatnia – trzecia część została wyprodukowana przez studio 20th Century Fox. Dopiero teraz, po licencyjnym zjednoczeniu wszystkich ekranizacji sagi o tajemniczym świecie Narnii, możliwym jest zaoferowanie konsumentom kompletnego pakietu trzech filmów na DVD.

Reżyserem pierwszych dwóch części trylogii jest Andrew Adamson, Nowozelandczyk, współreżyser pierwszej i drugiej części „Shreka”, który opracował adaptację powieści Lewisa. Adamson, który poznał powieści Lewisa jako dziecko, mówił, że powrót do nich po latach był ciekawym i pouczającym doświadczeniem, pozwalającym zauważyć rzeczy, które wcześniej przeoczył. „To klasyka w prawdziwym sensie tego słowa. Pamiętam, że przez okrągły rok, gdy rodzice czytali mi te książki, żyłem głównie w fantastycznym świecie Narnii. W dużej mierze ukształtował on moją wyobraźnię. Pewnie zabrzmi to tak, jakbym się przechwalał, ale ten film robię przede wszystkim dla siebie koniec końców, inaczej nie da się pracować. Można się tylko poddać własnemu instynktowi. Robię więc film, który jest oparty na moim wspomnieniu o tej książce, na tym, czym ta książka była dla mnie. Staram się też wejść głębiej w postaci. Ale oczywiście jestem przekonany, że to historia, która świetnie przemówi i do dzieci, i do dorosłych” – tłumaczył swe zamiary Adamson. Sam Lewis miał nadzieję, że jego powieści będą „książkami wielokrotnego użytku”. Liczne zastępy wielbicieli Narnii i kolejne wznowienia tych opowieści potwierdzają, że tak właśnie się stało.

OPOWIEŚCI Z NARNII – O FILMOWEJ TRYLOGII.

LEW, CZAROWNICA I STARA SZAFA (2005).

Film opowiada historię czwórki rodzeństwa – Łucji, Zuzanny, Edmunda i Piotra, które odnajduje drogę do tajemniczej krainy Narnii zamieszkałej przez mityczne stworzenia i mówiące zwierzęta. Bramą do tego niezwykłego świata okazuje się stara szafa w wiejskim domu należącym do nieco dziwacznego Profesora. Narnia od stu lat znajduje się we władzy złego czaru, a jej mieszkańcy żyją w ciągłym strachu. Dzieci pomagają prawowitemu władcy - Lwu Aslanowi – pokonać Białą Czarownicę (Tilda Swinton), która zamieniła Narnię w kraj zła i wiecznej zimy.

Budżet jednej z najbardziej prestiżowych produkcji Disney’a wyniósł ponad 150 milionów dolarów. Przygotowania do produkcji trwały dwa lata, zdjęcia – 18 miesięcy. Kręcono je głównie w Nowej Zelandii, a także w Czechach i… w Polsce. 

To w Polsce powstała jedna z najbardziej dramatycznych scen z udziałem Białej Czarownicy. Zdjęcia miały być realizowane nad jeziorem Siemianówka, na północ od Puszczy Białowieskiej –opowiada polska producenta z Ozumi Films, Marianna Rowińska. – Jedynym warunkiem była pogoda: jezioro musiało zamarznąć. Gdyby tak się nie stało, zdjęcia w ogóle by odwołano. Na szczęście Siemianówka zamarzła. To były bardzo trudne zdjęcia, wymagające doskonałego przygotowania. Chodziło o jedną z kluczowych scen filmu, w której dzieci mogą albo biec naokoło jeziora, ukrywając się przed Białą Czarownicą, albo też zaryzykować i przedostać się jego środkiem, dzięki czemu mogłyby prędzej pospieszyć na ratunek bratu. W tym wypadku grozi im jednak schwytanie przez czarownicę. Mimo to, dzieci wybierają drugą możliwość i biegną przez gigantyczne, owalne, zamarznięte jezioro. Scena ta była kręcona przy użyciu bardzo skomplikowanego sprzętu. Kamery zainstalowano na śmigłowcach, skuterach śnieżnych, poduszkowcach i specjalnych platformach.

KSIĄŻE KASPIAN (2008)

Od przygód Łucji, Zuzanny, Edmunda i Piotra Pevensie w Narnii minął już rok. Zgodnie z obietnicą Aslana, dzieci powracają tam, jednak w czasie ich nieobecności w Narnii minęło ponad 1000 lat i wiele się zmieniło. Magiczne stworzenia i mówiące zwierzęta stały się jedynie legendą, a rządy sprawuje okrutny uzurpator, Król Miraz. Narnijczycy kryją się przed bezwzględnymi wojskami. Prawdziwy król - tytułowy Książę Kaspian - siostrzeniec Miraza, zostaje zmuszony do ucieczki. Rodzeństwo musi pomóc mu w pokonaniu tyrana i zdobyciu tronu.

Prace nad scenariuszem drugiej części cyklu rozpoczęto jeszcze przed premierą „Lwa, czarownicy i starej szafy”.  Reżyser i współscenarzysta Andrew Adamson zdecydował o ekranizacji powieści Lewisa w porządku publikacji, a nie chronologicznym. Główny powód był prosty: obawiał się, że jego młodzi aktorzy zbytnio się zestarzeją. Reżyser deklarował, że tym razem ton opowieści będzie zdecydowanie bardziej mroczny. Scenarzyści postanowili wprowadzić pewne zmiany w stosunku do literackiego oryginału. Dodali partie mówiące o tym, jak czuje się rodzeństwo po powrocie z baśniowego świata do szkoły. Postanowili też o wiele szybciej niż w powieści spleść losy dzieci i Kaspiana. A także obdarzyć bohaterów pewnym poczuciem winy za to, co wydarzyło się w Narnii podczas ich nieobecności. Jednym z kluczowych konsultantów był Douglas Gresham (, który zarządza spuścizną po Lewisie, prowadząc C.S. Lewis Company. Podkreślał on wielką satysfakcję, jaką przyniosła spadkobiercom pisarza współpraca z Adamsonem i resztą ekipy. Wspominał, że przez 20 lat nie sprzedawano praw do ekranizacji i nie działo się tak bez powodu. Poprzednie adaptacje uznano za pod wieloma względami rozczarowujące. Moje marzenie wreszcie się spełniło – wspominał Gresham. – „Lew...” podbił w 2005 roku światowe kina. Skala sukcesu jednak mnie zaskoczyła, w dodatku film był naprawdę wierny duchowi i literze powieści.

PODRÓŻ WĘDROWCA DO ŚWITU (2010)

W tej części Edmund, Łucja i ich kuzyn Eustachy zostają wciągnięci do wnętrza obrazu i przeniesieni do świata Narnii. Tam trafiają na pokład wspaniałego statku „Wędrowiec do Świtu” i dołączają do króla Kaspiana i walecznej myszy o imieniu Ryczypisk. Czeka ich walka o uratowanie królestwa.  Będą musieli stawić czoło nie tylko wrogowi, ale i własnym słabościom i pokusom. Odwiedzą tajemnicze wyspy, spotkają się z magicznymi stworzeniami i dawnym przyjacielem, Lwem Aslanem. Film jest adaptacją trzeciej z siedmiu części „Opowieści z Narnii”.

Film wyreżyserował Michael Apted, który ma na swoim koncie takie filmy jak „Świat to za mało” czy „Goryle we mgle” i „Córkę górnika”. Główne role zagrali znani już widzom poprzednich części Georgie Henley, Skandar Keynes, Tilda Swinton i Ben Barnes. Na ekranie zobaczymy też Willa Poultera.
Choć najpopularniejszą częścią serii jest „Lew, czarownica i stara szafa”, jej miłośnicy uważają, że „Podróż Wędrowca do Świtu” to najlepszy tom. „Zgadzam się. Ta część jest pełna magii i po prostu zachwyca” – mówi producent, Andrew Adamson.

Scenarzysta Stephen McFeely przyznaje, że najtrudniejsze było pokazanie tej magii: „Każda z odwiedzanych przez bohaterów wysp jest niezwykła i przeżywają tam niesamowitą przygodę, ale chcieliśmy, żeby film był spójną całością, a nie pięcioma historyjkami. Trzeba było zachować tez ciągłość – w końcu to trzecia część siedmiotomowej serii”.

„Scenariusz mnie wciągnął, ponieważ opowiada o dwóch wędrówkach – tej dosłownej i tej, którą bohaterowie odbywają w głąb siebie. Pokonując magiczne przeszkody dorastają i dojrzewają. Uczą się jak nie ulegać pokusom, dowiadują się jacy są naprawdę. Uczą się tego w Narnii, a potem wracają do rzeczywistości i wcielają naukę w życie. To piękne i uniwersalne przesłanie.” – mówi reżyser, Michael Apted.

DODATKI SPECJALNE

OPOWIEŚCI Z NARNII: LEW, CZAROWNICA I STARA SZAFA (DVD) 

  • Wpadki narnijskie,
  • Ciekawostki o Narnii,
  • Komentarze ekipy, reżysera i młodych aktorów

OPOWIEŚCI Z NARNII: KSIĄŻE KASPIAN (DVD)  

  • Komentarz audio

OPOWIEŚCI Z NARNII: PODRÓŻ WĘDROWCA DO ŚWITU (DVD)       

  • Sceny niewykorzystane;
  • Komentarz audio

 

W ofercie:

 

Artykuł przygotowany przez D.Z.Kup teraz on-line:

Znajdź w sklepach stacjonarnych:

Więcej newsów
Żelazna rocznica "Gry o tron"! Kompletna kolekcja na 4K UHD™, Blu-ray™ i DVD!

Dziesiąta rocznica premiery najbardziej utytułowanego serialu HBO®, uhonorowanego Złotym Globem® i 59 nagrodami Emmy®!

Wonder Woman 1984 już na 4K Ultra HD™, Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD!

Gal Gadot powraca jako Wonder Woman w nowej superprodukcji Patty Jenkins! Diana ponownie staje do walki o przyszłość świata.

Jojo Rabbit już na Blu-ray™ i DVD!

Zaskakująca czarna komedia w reżyserii
Taika Waititi o rozwijającym się w młodej głowie fanatyzmie w czasach II wojny światowej.

Od nowa na DVD!

Rewelacyjny serial, który wciąga od pierwszej sekundy!
Znakomita obsada: Nicole Kidman, Hugh Grant, Donald Sutherland, Edgar Ramirez oraz Noah Jupe.

Scooby Doo! I... zgadnij kto? już na DVD!

Doskonała zabawa ze Scooby-Doo! i znanymi postaciami świata popkultury - Wonder Woman, Abraham Lincoln i Chris Paul w zupełnie nowych rolach!

Godzina prawdy na DVD!

Najnowsza produkcja reżyserowana przez Facinelli’ego.
W rolach głównych: Thomas Jane, Anne Heche i Jason Patrick

Music na DVD i VOD!

Legenda światowej muzyki SIA,
w reżyserskim debiucie stworzyła odważną i prowokującą wersję filmowego musicalu.
MUSIC to mocny,...

Mowa ptaków na DVD i VOD!

Mowa ptaków w reżyserii Xawerego Żuławskiego, ekranowy dialog pomiędzy ojcem i synem, nie pozwoli o sobie zapomnieć przez długie...

Mulan już na Blu-ray i DVD!

Disney przedstawia historię Mulan - nieustraszonej, młodej kobiety, która ryzykuje wszystko w imię miłości do rodziny i swojego kraju,...

Małe szczęścia - premiera DVD i VOD!

Pielęgnowanie przyjaźni czy samospełnienie?
Francuska komedia, która stała się hitem kinowym w czasach pandemii to świetny pomysł na pierwszy...

Nowi Mutanci już na DVD!

Najnowszy film kinowy z uniwersum X-Men!
Pełna strachu historia młodych mutantów, którzy próbują uciec od grzechów przeszłości!

Opowieści ze Śródziemia po raz pierwszy na 4K UHD!

Dwie ponadczasowe ekranizacje, których nie może zabraknąć na półkach miłośników twórczości J.R.R.Tolkiena - po raz pierwszy w najwyższej...