strzałka do góry
Newsy/ Cry Macho na DVD i Blu-ray™

Clint Eastwood powraca!
Najnowszy film kultowego reżysera już na Blu-ray™ i DVD!Czterokrotny zdobywca Oscara® Clint Eastwood powraca w szczytowej formie jako aktor i reżyser. Jego najnowszy film „Cry Macho” ukaże się na DVD i Blu-ray™ już 13 grudnia.

Film na podstawie powieści N. Richarda Nasha to historia emerytowanego hodowcy koni, który niegdyś był gwiazdą rodeo. Spokojne życie mężczyzny diametralnie się zmienia, gdy dostaje pewne zlecenie. Mike podejmuje trudną podróż do Meksyku, w celu sprowadzenia do domu młodego chłopca, syna zleceniodawcy. Choć niechętnie, kowboj wyrusza wykonać zadanie, a po drodze odkrywa, że to jego szansa na odkupienie win i pogodzenie się z burzliwą przeszłością.

Bohater, którego gra Eastwood, doświadczył w życiu strat, które złamałyby większość ludzi. Niegdyś gwiazda rodeo, głowa rodziny, teraz jest doświadczonym przez los kowbojem, który odniósł w życiu wiele porażek. Ciężkie doświadczenia uczyniły Mike’a jeszcze bardziej pragmatycznym, więc kiedy dostaje zadanie do wykonania, czy mu się to podoba, czy nie, postanawia je wykonać… choć na swój własny sposób.

Historia rozgrywa się w 1979 roku, czyli czasie gdy sam Eastwood odgrywał swoje najsłynniejsze role. Choć jako młody chłopak nie wiązał swojej kariery z aktorstwem, stał się prawdziwą ikoną świata filmu. Początkowo zafascynowany sportem Eastwood po raz pierwszy pojawił się na ekranie w 1958 roku w serialu „Rawhide”. Największą popularność przyniosły mu późniejsze role w westernach - jednym z nich był film „Za garść dolarów” w reżyserii Sergio Leone, gdzie zagrał rewolwerowca.

Producent Albert S. Ruddy planował rozpoczęcie realizacji filmu na podstawie książki, pt. „Cry Macho”, N. Richarda Nasha już 40 lat temu.

Nash napisał wspaniałe postacie, zakochałem się w tej książce” - mówi Ruddy. „Im bardziej się w to angażowałem, tym bardziej nie mogłem zapomnieć tej historii. Była fascynująca, a relacje między bohaterami były bardzo prawdziwe. Poszedłem ze scenariuszem do Clinta, ale w tamtym momencie nie czuł, że to odpowiedni czas”.

„Pomysł na film pojawił się około 40 lat temu” - przyznaje Eastwood. „Al Ruddy zapytał mnie, czy chciałbym zrobić ten film, ale ja powiedziałem, że jestem za młody na tę rolę, mogę tylko reżyserować. Ale tak się nie stało i zrezygnowaliśmy z tego projektu.Dwa lata temu pomyślałem, że nadszedł odpowiedni czas – jestem gotowy”.

Ruddy nigdy nie zrezygnował z planów nakręcenia filmu, które ostatecznie wcielił w życie w 2019 roku. „Clint Eastwood zadzwonił do mnie i powiedział: Czy nadal masz ten scenariusz?. Wiedziałem, co to oznacza – podobnie jak ja, przez tyle nie mógł zapomnieć o tej historii.”

 „Cry Macho” to film dla każdego fana Clinta Eastwooda. Najnowsza produkcja to powrót do uwielbianych przez fanów, kultowych dzieł z reżyserem i aktorem w roli głównej. Film ukaże się na DVD i Blu-ray™ 13 grudnia.

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU BLU-RAY™:

  • Making of - zwierzęta na planie

 

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU DVD:

  • Making of „Cry Macho

 

 

Artykuł przygotowany przez B.L.
Kup teraz on-line:

Znajdź w sklepach stacjonarnych:

Więcej newsów
King’s Man: Pierwsza misja na Blu-ray™ i DVD

Ekscytująca historia początków pierwszej na świecie niezależnej agencji wywiadowczej.

West Side Story na Blu-ray™ i DVD

Reżyser Steven Spielberg oraz scenarzysta Tony Kushner, zabierają widzów do Nowego Jorku roku 1957. "West Side Story" to nominowana do Oscara® w aż...

Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a na 4K ULTRA HD, Blu-ray™ i DVD

Pełna tajemnic, magii i przygód filmowa podróż do świata czarów - Fantastyczne Zwierzęta powracają w wielkim stylu!

Wyjdź za mnie na Blu-ray™ i DVD

Jennifer Lopez w najbardziej współczesnej komedii romantycznej.

Belfast na Blu-ray™ i DVD

Opowieść o burzliwym okresie w historii tytułowego Belfastu i konsekwencjach, które dla życia dorastającego chłopca i jego rodziny...

Zaułek koszmarów już na DVD!

Wciągający thriller psychologiczny Guillermo del Toro z Bradleyem Cooperem i Cate Blanchett. 4 nominacje do Oscara®.

Candyman na Blu-ray™ i DVD

Nowe spojrzenie na mrożącą krew w żyłach miejską legendę o Candymanie.

Sing 2 na Blu-ray™ i DVD

Ulubieni bohaterowie filmu "Sing" powracają w roztańczonej i rozśpiewanej produkcji studia Illumination!

Batman na 4K ULTRA HD, Blu-ray™ i DVD

W skorumpowanym Gotham City wraz z morderstwem burmistrza pojawia się całkowicie nowa groźba.
Powrót kultowej postaci w najbardziej...

GWIEZDNE WOJNY na BLU-RAY™ I DVD

Trylogia sequeli obejmująca epizody 7-9 kultowej sagi wszech czasów oraz osadzone w bogatym uniwersum świata Star Wars "Łotr 1" i "Han...

Ostatniej nocy w Soho na Blu-ray™ i DVD

W thrillerze psychologicznym młoda projektantka mody, w tajemniczy sposób przenosi się do Londynu lat 60., gdzie spotyka uzdolnioną piosenkarkę,...

Rodzina Addamsów 2 na Blu-ray™ i DVD

Morticia i Gomez są zrozpaczeni tym, że ich dzieci tak szybko dorastają. Aby odzyskać dawną więź, rodzice postanawiają wyruszyć na wspólne...