Nierealne, Sezon 1, CZĘŚĆ 1 (2DVD)
Tytuł oryginalny: The Nevers S1, Part 1 (2DVD)
Obsada: Laura Donnelly, Ann Skelly, Olivia Williams, James Norton, Tom Riley
Zobacz więcej

[ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ] Następna

Serial nominowany do Złotego GlobuR
i zdobywca nagrody EmmyR.


Produkcja w reżyserii zdobywcy OscaraR Stevena Soderbergha.

W roli głównej nominowany do OscaraR Clive Owen.LUDZKIEJ NATURY NIE MOŻNA UZDROWIĆ


„The Knick” to serial, który podbił serca widzów i krytyków. Produkcja wyreżyserowana przez zdobywcę Oscara® Stevena Soderbergha, z nominowanym do Oscara® Clivem Owenem opowiada o lekarzach z początku XX wieku, którzy w odważny, ale i szokujący sposób dokonywali odkryć mających wkrótce stać się fundamentami współczesnej medycyny. Drugi sezon serialu „The Knick” zadebiutuje na DVD w ofercie Galapagos Films już 7. września!

Akcja serialu „The Knick” przenosi widzów do Nowego Jorku pierwszych lat ubiegłego wieku, gdzie w szpitalu Kinickerbocker zespół młodych i ambitnych lekarzy wprowadza własne, pionierskie rozwiązania medyczne, walcząc o życie i zdrowie pacjentów, których inni skazali już na śmierć.

Na czele zespołu stoi dr John Thackery (Clive Owen), wybitny chirurg uzależniony od kokainy i opium. Odważny i ambitny marzy o wielkich odkryciach medycznych jednocześnie starając się zdobyć szacunek i zaufanie pozostałych lekarzy i personelu medycznego. Jednym z jego współpracowników jest dr Algemon Edwards (André Holland) – czarnoskóry absolwent Harvardu, który doświadczenie medyczne zdobywał także w Europie. W Nowym Jorku czeka go walka nie tylko życie pacjentów, ale przede wszystkim o szacunek. Jako jedyny afroamerykanin w szpitalu znajdującym się w słynącym z rasowej nietolerancji mieście, nie będzie mu lekko, szczególnie, że posadę dostał wbrew woli Thackery’ego.

W drugim sezonie serialu, John Thackery genialny, lecz uzależniony od narkotyków chirurg trafia do ośrodka odwykowego w Nowej Anglii, jego nieobecność, brak zamożnych pacjentów oraz nadużycia finansowe zmuszają zarząd szpitala Knickerbocker do przeniesienia placówki w inne miejsce. Algernon Edwards (André Holland) zaciekle walczy o to, aby zająć miejsce charyzmatycznego szefa Thackery’ego, tymczasem pozostali lekarze, pielęgniarki i inni bohaterowie zmagają się z własnymi prywatnymi i zawodowymi wyzwaniami…

W roli głównej w serialu wystąpił nominowany do Oscara® Clive Owen („Król Artur”, „Hemingway i Gellhorn”), któremu na ekranie partnerują m.in.: Grainger Hines („Lincoln”), André Holland („Selma”), Jeremy Bobb (serial „House of Cards”), Juliet Rylance („Frances Ha”), Eve Hewson („Więzy krwi”), Michael Angarano (serial „24 godziny”), Cara Seymour („Była sobie dziewczyna”), Eric Johnson (serial „Flash Gordon”) i Chris Sullivan („Brudny szmal).

- Jeszcze zanim skończyłem czytać przesłany mi przez Stevena scenariusz, wiedziałem, że muszę zagrać w serialu na jego podstawie – wspomina odtwórca głównej roli Clive Owen. - Ten tekst był nie tylko znakomicie napisany. Był również oryginalny, nieco niebezpieczny, a jego akcja rozgrywała się w fascynujących czasach  – dodaje aktor.

Pomysłodawcami serialu „The Knick” są Jack Amiel i Michael Begler, doświadczeni hollywoodzcy scenarzyści mający na swoim koncie fabuły kinowych przebojów „Książę i ja” oraz „Mama na obcasach”. W serialu „The Knick” opowiedzieli fikcyjną historię personelu nieistniejącego szpitala, w której jednak nie brakuje inspiracji autentycznymi wydarzeniami i postaciami. Warto podkreślić, że postaci dr. Johna Thackery’ego i dr. Algemona Edwardsa są bohaterami stworzonymi w oparciu o prawdziwych nowojorskich lekarzy Williama Stewarta Halsteda i Daniela Hale Williamsa.

- Dziś powstaje bardzo dużo seriali o lekarzach leczących najbardziej niespodziewane i zaskakujące przypadłości. Problem w tym, że każda kolejna taka produkcja sięga po coraz bardziej skomplikowane i niemożliwe przypadki, żeby pokazać na ekranie coś, czego widzowie jeszcze nie widzieli. My opowiadamy o operacji wyrostka robaczkowego. Dziś to niewielki i niegroźny zabieg, ale ponad 100 lat temu to była poważna sprawa. Ludzie umierali na zapalenie wyrostka. Ktoś w końcu wpadł na to jak go zoperować, a my zdradzamy jak do tego doszło – wyjaśnia Jack Amiel.

- Na aukcjach internetowych kupiliśmy kilka medycznych podręczników z początku ubiegłego wieku. Nie mogliśmy uwierzyć w rzeczy, które w nich przeczytaliśmy. Były przerażające, ale i fascynujące. Przeczytaliśmy tam między innymi o tym, że ponad 100 lat temu pacjentom z uszkodzonym jelitem zalecano pić terpentynę. Im bardziej się w ten temat wgłębialiśmy, tym bardziej byliśmy zaszokowani i coraz bardziej pewni, że to materiał na znakomity serial – dodaje Michael Begler.

Jack Amiel i Michael Begler napisali scenariusz pierwszego odcinka „The Knick”, który przedstawili telewizji Cinemax. Ta z kolei zainteresowała projektem Stevena Soderbergha, który tydzień później nie tylko powiedział, ze chce ten projekt wyreżyserować, ale również przekonał do udziału w nim Clive’a Owena. Pierwszy odcinek serialu „The Knick” na amerykańskiej antenie telewizji Cinemax zadebiutował 8 sierpnia 2014 roku. Produkcja została ciepło przyjęta przez krytyków, a za rolę doktora Thackery’ego Clive Owen otrzymał w tym roku nominację do Złotego Globu. Nic więc dziwnego, że producenci szybko podjęli decyzję o realizacji drugiego sezonu serialu.


WYDANIE DVD

W drugim sezon serialu „The Knick” na płytach DVD znajdą się również wyjątkowe dodatki specjalne:

NA SALI OPERACYJNEJ Poznaj przełomowe procedury medyczne wykorzystywane w serialu
  • W BUDOWIE Zwiedzanie planu filmowego ze scenografem Howardem Cummingsem
  • ZA DRZWIAMI GARDEROBY Kostiumograf Ellen Mirojnick zdradza sekrety swojego fachu
  • ZAPROSZENIE NA BAL Relacja z kręcenia sceny ekstrawaganckiego balu z odcinka siódmego
  • RELACJE ZZA KULIS oraz KOMENTARZ AUDIO AKTORÓW I EKIPY FILMOWEJ

WróćDo góry